Mapa

Tanie loty do Cairns

Jeśli cudowny ocean z najpiękniejszą na świecie rafą koralową, soczysta przyroda lasów deszczowych, najlepsze owocowe wina i wysokie temperatury są tym, czego chcesz od życia, powinieneś/powinnaś przeprowadzić się do Cairns. Abo chociaż przyjechać tu na urlop. Nie zawiedziesz się!

 

Tego nie można przegapić

 

Cairns to kosmopolityczne miasto z mnóstwem udogodnień dla turystów i atrakcji. Duża część z nich koncentruje się na wybrzeżu. W samym centrum miasta znajduje się rozległy odkryty basen, a  do licznych naturalnych plaż, takich jak Trinity Beach, Yorkeys Knob, Palm Cove, Holloways Beach, Kewarra Beach czy Clifton Beach można dotrzeć autobusem.

 

Jeszcze dalej na północ na terenie parku narodowego Daintree znajduje się też kultowa plaża w zatoce przy Przylądku Tribulation, do którego dotarł Kapitan James Cook. W latach 70-tych na plaży mieszkała międzynarodowa komuna hippisów. Poza nią warto jednak pokusić się o odkrywanie lasu deszczowego znajdującego się na terenie parku. Mieszka w nim ponad czterysta gatunków ptaków, oposy, kameleony i inne rzadkie zwierzęta. W samym mieście znajduje się natomiast habitat krokodyli w Centenary Lakes na przeciwko Botanic Gardens.

 

Cairns łączy z miastem Kuranda linia kolejowa zwana Kuranda Scenic Railway. Jej nazwa nie jest przypadkowa, jej trasa przebiega przez tereny tak malownicze, że trudno uwierzyć, że istnieją naprawdę. Poza krajobrazem, do największych atrakcji należy przejazd przez serpentyny, mosty i tunele. Odwiedzając Cairns, warto poświęcić dzień na taką kolejową wyprawę.

 

Oczami mieszkańca

 

Mieszkańcy Cairns lubią odpoczywać na łonie otaczającej ich przyrody, dlatego jeśli chcesz ich bliżej poznać, koniecznie przetestuj ich metody na relaks. Jedną z nich jest piknik, a Cairns jest niemalże zaprojektowane pod piknikowanie. Na trawnikach przy promenadzie poustawiane są grille, z których można bezpłatnie skorzystać. Można smażyć sobie szaszłyk, popijając zimne piwo i obserwować ludzi.  

Mieszkańcy Cairns lubią też aktywnie spędzać czas, na przykład grając w rugby. Przyłącz się do amatorsko rozgrywanego meczu – to najlepszy sposób, żeby porozmawiać z miejscowymi. Inne ulubione gry to krykiet, w którym międzynarodowe zawody rozgrywają się na stadionie Cazaly's i koszykówka.

 

Czy wiesz, że…

 

* Cairns zostało założone podczas gorączki cynowej jako stanowisko przy kopalni złota i innych metali; z czasem przekształciło się w centrum przemysłu cukrowniczego

 

* Wielka Rafa Koralowa zajmuje powierzchnię większą niż Wielka Brytania, Holandia i

Szwajcaria razem wzięte; szacuje się, że w sumie składa się ona z prawie trzech tysięcy pojedynczych koralowców

 

* Cairns to popularny kurort turystyczny, a szczególnie upodobali go sobie podróżni z Japonii; dla ich wygody wiele sklepów wprowadziło napisy w języku japońskim

 

* nazwa Przylądka Tribulation pochodzi od angielskiego słowa troubles oznaczającego kłopoty; nadał ją Kapitan Cook, który przeprawiając się przez Wielką Rafę Koralową poważnie uszkodził flotę

 

Lotnisko

 

Port lotniczy Cairns (CNS) znajduje się siedem kilometrów od miasta Cairns.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Cairns

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Cairns: Cairns.
Delta, Air Niugini, Qantas, Singapore Airlines, SilkAir, Air New Zealand, Alliance Airlines i Cathay Pacific latają do: Cairns bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Cairns, to Listopad.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.