Mapa

Tanie loty z Lotniska Lublin

Międzynarodowy Port lotniczy Lublin (LUZ) znany jest potocznie jako Lublin-Świdnik, ze względu na obecność pobliskiego trawiastego lotniska wytwórni śmigłowców PZL Świdnik. Lotnisko zostało oddane do publicznego użytku pod koniec 2012 roku. Oryginalny terminal lotniska wygrał w internetowym plebiscycie na najbardziej udany obiekt architektoniczny Polski w latach 2000-2012.

Jak się tam dostać?

Do lotniska można dostać się pociągiem, autobusem lub samochodem. Trasa koleją prowadzi z terminalu lotniska do Dworca Centralnego w Lublinie i trwa około piętnastu minut. Na trasie działa także dedykowany autobus, który odjeżdża w kierunku lotniska na dwie godziny przed każdym odlotem, a do centrum Lublina rusza dwadzieścia pięć minut po każdym lądowaniu. Trasa na lotnisko samochodem prowadzi przez drogę ekspresową S17.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Lotnisko Lublin-Świdnik oferuje w sumie szesnaście połączeń do dziesięciu różnych państw. Z Eurolotem można stąd polecieć do Gdańska, Mediolanu (Malpensa) i na warszawskie Okęcie. Ryanair z Lublina oferuje loty na lotnisko Londyn-Stansted, Wizz Air na Londyn-Luton, Oslo-Torp i planuje uruchomić połączenia na Sztokholm-Skavsta. Z Lufthansą można polecieć do Frankfurtu, a z Carpatair na lotnisko Rzym-Fiumicino. Ponadto, z Lotniska Lublin-Świdnik organizowane są loty sezonowe do Turcji, Grecji, Egiptu i Tunezji.

Na lotnisku

Lotnisko Lublin – Świdnik w strefie wolnodostępnej swojego terminalu oferuje barek, kiosk, kantor i stanowiska wypożyczenia samochodu. Możliwy jest też bezpłatny i nieograniczony dostęp do internetu. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Lublin

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.