Mapa

Tanie loty do Brisbane

Jeśli marzysz o potrzymaniu na ręku i przytuleniu koali lub karmieniu skaczących radośnie kangurów w ich środowisku naturalnym – odwiedź australijskie Brisbane. Tutejszy największy i najstarszy na świecie rezerwat chroniący koale dostarczy Ci unikatowych przeżyć, które latami wspominać będziesz z radością. Spotkasz tu również diabła. Tasmańskiego, oczywiście. Do tego psy dingo, emu i wiele innych intrygujących zwierząt.

Tego nie można przegapić

Przyjazne i bezpiecznie Brisbane poznawać można na wiele sposobów. Ubierz wygodne buty i poznawaj miasto na piechotę, wybierz rower miejski – Brisbane to raj dla rowerzystów, pełen ścieżek rowerowych czy parkingów, lub skorzystaj z doskonale rozwiniętej komunikacji miejskiej. Miasto jest również uwielbiane przez jego mieszkańców, którzy zachwyceni doskonałymi warunkami entuzjastycznie witają gości tworząc grupę tzw. „Brisbane Greeters”. To inicjatywa unikatowa w skali świata! Dzięki nim możesz poznać miasto z punktu widzenia jego mieszkańca i zejść ze szlaku, odkryć miejsca, których nie znajdziesz w przewodniku czy nawet na internetowych forach.

Wyprawę zacznij od pobytu na Bribie Island – wyspie połączonej mostem z rejonem Queensland. Tutejsze plaże zadowolą zarówno miłośników spokojnego wypoczynku nad zatoką, jak i entuzjastów surfingowego szaleństwa.

Dalej, wybierz się na wyspę North Stradbroke – najbardziej na wschód wysunięty punkt rejonu, stąd obserwować można delfiny w ich naturalnym środowisku. Praktycznie przez cały rok można tu również dostrzec żółwie morskie. Mapy, które wskażą Ci miejsca o największym prawdopodobieństwie spotkania tych unikatowych zwierząt są regularnie aktualizowane i bez trudu znajdziesz je w punktach turystycznych.

Szybko dostrzeżesz piękno natury oraz szacunek, jakim obdarzają ją mieszkańcy. Żyje się tu spokojnie, w symbiozie ze środowiskiem naturalnym. Jeśli jednak kusi Cię architektura oraz zwiedzanie samego miasta, wybierz się do Muzeum Queensland, by zobaczyć szkielet tutejszego dinozaura lub odwiedź galerię sztuki, by podziwiać prace najznamienitszych australijskich artystów. Na południowym brzegu dostrzeżesz tętniące życiem Centrum Kulturalne oraz Centrum Sztuki, skuś się na występ baletu lub operę. Warto zrobić sobie zdjęcie przed miejskim ratuszem oraz starym młynem. A potem… korzystać z rajskiego słońca!

Okiem mieszkańca

Brisbane pełne jest ulicznych grajków. Dosłownie co kilka metrów spotkać można zarówno amatorów, jak i profesjonalnych muzyków, którzy prezentują swój talent, zbierając przy okazji fundusze na nowe instrumenty czy też… bogate życie nocne. Ulice miasta otwarte są dla wszystkich chętnych do pokazania swoich umiejętności, a jedynie w kilku ściśle określanych miejscach wymagane jest pozwolenie na grę. Z biegiem lat grajkowie na stale wpisali się w klimat miasta i są dla jego mieszkańców naturalnym elementem kulturalnego i muzycznego krajobrazu.

Czy wiesz, że…

* Miasto możesz poznać z powietrza, decydując się na zwiedzanie – a właściwie oglądanie miasta – z balonu.

* W lokalnym centrum sportowym na wyspie Bribie można wypożyczyć kajak, którym udasz się na wodną wyprawę.

* Brisbane zajmuje wysokie miejsca w wielu rankingach dotyczących miejsc o najwyższym standardzie życia na świecie.

* Faktycznie, żyjące tu delfiny „śpiewają” – piosenki wykonują jednak tylko samice, a jeden „utwór” trwać może od kilku sekund aż do godziny!

* Numer alarmowy to 000.

Lotniska

Port lotniczy Brisbane to często doceniane lotnisko, które nierzadko pełni funkcję portu startowego z którego przejezdni wyruszają na bezdroża Australii.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Brisbane

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.