Mapa

Tanie loty Lublin-Rzym

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Rzym.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Lublin do: Rzym

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

489 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1309 km

4 h 35 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino

2 lotniska

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Rzym: Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Lublin do: Rzym wynosi 489 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Lublin do: Rzym wynosi 4 h 35 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Lublin do: Rzym.

Linie lotnicze Lublin-Rzym

- Bezpośredni lot Lublin-Rzym: brak

- Lot z przesiadką Lublin-Rzym: przez Londyn Stansted z Ryanair

- Czas przelotu Lublin-Rzym: z przesiadką ok. dziesięciu godzin

Lotnisko Lublin

Międzynarodowy Port lotniczy Lublin znany jako Lublin-Świdnik zlokalizowany jest piętnaście kilometrów na wschód od miasta. Jeśli po uporaniu się z formalnościami, zostanie Ci jeszcze czas przed odlotem, możesz robić zakupy w kiosku, wymienić pieniądze w kantorze albo wypić kawę. Na lotnisku jest też dostępna strefa bezpłatnego internetu.

Jak dojechać na lotnisko Lublin:

- pociągiem; podróż trwa około piętnastu minut, koszt biletu kupionego na dworcu Lublin Główny to 5,30 zł, a od konduktora 13,30 zł

- autobusem prywatnego przewoźnika; koszt biletu to 10 zł

- autobusem MPK linii 005; koszt biletu 60-minutowego to 3,60 zł

- samochodem, najlepiej przez drogę ekspresową S17

- taksówką; orientacyjny koszt przejazdu to 50 zł

Lotniska w Rzymie

Połączenia z Rzymem obsługiwane są przez dwa główne lotniska: Port lotniczy Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinci i lotnisko Giovan Battista Pastine w Ciampino. W przypadku lotów z Lublina przez Londyn Stansted z liniami Ryanair, lądowania odbywają się na tym drugim lotnisku.

Lotnisko Rzym-Ciampino

Port lotniczy Rzym-Ciampino to drugie lotnisko obsługujące połączenia z Rzymem, przede wszystkim te realizowane przez tanie linie. Jest ono zlokalizowane piętnaście kilometrów od miasta. Zarówno przyloty, jak i odloty znajdują się w jednopiętrowym budynku terminalu.

Jak dojechać z lotniska do Rzymu:

- autobusem Atral lub Schiaffini do stacji kolejowej Ciampino albo stacji metra linii A Anagnina (cena biletu to €1,20, czyli ok. 5,22 zł); ze stacji Ciampino można dojechać na stację Termini (cena biletu to €1,50, czyli ok. 6,50 zł). 

- taksówką; koszt ok. €30 (130 zł)

- wynajętym samochodem

- bezpośrednim autobusem do centrum Sit Bus Shuttle; koszt przejazdu to €6, czas podróży to ok. czterdziestu minut

- bezpośrednim autobusem Terravision; cena biletu to €4 (ok. 17 zł), a przejazd trwa czterdzieści minut

- bezpośrednim autobusem COTRAL; cena biletu to €5 (ok. 21,70 zł), przejazd trwa czterdzieści minut

Informacje praktyczne

Polscy podróżni planujący lot do Rzymu, nie muszą martwić się o wyrabianie wizy. Poza biletem, wystarczy mieć przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport. To udogodnienie wynikające z przynależności Polski i Włoch do Strefy Schengen. Pobyt nie powinien jednak przekroczyć dziewięćdziesięciu dni.

Rzym to jedno z najpopularniejszych wśród turystów miast, dlatego odnotowuje się tutaj duży poziom kradzieży. Najbardziej newralgiczne pod tym względem są miejsca turystyczne takie jak Koloseum, Plac Św. Piotra, czy wejście do Muzeów Watykańskich. W razie kradzieży, koniecznie zgłoś się na posterunek policji.

Pogoda, ceny i atrakcje w Rzymie

Pogoda w Rzymie

Pogoda w Rzymie sprzyja podróżowaniu właściwie o każdej porze roku. Przede wszystkim można się tu spodziewać dużo słońca, choć zdarzają się i dni deszczowe. Rzadko kiedy jest tu jednak zimno. Ze względu na panujący tu klimat podzwrotnikowy typu śródziemnomorskiego, zimy są łagodne, a lata bardzo ciepłe. Średnia temperatura najzimniejszego miesiąca, stycznia, to 8,3°C, a najcieplejszego, sierpnia 23,6°C.

Ceny w Rzymie

Walutą, która obowiązuje we Włoszech jest euro, a jego średni kurs w 2016 roku wynosi 4,35 zł. Rzym nie należy do tanich miast, a podróżni z Lublina silnie odczują różnice w cenach. Jeśli chcesz maksymalnie zaoszczędzić podczas pobytu w Rzymie, sprawdź nasze propozycje bezpłatnych atrakcji w tym mieście.

Przykładowe ceny produktów i usług w Rzymie:

- lunch w fast-foodzie: €8 (ok. 35 zł),

- obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: €15 (ok. 65 zł)

- przejechanie kilometra taksówką: €1,50 (ok. 6,50 zł)

- kolacja w dobrej restauracji: €25 (ok. 108 zł)

- piwo: €4,50 (ok. 20 zł)

- kawa: €1,15 (ok. 5 zł)

- butelka wody: €0,90 (ok. 4 zł)

Transport w Rzymie

Rzym to potężne miasto i nie do wszystkich atrakcji da się dojść na piechotę. Łatwo się tu  zgubić, dlatego zawsze pamiętaj o zabieraniu ze sobą mapy. Najwygodniejszymi środkami transportu są autobusy i metro.

Pojedynczy bilet uprawniający do korzystania jednego przejazdu metrem lub korzystania z autobusów przez sto minut kosztuje €1,50 (ok. 6,50 zł). Dostępne są także bilety dobowe za €7 (30 zł), dwudniowe za €12,50 (ok. 54 zł) czy trzydniowe za €18 (ok. 78 zł). Warto rozważyć też kupno karty Rome ComboPass (cena o €28, czyli ok. 122 zł), która, poza bezpłatnymi przejazdami autobusowymi, upoważnia do bezpłatnego wstępu do dwóch muzeów, na miejsca dwóch stanowisk archeologicznych i zniżki na kolejne atrakcje turystyczne.

Najlepiej zupełnie zrezygnować z przemieszczania się samochodem, ze względu na często występujące korki. Z kolei, jeśli zdecydujesz się na korzystanie z taksówek, wybieraj przejazdy tylko ze sprawdzonymi korporacjami. W Rzymie zdarzają się fałszywi taksówkarze, którzy naciągają turystów.

Rzym atrakcje

- Pole Marsowe z Panteonem

- symbol miasta, Koloseum

- Plac Hiszpański ze słynnymi schodami Trinita dei Monti

- największy kościół chrześcijański na świecie, czyli Bazylika św. Piotra

- Forum Romanum

- barokowe fontanny: di Trevi czy dei Quattro Fiumi

- Bazylika Santa Maria in Cosmedin i Usta Prawdy`

- Kaplica Sykstyńska

- Campo de'Fiori

- park ze świątyniami stylizowanymi na ruiny, Ogrody Willi Borghese

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.