Mapa

Tanie loty Londyn - Barcelona

Informacje o locie z: Londyn do: Barcelona

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

128 zł

Linie latające bezpośrednio

8

Loty w tygodniu

201

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1154 km

2 h 0 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

British Airways

Barcelona

1 lotnisko

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z sierpnia 2016

Linie lotnicze z Londynu do Barcelony

Trasę z Londynu do Barcelony obsługuje sporo linii lotniczych, oferujących bezpośrednie połączenia. Od dużych, renomowanych przewoźników takich, jak British Airways, Norwegian czy Iberia, przez Vueling, Monarch, po niskobudżetowe Ryanair czy Easy Jet.  W zależności od tego, które z nich wybierzesz wyruszać będziesz z któregoś z sześciu londyńskich lotnisk. Dotrzesz natomiast na Międzynarodowe Lotnisko w Barcelonie położone w miejscowości El Prat. Jeśli polecisz British Airways lub Iberią, wylądujesz w Terminalu 1. Mniejsze i tańsze linie korzystają z sektora B Terminalu 2, oprócz Easy Jeta, dla którego przeznaczony jest najmniejszy sektor, C.

Terminal wylotów - Londyn

Heathrow

Londyn-Heathrow to główne lotnisko w brytyjskiej stolicy i jeden z największych pod względem liczby obsługiwanych pasażerów (około osiemdziesięciu milionów osób rocznie) portów lotniczych świata. Liczy aż pięć terminali i wraz z drugim londyńskim lotniskiem w Gatwick, stanowi bazę dla British Airways, które obsługują prawie połowę tutejszego ruchu. BA wraz z Iberią korzystają z przeznaczonego wyłącznie dla nich T5. Ponieważ Heathrow jest bardzo duże, bezpośrednio przed wylotem, upewnij się, z którego terminalu i bramki będziesz korzystać, bo ustalenia te często zmieniają się w ostatniej chwili. Ponieważ Heathrow leży w granicach miasta, łatwo dostaniesz się tu z centrum Londynu metrem (Piccadilly Line). To najszybsza i najtańsza opcja.

W każdym z terminali, mieści się duży wybór sklepów i restauracji. Zarówno w T3 jak i T5, masz do wyboru bary szybkiej obsługi takie, jak Costa, Boots, Eat. czy Nero, ale także eleganckie restauracje z egzotyczną kuchnią i owocami morza.

Gatwick

To drugie co do wielkości lotnisko w mieście. Oddalone jest o czterdzieści kilometrów na północ od centrum. Rocznie obsługuje ponad trzydzieści milionów pasażerów. Działają tu dwa terminale: północny (North) i południowy (South). Za pomocą specjalnej wyszukiwarki, możesz łatwo sprawdzić, z którego korzystają twoje linie lotnicze (w przypadku British Airways, będzie to terminal północny).

Jeśli pozostanie ci do wylotu trochę wolnego czasu, wybór dostępnych tu usług jest tak duży, że najlepiej będzie sprawdzić wcześniej wybrane miejsca i ich lokalizację na stronie internetowej (restauracje znajdziesz tutaj a sklepy tutaj). Wybrane produkty możesz również zamówić przez internet i odebrać na miejscu (szczegóły na temat tej oferty znajdziesz tutaj).

Luton

Położone niecałe pięćdziesiąt kilometrów na północny zachód od centrum miasta lotnisko w Luton obsługuje sporo tanich linii i mniejszych przewoźników (wyruszać stąd będziesz między liniami Vueling). Najprościej dojedziesz tu autobusem Green Lines lub National Express. Oficjalnie, czas podróży z położonej nieopodal pałacu Buckingham Victoria Station to półtorej godziny, w rzeczywistości jednak, w korkach możesz jechać nawet trzy godziny. Przed wylotem, w terminalu czeka cię duży wybór sklepów i restauracji. Jeśli wykupiłeś bilet w obie strony, możesz zrobić tu zakupy i odebrać je w drodze powrotnej (pamiętaj, aby zachować wymagane dowody zakupu). W ten sposób, zaopatrzysz pustą lodówkę lub kupisz rzeczy, które nie będą ci potrzebne w Barcelonie.

Stansted

Ryanairem dolecisz na Stansted. Podobnie jak Luton, oddalone jest ono od centrum Londynu o około pięćdziesiąt kilometrów, ale na północny wschód. Jest też nieco większe niż Luton. Jest też nieco wygodniej skomunikowane kursującym do stolicy pociągiem Stansted Express. Dworzec mieści się zaledwie dwie minuty pieszo od hali przylotów. W niecałą godzinę, dotrzesz stąd na położoną w sercu biznesowego City stację Liverpool Street. Bilety kosztują w przeliczeniu około czterdziestu złotych w jedną stronę.

Terminal przylotów - Barcelona El Prat

To największe lotnisko w tej części Hiszpanii i główny port obsługujący Barcelonę. Od centrum miasta, oddalony jest o zaledwie dziesięć kilometrów.

Otwarty w 2009 Terminal 1 to piąty co do wielkości tego typu budynek na świecie. Leży aż cztery kilometry od starszego Terminalu 2. Spod drzwi każdego z nich, co pięć minut odjeżdża do centrum autobus (A1 z Terminalu 1 i A2 z Terminalu 2), który w niewiele ponad pół godziny dowiezie cię on na Plaça de Catalunya. Bilet w jedną stronę kosztuje w przeliczeniu około dwudziestu pięciu złotych.

W terminalu 2B mieści się natomiast dworzec kolejowy, z którego co około trzydzieści minut odjeżdżają do centrum pociągi linii Rodalies Barcelona na dworzec Maçanet-Massanes. Po drodze, możesz przesiąść się do metra na stacjach Barcelona Sants, Passeig de Gràcia i Clot. Jeśli lądujesz w Terminalu 1 i chcesz skorzystać z tego połączenia, na Terminal 2B dostaniesz się bezpłatnym busem. Za taksówkę z lotniska do centrum, zapłacisz za koło stu złotych.

Informacje praktyczne

Jako obywatel strefy Schengen, możesz w podróży zamiast paszportu mieć przy sobie dowód osobisty. Miejscową walutą jest euro.

Czego spodziewać się po przylocie

W Barcelonie, najprawdopodobniej przywita cię ciepłe słońce. Katalońskie lato jest długie i ciepłe, a zimy łagodne. W chłodniejszych miesiącach, może natomiast zaskoczyć cię słabe ogrzewanie. Korzystając z tańszego zakwaterowania, przygotuj się na to, że twój pokój może w ogóle nie mieć kaloryfera ani piecyka. Warto mieć więc ze sobą cieplejsze rzeczy.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.