Mapa

Tanie loty do Fidżi

Rafy koralowe, piaszczyste plaże, zielone lasy równikowe – a wszystko w kolorach tak nasyconych, że będziesz przecierać oczy ze zdumienia. Fidżi to mały raj, w którym każdy się odnajdzie – odkrywca, plażowicz i sportowiec.

Tego nie można przegapić

Fidżi to państwo, w którego skład wchodzi kilkaset wysp, z czego większość jest zamieszkałych. Największe są Viti Levu, Vanua Levu, Taveuni i Kadavu. Każda z nich oraz niezliczonych mniejszych wysp ma do zaoferowania coś unikatowego. Planując wakacje na Fidżi można postawić na pobyt na jednej większej wyspie albo organizować wycieczki na mniejsze. Wszystko zależy od tego, jaka forma wypoczynku odpowiada nam najbardziej.

Większość Fidżi zajmuje Viti Levu, tutaj też mieszka trzy czwarte mieszkańców kraju. Na wyspie znajduje się stolica Suva, skupiająca instytucje polityczne i gospodarcze. Funkcję turystyczną pełni Nadi. Można tam zwiedzić świątynię hinduistyczną, odpocząć na plażach miejskich Wailoaloa czy  Newtown i nacieszyć oko (i nos) orchideami w Garden of the Sleeping Giant. Nadi jest też punktem wypadowym na inne wyspy. Wnętrze Viti Levu jest górzyste, region południowo-wschodni zajmują lasy równikowe, a północny zachód sawanna.

Godzinę drogi łodzią znajdują się wysepki Mamanucas i wchodząca w skład tego łańcucha Monuriki, na której nakręcono film „Cast Away: Poza światem”. Poszukiwacze przygód często lądują na pobliskich Yasawas, gdzie z kolei powstała „Błękitna Laguna”. Kadavu to idealne miejsce do uprawiania eko-turystyki – znajduje się tu gęsta dżungla zamieszkała przez tropikalne ptactwo, a wyspę otacza jedna z największych barier z koralowca, tak zwana Great Astrolabe Reef. Oznacza to jedno – raj dla nurków. Vanua Levu ze swoimi plantacjami palm kokosowych jest dużo mniej odkryta przez turystów, a na wyspie Ovalu można odwiedzić miasteczko Levuka zbudowane w stylu kolonialnym. 

Oczami mieszkańca

Mieszkańcy Fidżi to fanatycy sportów, przede wszystkim rugby. Pierwszy mecz został prawdopodobnie rozegrany pod koniec XIX wieku przez europejskich i lokalnych żołnierzy. Uprawiane są także wyścigi w łodziach i zapasy. Sporty to wspólny mianownik wieloetnicznej kultury wysp, jednoczy Fidżyjczyków melanezyjskiego pochodzenia i Hindusów, między którymi dawniej dochodziło do spięć.

Aby poczuć na własnej skórze, jak żyje się na Fidżi koniecznie weź udział w grze zespołowej. Być może uda się też napić kavy z mieszkańcami lokalnych wiosek lub uczestniczyć w fantastycznej uczcie Lovo, podczas której tańcem i muzyką opowiada się legendy i opowieści o duchach.

Czy wiesz, że…

* Fidżi to popularny kierunek wśród nowożeńców; w 2013 roku pięć par trafiło do Księgi Guinnessa po tym, jak wzięło ślub na wysokości dwunastu kilometrów podczas lotu z

Auckland do Nadi

* prawdopodobnie do XIX wieku na Fidżi praktykowano kanibalizm; ciała wrogów poległych w bitwie przygotowywano do spożycia podczas uczt celebrujących zwycięstwo

* woda FIJI wydobywana ze źródła w lasach deszczowych Fidżi uważana jest przez wielu za jedną z najczystszych i najzdrowszych na świecie; inni są zdania, że niezwykłe właściwości wody to element kampanii marketingowej, która pozwoliła wywindować cenę tej wody

Lotnisko

Dwa główne lotniska na Fidżi obsługujące loty międzynarodowe to Nadi (NAN) i Suva (SUV). Poza tym część większych wysp dysponuje mniejszymi, lokalnymi lotniskami. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.