Mapa

 Lotnisko Chopina w Warszawie

Lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu to największy port lotniczy w Polsce, oferujący ponad 100 połączeń lotniczych do różnych miast na całym świecie. Lotnisko Chopina posiada przyjazną strefę pasażerską i nowoczesną strefę handlową, gdzie można nie tylko zrobić zakupy, ale również zrelaksować się przed podróżą. Szereg sklepów duty free na Lotnisku Warszawa oferuje najwyższej jakości produkty w przystępnych cenach. Port Lotniczy im. Chopina to również idealne miejsce na zakup pamiątek z Polski lub stolicy. W wielu punktach lotniska na Okęciu znajdują się bankomaty i kantory, które zapewniają łatwy dostęp do gotówki i wymiany walut.

Liczne restauracje i kawiarnie w strefie pasażerskiej Lotniska Warszawa kuszą zapachami tradycyjnej polskiej kuchni, świeżo mielonej kawy i sezonowych sałatek. Lokalnych przysmaków najlepiej skosztować w polskiej restauracji Sami Swoi. Salad Story proponuje zdrową żywność z ekologicznych upraw, a samoobsługowa Varsovia Bistro Café – olbrzymi wybór kanapek, zimnych przekąsek i ciepłych dań kuchni międzynarodowej.  Jest tu również wiele miejsc, jak Empik Café lub Pijalnia Czekolady Wedel, gdzie można odpocząć przed lotem w spokojnej atmosferze.

Jeśli planujesz lot z Lotniska Chopina w Warszawie, Skyscanner pomoże Ci znaleźć najniższe ceny lotów. Wystarczy wpisać daty planowanej podróży z warszawkiego lotniska w okienku wyszukiwania i porównać oferty wyświetlone przez Skyscanner. Jeśli termin Twojego wylotu z Lotniska Warszawa jest elastyczny, możesz wyszukać najtańsze loty w ciągu danego miesiąca lub całego roku. W Skyscanner możesz także znaleźć wszystkie połączenia z lotniska w Warszawie do dowolnego miejsca na ziemi.

Lotniska w pobliżu Warszawy:

 Dojazd do i z lotniska

Samochód ukryj 

Port Lotniczy w Warszawie znajduje się w dzielcy Włochy, ok. 8km na południowy zachód od ścisłego centrum miasta. Poruszając się drogą E30, należy kontynuować dojazd ulicą Żwirki i Wigury. Na rondzie Jana Szala zjechać na drogę 634. Lotnisko znajduje się po prawej stronie, ok. 700m od ronda.

Autobusy ukryj 

Lotnisko Chopina łączy z różnymi dzielnicami Warszawy pięć linii komunikacji miejskiej (148, 175, 188, 575 przyspieszona i N32 nocna) oraz jedna prywatna linia autobusowa. Przejeżdżają one przez kluczowe węzły komunikacyjne stolicy. Przystanki znajdują się również w pobliżu największych hoteli.

Taksówka ukryj 

Lotnisko w Warszawie obsługiwane jest przez kilka korporacji taksówkowych. Ze względów bezpieczeństwa, poleca się zawsze korzystać z taksówek zrzeszonych w korporacjach. Cennik usług powinien być umieszczony w widocznym miejscu na szybie pojazdu.

 Jakie linie lotnicze latają do Warszawy

 Dane kontaktowe lotniska

Lotnisko Warszawa Chopina

Adres:
Lotnisko Chopina w Warszawie,
ul. Żwirki i Wigury 1,
Warszawa - Okęcie,
00-906,
Polska

 Informacje szczegółowe

Długość geograficzna:20° 58' 0'' E
Szerokość geograficzna:52° 10' 0'' N
Kod IATA:WAW
Kod ICAO:

 Lokalizacja lotniska

Google map

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.