Mapa

Tanie loty Łódź - Amsterdam Schiphol

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Amsterdam.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Łódź do: Amsterdam Schiphol

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

519 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1002 km

5 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Amsterdam Schiphol

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Amsterdam Schiphol: Amsterdam Schiphol.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Łódź do: Amsterdam Schiphol wynosi 519 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Łódź do: Amsterdam Schiphol wynosi 5 h 15 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Łódź do: Amsterdam Schiphol.

Loty z Łodzi do Amsterdamu

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z listopada 2015

Linie lotnicze z Łodzi do Amsterdamu

Z Łodzi do Amsterdamu najłatwiej dostaniesz się słoweńskimi liniami lotniczymi Adria Airways, które oferują bezpośrednie połączenia z lotniskiem Schiphol.

Terminal wylotów - Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta

Lotnisko położone jest w geograficznym środku Polski, sześć kilometrów od centrum Łodzi. W ciągu paru minut, dojedziesz tu samochodem z głównych części miasta (dokładną mapę przejazdu znajdziesz tutaj). Jeśli chcesz korzystać z transportu miejskiego, masz do wyboru dwie linie autobusowe: 55 i 65, które kończą trasę bezpośrednio przed wejściem na lotnisko.

Terminal, z którego będziesz wyruszać oddano do użytku w 2012 roku. Na parterze, przed odprawą bagażową umieszczono wszystkie, najpotrzebniejsze usługi: kantor wymiany walut (bez problemu kupisz w nim euro, które przydadzą ci się w Holandii na drobne wydatki), biuro turystyczne, a także kilka wypożyczalni samochodów. Po odprawie i kontroli bezpieczeństwa, w strefie wolnocłowej, zrobisz zakupy w drogerii Aelia lub w sklepie z alkoholami i tytoniem Keraniss.

W budynku terminalu, możesz też się posilić. Wybór jest spory: od paczkowanych przekąsek sprzedawanych w kiosku 1 Minute, przez lekkie i zdrowe dania serwowane w Stop & Eat, po tradycyjną polską kuchnię oferowaną we Flying Bistro. Jeśli do pełni szczęścia wystarczy ci kubek kawy i ciastko, możesz wybrać jedną z trzech działających na lotnisku kawiarni.

Terminal przylotów - Amsterdam Schiphol

Amsterdam Schiphol to największe w Holandii i czwarte co do wielkości lotnisko w Europie. Leży dziewięć kilometrów na południowy zachód od stolicy kraju. Licząca prawie sto lat placówka jest nieustannie rozbudowywana i modernizowana. Nie musisz więc martwić się o standard podróży. Ciekawostką jest natomiast fakt, że zbudowano je zaledwie trzy kilometry nad poziomem morza, w miejscu osuszonego jeziora, które dawniej służyło jako skład statków czekających na zezłomowanie (stąd nazwa Schip - po holendersku statek, hol - zagłębie, dziura).

Wybudowana w 1978 roku lotniskowa stacja kolejowa mieści się na dolnym poziomie terminalu i zapewnia szybkie i łatwe połączenia z centrum miasta. W ciągu dnia pociągi do miasta kursują co dziesięć minut, w nocy co godzinę. Przed podróżą, sprawdź dokładnie, które połączenia zatrzymują się w interesującej cię części Amsterdamu. Podróż trwa około dwudziestu minut. Bilet kosztuje niecałe cztery euro, jeśli kupisz go w umieszczonym na stacji żółtym automacie. W kasach na stacji, zapłacisz o pięćdziesiąt eurocentów drożej.

Z lotniska kursują też autobusy numer 197, ale dojazd nimi trwa przynajmniej dwa razy dłużej (w zależności od korków) i jest też nieco droższy.

Informacje praktyczne

Podobnie, jak w przypadku większości krajów w UE, do Holandii możesz wjechać legitymując się polskim dowodem osobistym. Obowiązującą tu walutą jest euro.

Czego spodziewać się po przylocie

Klimat w Holandii jest znacznie łagodniejszy, ale też bardziej deszczowy niż w Polsce. Niezależnie od pory roku, w bagażu podręcznym dobrze jest więc mieć parasol. Kraj ten słynie w Europie z liberalnego podejścia do zażywania narkotyków. Warto jednak pamiętać, że dotyczy to wyłącznie niewielkich ilości haszyszu i marihuany. Zażywanie lub posiadanie ekstasy, amfetaminy, heroiny czy kokainy jest karane.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.