Mapa

Tanie loty Katowice - Bruksela

Informacje o locie z: Katowice do: Bruksela

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

325 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1031 km

3 h 15 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Bruksela i Bruksela S. Charleroi

2 lotniska

Loty z Katowic do Brukseli

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z kwietnia 2016

 

Linie lotnicze z Katowic do Brukseli

Z Katowic do Brukseli dolecisz z jedną przesiadką Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

 

Terminal wylotów - Katowice Pyrzowice

Katowice-Pyrzowice nieustannie konkurują z Gdańskiem o trzecie miejsce w rankingu największych polskich lotnisk. Jeśli chcesz przyjemnie spędzić czas, jaki pozostał ci przed wylotem, możesz skorzystać z oferty działających tu restauracji i sklepów wolnocłowych. Większość usług znajdziesz w Terminalu B, z którego najpewniej będziesz wylatywać. Znajdziesz je zarówno przed, jak i po odprawie bagażowej. Jeśli planujesz posiłek przed w strefie ogólnej, masz do dyspozycji Chief’s, bar Kebab&Salad oraz kawiarnię So!Coffee, gdzie znajdziesz też ciastka i przekąski. Po nadaniu bagażu oraz kontroli bezpieczeństwa, znajdziesz też Flying Bistro i kafejkę Voyage.

Zakupy zrobisz natomiast w perfumerii Aelia Beauty albo sklepie z alkoholem Aelia Duty Free. Napoje i przekąski na wynos kupisz natomiast w sklepie 1 Minute. Na lotnisku jest też bank, apteka i kiosk z gazetami. Po kontroli bezpieczeństwa, znajdziesz dwa sklepy wolnocłowe: Baltonę i Keraniss.

W terminalu zorganizowano też “Strefę Malucha”, w którym przyjemnie spędzisz pozostały przed wylotem czas z rodziną. Najmłodsi pasażerowie będą mogli swobodnie się tu wyszaleć, a ich opiekunowie mogą skorzystać z udogodnień (takich, jak przewijak, czy pokój do karmienia). Na drugim piętrze, czekają natomiast atrakcje dla starszych podróżnych: liczący aż sto osiemdziesiąt metrów, najdłuższy taras widokowy w Polsce i „Odlotowa Galeria”, gdzie wystawiane są prace artystów z lokalnych szkół sztuki i designu.

 

Terminal przylotów - Międzynarodowe Lotnisko w Brukseli

To jedno z najważniejszych lotnisk w Europie. Rocznie korzysta z niego ponad dwadzieścia tysięcy podróżnych. Oprócz osób prywatnych, latają z niego pracownicy działających w belgijskiej stolicy unijnych instytucji. Po przeprowadzonych 22 marca 2016 roku zamachach terrorystycznych, trwa remont hali wylotów. Przepływ pasażerów przylatujących do Brukseli odbywa się jednak bez zmian. Bądź jednak przygotowany na ewentualne wzmożone kontrole bezpieczeństwa.

Lotnisko to leży w miejscowości Zaventem, oddalonej o jedenaście kilometrów od Brukseli. Po wylądowaniu, najłatwiej dotrzesz do miasta pociągiem Belgijskich Kolei Państwowych. Możesz złapać go co piętnaście minut z działającego przy lotnisku dworca. Po drodze, zatrzymuje się na trzech największych stacjach w mieście. Cała podróż do centrum trwa około dwudziestu minut. Bilet kosztuje równowartość niecałych trzydziestu złotych. Jeśli szukasz tańszej opcji transportu, możesz udać się na dworzec w Zaventem, skąd złapiesz regularne połączenia ze wszystkimi brukselskimi dworcami. Podróż trwa mniej więcej tyle samo co z dworca na lotnisku, a kosztować cię będzie niecałe piętnaście złotych.

Z lotniska do centrum Brukseli kursuje też kilka autobusów. Numer 12 (lub nocno-weekendowy 21) dojeżdża na Place du Luxembourg, w okolice centrum europejskiego, a 272 i 471 na Dworzec Północny.

Przejazd taksówką to koszt około stu pięćdziesięciu złotych. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem trasy potwierdzić cenę z kierowcą.

 

Informacje praktyczne

Podróż z Katowic do Brukseli powinna przebiegać bez komplikacji. Przed wyjazdem upewnij się, że twój dowód osobisty nie jest uszkodzony i ma aktualną datę ważności. W razie czego, możesz wziąć ze sobą paszport. Najczęściej używanym w Brukseli językiem jest francuski. Miasto położone jest jednak we flamandzkim regionie Belgii, więc można tu usłyszeć stosowane wymiennie oba języki. Warto pamiętać, że wiele nazw własnych (np. dworców i przystanków) nosi podwójne nazwy - za każdym razem upewnij się, że jesteś we właściwym miejscu.

 

Czego spodziewać się po przylocie

Stolica Unii Europejskiej to jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast na Starym Kontynencie. I choć rdzenni mieszkańcy mówią po francusku lub flamandzku, na ulicach można usłyszeć najróżniejsze języki z całego świata. Znaczny odsetek miejscowych to pracownicy rozmaitych działających tu organizacji międzynarodowych. Ceny w mieście są więc dostosowane do ich standardów, a więc dość wygórowane. Przeciętnie jest tu dwa razy drożej niż w Katowicach.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.