Mapa

Tanie loty Kraków-Moskwa

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Moskwa.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Kraków do: Moskwa

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

604 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1341 km

3 h 30 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Moskwa Szeremietiewo, Moskwa Wnukowo, Moskwa Domodiedowo i Moskwa Żukowskij

4 lotniska

Często zadawane pytania

Są 4 lotniska w mieście Moskwa: Moskwa Szeremietiewo, Moskwa Wnukowo, Moskwa Domodiedowo i Moskwa Żukowskij.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Kraków do: Moskwa wynosi 604 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Kraków do: Moskwa wynosi 3 h 30 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Kraków do: Moskwa.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy możesz upolować tani lot z Krakowa do Moskwy, skorzystaj z funkcji Skyscanner “cały miesiąc”.

Linie lotnicze Kraków-Moskwa

 • Loty z przesiadką Kraków-Moskwa: Aeroflot, Air France, Austrian Airlines, KLM, LOT, Lufthansa, S7 Airlines, SWISS, TAP Air Portugal, Turkish Airlines
 • Czas przelotu Kraków-Moskwa: z przesiadką ok. czterech godzin (odległość Warszawa-Kraków w linii prostej to około tysiąca trzystu kilometrów)

Lotnisko Kraków

Lotnisko Kraków-Balice to jeden z głównych portów lotniczych w Polsce. Stoiska odprawy,   kontrola bezpieczeństwa, odloty i przyloty realizowane są w nowej części Terminalu Pasażerskiego. Na lotnisku Kraków-Balice znajdują się liczne sklepy wolnocłowe, perfumeria, butiki prasowe oraz sklep z pamiątkami związanymi z Polską. Na terenie terminalu pasażerskiego można też przez kwadrans bezpłatnie korzystać z sieci bezprzewodowej o nazwie KRK Free WiFi. Port lotniczy Kraków-Balice jest zlokalizowany jedenaście kilometrów od centrum miasta.

Jak dojechać na lotnisko Kraków:

 • własnym samochodem autostradą A4
 • autobusem linii numer 252, 208, a w nocy 902; koszt biletu normalnego to 4 zł
 • pociągiem; podróż trwa ok. piętnaście minut, a bilet normalny kosztuje 8 zł
 • autokarem Neobus; koszt przejazdu to ok. 13 zł

Lotniska w Moskwie

Połączenia lotnicze z Moskwą obsługują trzy lotniska: Szeremietiewo, Domodiedowo i Wnukowo, ale lecąc z Krakowa, podróż zaczniesz najprawdopodobniej na pierwszym z nich.

Lotnisko Szeremietiewo

Port lotniczy Moskwa-Szeremietiewo to tradycyjnie główne lotnisko Moskwy i najważniejszy port lotniczy w całym kraju, choć w ostatnich latach więcej pasażerów wybiera Domodiedowo. Na lotnisku Szeremietiewo znajduje się aż sześć terminali, ale lecąc do Warszawy powinieneś / powinnaś znaleźć się na terminalu D, E lub F, w zależności od linii i innych parametrów lotu. Na miejscu znajdziesz strefę wolnocłową, bankomaty, kawiarnie i restauracje. Można tu też skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. Szeremietiewo zlokalizowane jest około trzydziestu kilometrów od stolicy Rosji.

Jako dojechać z lotniska Szeremietiewo do Moskwy?

 • pociągiem Aeroexpress; podróż trwa około czterdziestu minut, a bilet kosztuje RUB 470 (27 zł)
 • autobusem linii 851, 949, 817, 948, a nocą H1; podróż trwa około czterdziestu minut, a bilet kosztuje RUB 75 (4 zł)
 • taksówką; stały koszt przejazdu to RUB 1800 (104 zł)

Informacje praktyczne

Polscy obywatele mogą podróżować po Federacji Rosyjskiej na podstawie wizy i paszportu ważnego minimum sześć miesięcy po planowanej dacie opuszczenia kraju. Obowiązek wizowy nie dotyczy tych, którzy mają pozwolenie na zamieszkanie na określony czas lub kartę stałego pobytu na terenie Rosji.

Pogoda, ceny i atrakcje w Moskwie

Pogoda w Moskwie

W Moskwie panuje klimat kontynentalny, zimy są tu długie i mroźne, a lata krótkie i ciepłe. Jeśli nie lubisz marznąć, przyleć do Moskwy między czerwcem a sierpniem. Z drugiej strony Moskwa pokryta śniegiem robi niesamowite wrażenie.

Ceny i waluta w Moskwie

Walutą obowiązującą w Rosji jest rubel. Jego średni kurs wynosi ok. 0,06 zł. Pieniądze można wypłacić z bankomatów lub wymienić na miejscu z euro lub dolarów. Ruble można kupić także w Polsce, ale często kursy są niekorzystne. Ceny w moskiewskich restauracjach są średnio o pięćdziesiąt procent wyższe niż w Krakowie, natomiast ceny produktów spożywczych są zbliżone.

Przykładowe ceny produktów i usług w Moskwie:

 • lunch w fast-foodzie: RUB 300 (ok. 18 zł),
 • obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: RUB 600 (37 zł)
 • przejechanie kilometra taksówką: RUB 12 (0,75 zł)
 • kolacja w dobrej restauracji: RUB 1250 (ok. 80 zł)
 • piwo: RUB 90 (5,50 zł)
 • kawa: RUB 167 (10 zł)
 • butelka wody: RUB 40 (ok. 2,50 zł)

Transport w Moskwie

Po Moskwie można się przemieszczać autobusami, trolejbusami, marszrutkami, metrem czy taksówkami. Bilety kosztują ok. RUB 30 (ok. 2 zł), a można je kupić u kierowcy lub w kioskach. Pobyt w Rosji nie będzie kompletny bez przejechania się charakterystycznymi busikami, tzw. marszrutkami, które pojawiły się w czasach Związku Radzieckiego.

Moskwa atrakcje

Moskwa to fascynujące miasto, pełne sztuki, a także dobrego jedzenia. Monumentalna budzi respekt i może nieco onieśmielać. Daj jej jednak chwilę, a na pewno Cię zachwyci!

Zwiedzanie Moskwy:

 • Plac Czerwony
 • Kreml
 • Mauzoleum Lenina
 • Sobór Wasyla Błogosławionego
 • Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina
 • Teatr Bolszoj

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w październiku 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.