Brema

5 mar 20206 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Niemiecka Brema to miasto pod wieloma względami wyjątkowe. Posiada ono między innymi unikatową trasę turystyczną, przy której nie potrzebne będą nam plany miasta. Około 2000 wykonanych z mosiądzu szpilek poprowadzi nas bowiem przez najciekawsze i najbardziej znaczące jego atrakcje.

Noclegi w Bremie - gdzie warto się zatrzymać?

Brema – Mitte

Nasza wizyta w mieście nie może odbyć się bez odnalezienia słynnych czterech muzykantów. Osioł, pies, kogut i kot – bo o nich mowa – tworzą ciekawy pomnik-piramidę, ukochaną zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Wizerunek zwierząt widoczny jest również na prawie wszystkich pamiątkach z miasta. Warto pogłaskać kopytko osła, podobno przynosi szczęście! Drugim charakterystycznym obiektem jest romańsko-gotycki kościół Najświętszej Marii Panny oraz posąg Rolanda wraz ze stojącym za nim renesansowym ratuszem. Sam Roland to bohater najsłynniejszego eposu rycerskiego Francji, tzw. „Pieśni o Rolandzie”. Ratusz z kolei zachwyci nas fasadą w stylu wezerskiego renesansu z XV wieku oraz… restauracją. Podobno tutejszy lokal serwuje ponad 600 gatunków win niemieckich.

Na Starym Mieście, oprócz rynku Marktplatz, warto zobaczyć kościół Najświętszej Maryi Panny oraz St. Petri Dom, czyli katedrę św. Piotra wzniesioną w stylu romańskim. Wewnątrz niej nie sposób nie zachwycić się gotyckimi stallami oraz niemal 800-letnią chrzcielnicą z brązu.

W rejonie Mitte funkcjonuje niezwykle rozbudowana baza noclegowa. Znajdziemy tu wszystko od 5-gwiazdkowego hotelu po tani hostel. Dzięki tej różnorodności spełnia potrzeby zarówno bardziej zamożnych podróżujących par, jak i rodzin z dziećmi, backpackerów czy osób, które na pobyt nie chciałyby wydawać fortuny.

Schnoor i nabrzeże Wesera

Schnoor to niezwykle urokliwe miejsce. Dawna średniowieczna dzielnica rybacka pełna jest niziutkich budynków i wąskich uliczek, które dla współcześnie żyjących Bremeńczyków zdają się być odrobinę za ciasne. Atrakcją okolicy są liczne piwiarnie oraz niezliczona wprost ilość sklepików z pamiątkami, w tym oczywiście z figurkami muzykantów z Bremy. Jeśli podczas spaceru zgłodniejemy, najlepiej będzie udać się w kierunku rzeki Wesery, gdzie przy bulwarze położonym nad jej brzegiem znajduje się niezliczona ilość restauracyjek i knajpek oferujących zarówno lokalne smakołyki, jak i nawet najbardziej wykwintne dania kuchni z całego świata. Szacuje się, że knajpek jest tu ponad 1000!

Jeśli zdecydujemy się na nocleg w okolicy tych atrakcji, warto wiedzieć, że tutejsze obiekty to w większości hotele o statusie 3 i 4 gwiazdek, które za dość wysoką cenę oferują szereg udogodnień oraz przede wszystkim piękne widoki, prestiż i komfort. Najczęściej wybierają je bardziej zamożni turyści, poszukujący luksusowej i dogodnej lokalizacji nieopodal infrastruktury turystycznej. 

Najlepiej oceniane hotele w: Brema

od 331 zł
od 477 zł
od 551 zł

Co podróżni mówią o mieście Brema?

9,8
Maniacy historii
8,1
Eko-podróżnicy
7,6
Miłośnicy nocnego życia
7,6
Miłośnicy natury
5,6
Kreatorzy trendów
Opinie użytkowników (24)
Arild Sørensen
Arild SørensenKnarrevik
05.11.2012

A great historic city with its charming citycenter, including the famous statues of the city musicians but also its parks and numerous historic buildings

Raimund Gaebelein
Raimund GaebeleinBrema
06.01.2017

Maybe you're attracted by fairy tales, the famous town musicians may be found in Bremen. But there's much more if you like to cast an eye on a real statue of liberty: the Roland? You may trace your ancestors on their flight to freedom in the migrants's museum in Bremerhaven, 65 km north. Or you enjoy cimeteries layed out as parks. If you should fancy natural painting, well Worpswede is not that far from Bremen and situated in fenland.

Washarin Vong
Washarin VongMoskwa
06.01.2017

Love this city. The cluster of old buildings and architectures in the centre is awesome. Plus chic shops and restaurants. All within walking distance.

ㅈㅜㅇㅕㅇ ㅈㅓㄴ
ㅈㅜㅇㅕㅇ ㅈㅓㄴ
08.01.2020

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Czerwiec; średnia cena noclegu to wówczas 318 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Brema to Sierpień, ze średnią ceną 457 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 364 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 374 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Brema przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 3,1°C/37,5°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 23,9°C/75,0°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą -0,1°C/31,8°F.
Lotnisko położone najbliżej: Brema to Brema (BRE) (4,71 km).

Zaplanuj podróż do: Niemcy