Mapa

Tanie loty do Filadelfii

Filadelfia zajmuje w sercach Amerykanów miejsce szczególne. Tutaj uchwalono Konstytucję i podpisano Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Echa tych wydarzeń odnajdziemy w architekturze i największych atrakcjach miasta. Independence Hall, w którym została podpisana Deklaracja, Narodowy Park Niepodległości czy Christ Church z nagrobkami jej sygnatariuszy, to jedne z wielu miejsc, które upamiętniają jedne z najważniejszych wydarzeń w historii USA, które po dziś dzień napawają dumą Amerykanów.

Tego nie można przegapić

Warto na własne oczy zobaczyć miejsca i eksponaty, które przypominają o uzyskaniu niepodległości. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest tak zwany Dzwon Wolności, symbolizujący walkę o niepodległość. Zobaczyć go można w Independence National Historical Museum, a towarzyszy mu ciekawa historia. Dzwon wielokrotnie… pękał. Pierwszy raz tuż po przybyciu do Filadelfii, po latach naprawiano kolejne pęknięcie, a gdy w 1753 roku zabrzmiał dla uczczenia urodzin George’a Washingtona, pękł znów. Po tym wydarzeniu, nigdy już nie rozbrzmiał. Jego najważniejszym elementem jest inskrypcja, która głosi „Oznajmijcie wyzwolenie w kraju, dla wszystkich jego mieszkańców”.

Dalej – Independence Hall – wpisany w 1979 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj podpisano Konstytucję Stanów Zjednoczonych oraz Deklarację Niepodległości. Tutaj wiele lat wcześniej znajdował się Dzwon Wolności. Nieopodal znajdziemy Congress Hall, dawną siedziba sądu hrabstwa Filadelfia, zbudowaną w 1787 roku, słynącą z odbywających się tutaj posiedzeń Kongresu Stanów Zjednoczonych. Wszystkie te budynku, łącznie ze Starym Ratuszem znajdują się w Narodowym Parku Niepodległości.

By na chwilę zmienić klimat i poznać inne oblicze miasta, udajmy się na Aleję Benjamina Franklina skupiającą miejskie muzea. Warto zajrzeć do wszystkich, szczególną uwagę warto poświęcić jednak niezwykle wartościowej kolekcji Philadelphia Museum of Art. W jego zbiorach znajdziemy m.in. największy zbiór dzieł Marcela Duchampa czy pełne wyposażenie londyńskiego domu z XVIII wieku. Dalej – w Wolnej Bibliotece Filadelfii, zaskoczą nas tablice z pismem klinowym pochodzące z 3000 r p.n.e.

Okiem mieszkańca

Pamięć o wydarzeniach sprzed lat i misja edukacyjna nie dotyczą w Filadelfii jedynie turystów. Dla dzieci przygotowano tu niezwykłe muzeum o wiele mówiącej nazwie Please Touch Museum, co możemy przetłumaczyć jako „Prosimy dotykać eksponatów”. Składa się na niego kilka interaktywnych wystaw, które zachęcają dzieci do nauki poprzez zabawę. Ulokowano je w niezwykłej scenerii – wMemorial Hall z 1876 roku. Jedną z głównych atrakcji obiektu jest odnawiana przez ponad 40 lat (!) słynna piękna karuzela pochodząca z 1908 roku.

Czy wiesz, że…

* Filadelfia to jednocześnie tytuł filmu i tytuł pochodzącej z niego piosenki. „The Streets of Philadelphia” w wykonaniu Bruce’a Springsteena to najsłynniejszy utwór opowiadający o mieście.

* Dzwoń Wolności waży ponad 900 kilogramów i wykonany jest z miedzi, cyny oraz srebra, złota, cynku i ołowiu.

* Filadelfia była pierwszą stolicą Stanów Zjednoczonych.

Lotniska

Filadelfia posiada jedno lotnisko – Międzynarodowy Port Lotniczy Filadelfia, oddalony od centrum o koło 11 kilometrów.

Znajdź tanie loty do Filadelfii z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Filadelfii. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Filadelfii? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Filadelfia International

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Filadelfia: Filadelfia International, Filadelfia Trenton-Mercer i North Philadelphia.
Delta, KLM, Air New Zealand, GoJet Airlines, Azul Airlines, Copa, Piedmont Airlines As American Eagle i Avianca latają do: Filadelfia International bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Filadelfia International, to Kwiecień.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.