Filadelfia

20 gru 201921 gru 2019

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Filadelfia to miasto o niezwykłej wartości historycznej. Zwane miastem braterskiej miłości, pełne jest symboli rewolucyjnych i niepodległościowych, tak ważnych i tak głęboko zakorzenionych w amerykańskiej tradycji czy mentalności. Dawna stolica i dawne największe miasto kraju swój rozwój zawdzięcza m.in. Benjaminowi Franklinowi. Gdzie warto się zatrzymać, by poczuć ten historyczny urok i niezwykłą atmosferę?

Noclegi w Filadelfii - gdzie warto się zatrzymać?

Rittenhouse Square

Rittenhouse Square to jeden z pięciu niezwykle oryginalnych miejskich parków Filadelfii, a ta lokalizacja idealna jest dla każdego entuzjasty zwiedzania. Stąd jedynie krótki spacer dzielić nas będzie od Dzwonu Wolności ulokowanego w Liberty Bell Center, Muzeum Sztuki czy Narodowego Centrum Konstytucji. Nieco dalej położone są Muzeum Roudina czy Fundacja Barnesa, jedne z wizytówek miasta. Warto jednak wiedzieć, że to również tutejsze hotele należą do tej zaszczytnej grupy. Przyjemnie będzie się zatrzymać w obiekcie o ponad 100 letniej historii, wpisanego na listę zabytków narodowych czy też w urokliwym hotelu o pięknym i rozbudowanym dziedzińcu oferującym relaks w odkrytym basenie umiejscowionym na dachu. Ta lokalizacja bez wątpienia zadowoli również turystów biznesowych – nieopodal położone jest centrum konferencyjne Pennsylvania Convention Center oraz siedziby wielu znaczących firm i korporacji. Jeśli Filadelfię odwiedzimy z rodziną, warto będzie wybrać się do tutejszego ogrodu zoologicznego, to gwarancja doskonałej zabawy dla najmłodszych i ich rodziców.

Przygotowana tu baza noclegowa skupia się na droższych obiektach o statusie 4 gwiazdek, doskonałych dla każdego entuzjasty luksusu oraz komfortu.

Historic Waterfront District

Dzielnica, którą można by nazwać filadelfijskim starym miastem, położona jest urokliwie nad brzegiem rzeki Delaware. Jej drugim i niezaprzeczalnym atutem jest lokalizacja niemalże w centrum kilometra kwadratowego, wręcz przesiąkniętego amerykańską historią. W jego obszarze znajdują się bowiem Centrum Konstytucji, Dzwon Wolności oraz Dom Besty Rose. Do tego Independence Hall

oraz Park Niepodległości. Da się tu wyczuć podniosłą atmosferę przenikającą dawny, unikatowy i kolonialny klimat tego niezwykłego miasta. Trudno o bardziej interesującą mieszankę! Szczególne, gdy uzupełniają ją niezwykłe, brukowane uliczki na myśl przywodzące dawne czasy.

Waterfront District warto rekomendować każdemu, kto chciałby poczuć dawną atmosferę, jednocześnie korzystając z niezwykłego uroku miasta. Położone tu obiekty w większości posiadają status 3 oraz 4 gwiazdek, zapewniając komfortowe warunki pobytu. Entuzjaści luksusu oraz pięknych widoków, na przykład na samą rzekę, powinni zdecydować się na hotel o statusie 5 gwiazdek.

Najlepiej oceniane hotele w: Filadelfia

od 425 zł
od 491 zł
od 1 276 zł

Co podróżni mówią o mieście Filadelfia?

9,8
Maniacy historii
8,3
Smakosze
7,3
Miłośnicy sztuki
7,0
Miłośnicy przygód
6,9
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (342)
Britney L
Britney L
10.10.2019

I had a great time, I’d recommend going to Ms. Tootsies for some great soul food.

John Wright
John Wright
18.09.2019

Had my first cheese steak, must say it was excellent. Plenty of history, good beer, lots to do. Liberty bell, Rocky Statue and independence hall are a must. Liked it!

Megan C.
Megan C.
09.09.2019

I recommend taking advantage of the PHLASH bus. If you take the train into the city from the airport, you have to get a SEPTA key card. You then use that key card to ride the PHLASH bus for free.

TS C
TS C
12.01.2019

Many cool tourist attractions. Of course Liberty Bell and Constitution Center are must visit places. Loved Reading Market for local good vibe. For young kids, Please Touch Museum is wonderful.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 679 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Filadelfia to Październik, ze średnią ceną 957 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Grudzień w zeszłym roku wynosiła 729 zł za dobę. To 15% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 841 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Filadelfia przewidywana średnia temperatura w miesiącu Grudzień to 3,6°C/38,5°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 31,4°C/88,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -3,0°C/26,6°F.
Lotnisko położone najbliżej: Filadelfia to Filadelfia International (PHL) (11,19 km). Inne pobliskie lotniska to: Filadelfia Trenton-Mercer (46,95 km) Greater Wilmington (48,63 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone