Mapa

Tanie loty Szczecin-Bruksela

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Bruksela.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Szczecin do: Bruksela

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

346 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 781 km

3 h 45 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Bruksela i Bruksela S. Charleroi

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Bruksela: Bruksela i Bruksela S. Charleroi.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Szczecin do: Bruksela wynosi 346 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Szczecin do: Bruksela wynosi 3 h 45 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Szczecin do: Bruksela.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Szczecin-Bruksela, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”. 

Linie lotnicze Szczecin-Bruksela

 • Najpopularniejszy lot: Szczecin-Bruksela LOT
 • Bezpośredni lot Szczecin-Bruksela: brak
 • Lot z przesiadką Szczecin-Bruksela: LOT
 • Czas przelotu Szczecin-Bruksela: ok. 3 godziny i 45 minut (odległość Szczecin-Bruksela w linii prostej to około 781 kilometrów)

Lotnisko Szczecin

Leży 33 kilometry na północny wschód od centrum Szczecina. Należy do najmniejszych lotnisk międzynarodowych w Polsce i dysponuje jednym terminalem pasażerskim. Na razie nie ma stąd bezpośrednich lotów ze Szczecina do Brukseli. Najlepiej jest więc wybrać lot z przesiadką w Warszawie.  

W hali głównej znajdziesz kawiarnię, kiosk i delikatesy. Kawy można się napić również w strefie odlotów. W terminalu znajdziesz też pokój matki z dzieckiem oraz kącik zabaw. 

Dostęp do Wi-Fi jest tu bezpłatny i nielimitowany.

Jak dojechać na lotnisko Szczecin?

 • Pociągiem. Przejazd z dworca Szczecin Główny zajmuje około 40 minut. Bilet kosztuje 13,50 zł
 • Busem. Jest kilka firm, oferujących transport na lotnisko. Większość z nich wyrusza z dworca PKS Szczecin. Ceny biletów zaczynają się od 15 zł
 • Taksówką. Opłata za przejazd to około 130-170 zł

Lotniska w Brukseli

W Brukseli są dwa lotniska. Głównym obsługującym miasto jest Zaventem, z mniejszego,  Charleroi korzystają głównie tanie linie lotnicze. Podróżując ze Szczecina do Brukseli Polskimi Liniami lotniczymi LOT, wylądujesz w Zaventem.

Bruksela Zaventem

Bruksela Zaventem uważane jest za jedno z najważniejszych lotnisk w Europie. Co roku korzysta z niego około dwudziestu milionów osób. Od czasu przeprowadzonych tu dwudziestego drugiego marca 2016 roku zamachów terrorystycznych, wprowadzono tu wzmożone kontrole bezpieczeństwa. Mimo to, przepływ pasażerów przylatujących odbywa się bez zmian.

Po przylocie możesz skorzystać z bezpłatnego połączenia Wi-Fi.

Lotnisko położone jest w miejscowości Zaventem, jedenaście kilometrów od Brukseli. 

 Po wylądowaniu, najłatwiej będzie ci dotrzeć do miasta pociągiem Belgijskich Kolei Państwowych. 

 • Bezpośredni pociąg lotniskowy dojeżdża do trzech najważniejszych miejskich dworców. Większość z nich kontynuuje trasę do dalszych części kraju. Pociąg kursuje co piętnaście minut z przylotniskowego dworca na poziomie -1. Bilet kupisz w automatach na stacji (przejazd w jedną stronę to koszt 8,60 € (ok. 38 zł). Podróż do centrum zajmuje niespełna dwadzieścia minut. 
 • Pociąg podmiejski. Wyrusza z lokalnej stacji w Zaventem oddalonej o niedługi spacer od lotniska. Złapiesz stąd połączenia ze wszystkimi stacjami w stolicy. Są one znacznie tańsze 2,90 € (ok. 13 zł) i wcale nie wolniejsze niż te kursujące bezpośrednio z lotniska
 • Przejazd taksówką to w przeliczeniu koszt około 35€. Pamiętaj, żeby przed odjazdem potwierdzić tę cenę z kierowcą
 • Wynajętym samochodem

Informacje praktyczne

Polacy podróżujący między Polską a Belgią mogą legitymować się dowodem osobistym lub paszportem. W Brukseli jest ta sama strefa czasowa, co w Szczecinie.

Pogoda, ceny i atrakcje w Brukseli

Pogoda w Brukseli

 Wybierając tanie loty Szczecin – Bruksela powinieneś spakować parasol i kurtkę-wiatrówkę. Bruksela to jedno z najbardziej deszczowych miejsc w Europie. Pada tu przez cały rok. Największe prawdopodobieństwo opadów jest w grudniu i styczniu, kiedy przypada średnio dziewiętnaście deszczowych dni w miesiącu.

Zimy w tym mieście są łagodne, z temperaturą sięgającą na ogół kilku stopni na plusie. Najlepszy czas na zwiedzanie Brukseli to okres od czerwca do września, kiedy naogół około 20°C.

Ceny i waluta w Brukseli

W Belgii płaci się w euro. Ceny podane w tym tekście preliczane są zgodnie z kursem 4,38 zł.

Pieniądze najlepiej jest wymienić jeszcze Polsce albo wypłacać je z bankomatów na miejscu. Sprawdź wcześniej, jaką prowizję od wypłaty na terenie Belgii nalicza twój bank.

W Brukseli ceny są średnio dwa a nawet (w przypadku wynajmu zakwaterowania) trzy razy wyższe niż w Szczecinie. Po przylocie skosztuj doskonałych gofrów, z których Bruksela słynie na całym świecie (ceny zaczynają się od 1,5 €, ok. 6,50 zł). Koniecznie wybierz się też na belgijskie frytki (w przeciwieństwie do tego, co mówią Amerykanie, ten przysmak wynaleźli Belgowie, a nie Francuzi). Za porcję zaałacisz około 2,5 € (ok. 11 zł).

 • Lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem: 15 € (ok. 65 zł)
 • Lunch typu fast-food: 8 € (ok. 35 zł)
 • Taksówka (per km): 1,90 € (ok. 8,30 zł)
 • Piwo w pubie: 3,80 € (ok. 16,60 zł)
 • Cappuccino: 2,70 € (ok. 12 zł)
 • Butelka wody: 1 € (ok. 4,40 zł)

Transport w Brukseli

Podstawowym środkiem transportu w Brukseli jest metro. Liczy ono cztery linie i 59 stacji. W godzinach szczytu złapiesz je co trzy minuty.

W centrum miasta wygodnie jest też poruszać się tramwajem. Sieć liczy siedemnaście linii prowadzących do większości atrakcji Brukseli. Do mniej uczęszczanych zakątków miasta dojeżdżają autobusy.

Koszt transportu w Brukseli

 • Pojedynczy bilet (tzw. jump 1) – 2,1 € (ok. 9,20 zł)
 • Bilet na 5 przejazdów – 8 € (ok. 35 zł)
 • Bilet na 10 przejazdów – 14 € (ok. 61 zł)
 • Bilety okresowe: 24h - 7,5 € (ok. 33 zł), 48h - 14 € (ok. 61 zł), 72h - 18 € (ok. 78 zł)

Po mieście możesz jeździć też miejskim rowerem Villo. Sieć ścieżek jest wydajna i dobrze utrzymana. Wynajem roweru na jeden dzień  to koszt 1,60 € (ok. 7 zł), 7 dni kosztuje 7,65 € (ok. 33 zł).

Bruksela atrakcje

Stolica Belgii to przede wszystkim miasto europejskich instytucji, ale też wielu kontrastów. Znajdziesz tu dzielnice artystów i obszary zamieszkane prawie wyłącznie przez mniejszości narodowe, z charakterystycznymi bazarami na których dostaniesz najbardziej egzotyczne produkty. Na ciekawe miejsca w Brukseli można łatwo natrafić przypadkiem.

W czasie trwającego w maju Festiwalu Europejskiego, możesz zwiedzić wnętrze głównych atrakcji Brukseli siedziby Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.

Co warto zobaczyć w Brukseli?

 • Wielki Plac (Grand-Place de Bruxelles). Zabytkowy plac Brukseli wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • XIV wieczny, gotycki Ratusz
 • Katedrę Świętego Michała i Świętej Guduli z przepięknymi witrażami
 • Atomium. Monumentalny model kryształu żelaza
 • Królewskie Muzea Sztuk Pięknych, gdzie obejrzysz dzieła Bruegla, Rubensa, van Dycka, Boscha

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w czerwcu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.