Moskwa

21 gru 201922 gru 2019

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Łączna cena za 1 noc, 2 osoby dorosłe, 1 pokój
Ze wszystkimi podatkami i opłatami dodatkowymi, z wyjątkiem podatku miejskiego, jeśli obowiązuje.

Moskwa, choć jej historia bywała i piękna i okrutna, posiada niezwykły turystyczny magnes do którego lgną turyści. Ścisłe centrum, a w nim Kreml, Plac Czerwony, Mauzoleum Lenina i piękna cerkiew zachwycają. Sama nazwa placu wywodzi się zresztą od słowa „krasny”, czyli „piękny”, które tłumaczyć można również jako „czerwony”. To też prawdziwy raj dla fanów Michaiła Bułhakova i uwielbianej na świecie powieści „Mistrz i Małgorzata”. Tutaj rozgrywała się jej akcja i tutaj też możemy zatrzymać się w okolicy Patriarszych Prud. Które propozycje z bazy noclegowej miasta warto wziąć pod uwagę?

Noclegi w Moskwie - gdzie warto się zatrzymać?

Patriarsze Prudy

Patriarsze Prudy znane są każdemu, kto choć raz w życiu przeczytał słynną powieść „Mistrz i Małgorzata”. Podobno to właśnie tutaj Michaił Bułhakov, jej autor, umawiał się na randki ze swoją przyszłą żoną. Tutaj też rozpoczyna się akcja powieści. Patriarsze Prudy położone są w centrum miasta i obejmują staw oraz niewielki park i skwerek wokół niego. Jest tu cicho, spokojnie, a na drewnianych ławkach często zasiadają zakochani. Niedaleko, przy dzisiejszej ulicy Sadowej odbywał się słynny bal u Szatana. Mieszkańcy i miasto w pełni wykorzystują turystyczny potencjał, który zapewniła im popularność powieści. Znajdują się tu m.in. kawiarnie i knajpki, których nazwy i wystrój nawiązują do imion bohaterów. Bazę noclegową często wybieraną przez fanów powieści – a jest to naprawdę liczna grupa – stanowi kilka hoteli 3- i 4-gwiazdkowych, kilka apartamentów oraz budżetowych miejsc noclegowych. Ceny są nieco niższe niż w ścisłym centrum miasta.

Centrum

Widok ścisłego centrum miasta znany jest na całym świecie i przyciąga wszelkiego rodzaju turystów, począwszy od ciekawych świata backpackerów, a skończywszy na dużych wycieczkach z Azji czy Niemiec. To moskiewski Kreml – siedziba prezydenta Rosji oraz jeden z największych i najważniejszych kompleksów rosyjskiej architektury symbolizujący potęgę i siłę kraju. W nim mieszczą się muzea, sobory, pałac czy galeria. Obok – Ogród Aleksandrowskij, Plac Czerwony z Mauzoleum Lenina oraz potężną Cerkwią Wasyla Błogosławionego, mieniącą się bajkowymi kolorami jej kopuł. Wszystkie te zabudowania zachwycają ogromem, architektonicznym kunsztem oraz historią zaklętą w murach. Wokół centrum znajduje się rozbudowana baza noclegowa. Udając się w kierunku

przystanku Lubyanka napotkamy drogie 5-gwiazdkowe i luksusowe hotele. Udając się na zachód od Kremla, w odległości zaledwie kilku przecznic, możemy znaleźć z kolei wiele noclegów budżetowych w tutejszych hostelach. Jako, że miasto odwiedzają corocznie miliony turystów, warto pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Plac Teatralny i Teatr Bolszoj

Doskonały balet od lat jest chlubą Rosji. Marzeniem każdego entuzjasty tej sztuki jest wizyta w słynnym Teatrze Bolszoj. Funkcjonujące tu opera i balet mogą pochwalić się najliczniejszymi oraz najstarszymi zespołami na świecie! W tutejszej akademii szkoli się również światową czołówkę tancerzy baletowych. Sam budynek zachwyca – jego wystrój jest elegancki, bogaty, a wizyta w nim do prawdziwa uczta dla ducha i ciała. W pobliżu znajdują się niezwykle drogie, ale i niezwykle luksusowe i pełne przepychu hotele 5-gwiazdkowe, idealne dla podróżujących po całym świecie fanów opery. W niedalekiej odległości w tym skądinąd bardzo drogim mieście, znajdziemy noclegi budżetowe, w tym niewielkie hoteliki oraz kilka tanich hosteli. 

Najlepiej oceniane hotele w: Moskwa

od 219 zł
od 294 zł
od 539 zł

Co podróżni mówią o mieście Moskwa?

9,8
Maniacy historii
8,9
Miłośnicy przygód
7,6
Podróżujące rodziny
7,5
Miłośnicy sztuki
7,5
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (381)
Dorota P
Dorota P
09.06.2019

Plac czerwony

jiyoung kim
jiyoung kim
15.07.2019

Prawdziwa prawdziwa pogoda jest dobra, a metro jest tanie i dobrze, więc ruch jest dobry! Ponieważ metro jest głównym środkiem transportu, a nie autobusem, zaleca się, aby wziąć hotel wokół stacji metra !!

Ольга  Летута
Ольга Летута
03.03.2019

Naprawdę lubiłem Moskwę, mimo ponurych, wybrednych ludzi, zawsze gdzieś spieszących. Ulice, domy, architektura są piękne. Istnieje wiele parków i miejsc w ogóle, atrakcji, których nie zobaczysz w krótkim czasie.

John H
John H
30.10.2019

Stop on the way to Sochi for Winter Olympics and was blown away by the history and architecture.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Październik; średnia cena noclegu to wówczas 214 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Moskwa to Marzec, ze średnią ceną 388 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Grudzień w zeszłym roku wynosiła 383 zł za dobę. To 17% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 316 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Moskwa przewidywana średnia temperatura w miesiącu Grudzień to -5,8°C/21,6°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 24,1°C/75,4°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą -10,6°C/12,9°F.
Lotnisko położone najbliżej: Moskwa to Moskwa Szeremietiewo (SVO) (27,79 km). Inne pobliskie lotniska to: Moskwa Wnukowo (28,73 km) Moskwa Żukowskij (42,10 km) Moskwa Domodiedowo (42,37 km)

Zaplanuj podróż do: Rosja