Moskwa

26 lip 201927 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Fly Stay Save + Oszczędzaj na hotelach dzięki rabatom po zarezerwowaniu lotu na Skyscanner. Super!

Moskwa, choć jej historia bywała i piękna i okrutna, posiada niezwykły turystyczny magnes do którego lgną turyści. Ścisłe centrum, a w nim Kreml, Plac Czerwony, Mauzoleum Lenina i piękna cerkiew zachwycają. Sama nazwa placu wywodzi się zresztą od słowa „krasny”, czyli „piękny”, które tłumaczyć można również jako „czerwony”. To też prawdziwy raj dla fanów Michaiła Bułhakova i uwielbianej na świecie powieści „Mistrz i Małgorzata”. Tutaj rozgrywała się jej akcja i tutaj też możemy zatrzymać się w okolicy Patriarszych Prud. Które propozycje z bazy noclegowej miasta warto wziąć pod uwagę?

Noclegi w Moskwie - gdzie warto się zatrzymać?

Patriarsze Prudy

Patriarsze Prudy znane są każdemu, kto choć raz w życiu przeczytał słynną powieść „Mistrz i Małgorzata”. Podobno to właśnie tutaj Michaił Bułhakov, jej autor, umawiał się na randki ze swoją przyszłą żoną. Tutaj też rozpoczyna się akcja powieści. Patriarsze Prudy położone są w centrum miasta i obejmują staw oraz niewielki park i skwerek wokół niego. Jest tu cicho, spokojnie, a na drewnianych ławkach często zasiadają zakochani. Niedaleko, przy dzisiejszej ulicy Sadowej odbywał się słynny bal u Szatana. Mieszkańcy i miasto w pełni wykorzystują turystyczny potencjał, który zapewniła im popularność powieści. Znajdują się tu m.in. kawiarnie i knajpki, których nazwy i wystrój nawiązują do imion bohaterów. Bazę noclegową często wybieraną przez fanów powieści – a jest to naprawdę liczna grupa – stanowi kilka hoteli 3- i 4-gwiazdkowych, kilka apartamentów oraz budżetowych miejsc noclegowych. Ceny są nieco niższe niż w ścisłym centrum miasta.

Centrum

Widok ścisłego centrum miasta znany jest na całym świecie i przyciąga wszelkiego rodzaju turystów, począwszy od ciekawych świata backpackerów, a skończywszy na dużych wycieczkach z Azji czy Niemiec. To moskiewski Kreml – siedziba prezydenta Rosji oraz jeden z największych i najważniejszych kompleksów rosyjskiej architektury symbolizujący potęgę i siłę kraju. W nim mieszczą się muzea, sobory, pałac czy galeria. Obok – Ogród Aleksandrowskij, Plac Czerwony z Mauzoleum Lenina oraz potężną Cerkwią Wasyla Błogosławionego, mieniącą się bajkowymi kolorami jej kopuł. Wszystkie te zabudowania zachwycają ogromem, architektonicznym kunsztem oraz historią zaklętą w murach. Wokół centrum znajduje się rozbudowana baza noclegowa. Udając się w kierunku

przystanku Lubyanka napotkamy drogie 5-gwiazdkowe i luksusowe hotele. Udając się na zachód od Kremla, w odległości zaledwie kilku przecznic, możemy znaleźć z kolei wiele noclegów budżetowych w tutejszych hostelach. Jako, że miasto odwiedzają corocznie miliony turystów, warto pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Plac Teatralny i Teatr Bolszoj

Doskonały balet od lat jest chlubą Rosji. Marzeniem każdego entuzjasty tej sztuki jest wizyta w słynnym Teatrze Bolszoj. Funkcjonujące tu opera i balet mogą pochwalić się najliczniejszymi oraz najstarszymi zespołami na świecie! W tutejszej akademii szkoli się również światową czołówkę tancerzy baletowych. Sam budynek zachwyca – jego wystrój jest elegancki, bogaty, a wizyta w nim do prawdziwa uczta dla ducha i ciała. W pobliżu znajdują się niezwykle drogie, ale i niezwykle luksusowe i pełne przepychu hotele 5-gwiazdkowe, idealne dla podróżujących po całym świecie fanów opery. W niedalekiej odległości w tym skądinąd bardzo drogim mieście, znajdziemy noclegi budżetowe, w tym niewielkie hoteliki oraz kilka tanich hosteli. 

Najlepiej oceniane hotele w: Moskwa

od 185 zł
od 308 zł
od 635 zł

Co podróżni mówią o mieście Moskwa?

9,8
Maniacy historii
8,6
Miłośnicy przygód
7,9
Podróżujące rodziny
7,5
Miłośnicy sztuki
7,5
Miłośnicy luksusu
Opinie użytkowników (318)
Dorota P
Dorota P
09.06.2019

Plac czerwony

Ольга  Летута
Ольга Летута
03.03.2019

Naprawdę lubiłem Moskwę, mimo ponurych, wybrednych ludzi, zawsze gdzieś spieszących. Ulice, domy, architektura są piękne. Istnieje wiele parków i miejsc w ogóle, atrakcji, których nie zobaczysz w krótkim czasie.

jiyoung kim
jiyoung kim
15.07.2019

진짜진짜 날씨도 좋고 지하철이 싸고 잘되어있어서 교통도 좋은 편이에요!! 버스보다는 지하철이 주 교통수단이기 때문에 숙소를 지하철 역 주변으로 잡는걸 추천해요!!

Avraham Semenduev
Avraham Semenduev
15.03.2019

A beautiful city, loved it. I've been to Moscow 3 times, each time I fell in love. A lot to see, a lot to do, a lot to eat... must see before you die!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Listopad; średnia cena noclegu to wówczas 251 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Moskwa to Lipiec, ze średnią ceną 393 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 355 zł za dobę. To 4% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 340 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Moskwa przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 18,6°C/65,4°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 24,1°C/75,4°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą -10,6°C/12,9°F.
Lotnisko położone najbliżej: Moskwa to Moskwa Szeremietiewo (SVO) (27,79 km). Inne pobliskie lotniska to: Moskwa Wnukowo (28,73 km) Moskwa Żukowskij (42,10 km) Moskwa Domodiedowo (42,37 km)

Zaplanuj podróż do: Rosja