Mapa

Tanie loty do Bremy

Brema to miasto bajkowe. Dosłownie. Za dowód niech posłuży pomnik Muzykantów z Bremy, oparty na baśni autorstwa braci Grimm. Osioł, pies myśliwski, kot i kogut tworzą tu piramidę, która połączona z ich sprytem i pomysłowością przyczyniła się do wystraszenia rozbójników oraz odnalezienia nowego domu. Potem żyli długo i szczęśliwie, jak to w bajkach bywa.

Czego nie można przegapić

Trzeba przyznać, że mieszkańców cechuje nie lada fantazja. Mówi się, że do zwiedzania miasta i poznania jego największych walorów nie potrzeba mapy ani przewodnika. Od ulicy Böttcherstraße, przez rynek, aż do kościoła Najświętszej Marii Panny poprowadzi nas bowiem trasa wytyczona przez 2000… szpilek wykonanych z mosiądzu i stali.

Wizytówką miasta są z pewnością ratusz oraz posąg Rolanda, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Dawno temu, w średniowieczu, posągi Rolanda symbolizowały wolność i niezależność miasta, w którym zostały postawione. Roland z Bremy ma wysokość prawie 5,5 metra i jest wykonany z wapienia. Jeśli pod uwagę weźmiemy również baldachim wieńczący kolumnę oraz podest, osiągniemy wynik 10 metrów 21 centymetrów. Podobno sam Napoleon chciał przewieźć tutejszy pomnik do Luwru, jednak dzięki mieszkańcom, którzy przekonali go o marnej jakości dzieła, pozostał on w mieście.

Sam wspomniany wcześniej ratusz składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi Stary Ratusz odrestaurowany w XVII wieku, a drugą - Nowy Ratusz, z początków XX wieku. Mieści się tu siedziba burmistrza oraz prezydenta senatu. Wewnątrz znajduje się Bremer Ratskeller z bogatą kolekcją krajowych win. Najstarsze mają ponad 300 lat!

Budynek usytuowany na przeciwko Ratusza, przyciągający wzrok ozdobną fasadą to Schütting, czyli Dom Cechowy. Odbudowany po II wojnie światowej zachował oryginalny wygląd i piękny portal.

Nieopodal znajduje się niezwykła Katedra Św. Piotra. Poza XIII-wieczną chrzcielnicą i rokokową amboną skrywa ona ołowianą kryptę, gdzie dostrzeżemy naturalnie zmumifikowane ludzkie zwłoki, z których część wyeksponowano w otwartych trumnach. Tylko dla odważnych!

Oczami mieszkańca

Muzykanci z Bremy mają pewną szczególną właściwość. Podobno pogłaskanie nóg osła ma przynosić szczęście i pomyślność. Nie zdziw się jednak, kiedy wzbudzisz śmiech Bremeńczyków. Każdy, kto spróbuje pogłaskać zwierzaka jedną ręką, szybko dowie się, że właśnie dwa osły mówią sobie „dzień

dobry”. Właśnie dlatego nogi osła dotknij obiema rękami lub po prostu przytul się do tego uroczego zwierzaka.

Warto wiedzieć, że…

* W mieście znajduje się ponad 1000 kawiarni i urokliwych knajpek, w których możemy spodziewać się wybornej kawy.

* W średniowieczu za miarę długości służył 1 łokieć, który odpowiada odległości między kolanami posągu Rolanda.

* Warto spróbować tzw. labskaus, czyli niezwykle kalorycznej potrawy, w skład której wchodzą mięsa, ryby, ziemniaki, a nierzadko nawet jajko sadzone. Na deser koniecznie skosztuj ciasta.

Lotniska

Port Lotniczy Brema oddalony jest jedynie o około 3 kilometry od centrum miasta.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Brema

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Brema: Brema.
KLM, Wizz Air, Air France, Pegasus Airlines, Turkish Airlines, SWISS, Lufthansa i Ryanair latają do: Brema bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Brema, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.