Mapa

Tanie loty Gdańsk - Ryga

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Ryga.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Ryga

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

307 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 446 km

3 h 10 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Ryga

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Ryga: Ryga.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Ryga wynosi 307 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Ryga wynosi 3 h 10 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Ryga.

Loty z Gdańska do Rygi

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z października 2015

Linie lotnicze na trasie z Gdańska do Rygi

Z Gdańska do Rygi dolecisz liniami Airbaltic, Scandinavian Airlines, Airberlin i LOTem. Najczęściej oferowane są połączenia z jedną przesiadką. Oba lotniska mają po jednym terminalu, co na pewno pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu na błądzeniu i szukaniu połączeń.

Terminal wylotów – Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Lotnisko w Gdańsku nie jest duże, ale znajdziesz tu kilka sprytnie usytuowanych usług. Jest tu wielobranżowa Baltona, sklep z ubraniami i dodatkami firmy Emmanuel Berg, biżuteria S&A. Jeśli nie planujesz kupować prezentów ani pamiątek, chcesz natomiast załatwić kilka ważnych spraw masz do dyspozycji kiosk ruchu, pocztę, kantor, bank, informację turystyczną i biuro podróży. Aby posilić się przed wylotem, masz do wyboru trzy restauracje: Business Shark, The Flame i Flying Bistro oraz dwie kawiarnie: Coffee Corner i So!Coffee.

W czasie podróży w interesach, lub jeśli z jakichkolwiek, innych powodów zależy ci na ciszy i komforcie, może przydać ci się rezerwacja w Executive Lounge, którą znajdziesz w hali odlotów, na pierwszym piętrze. Możesz się tu odprężyć się w kameralnej atmosferze, wypocząć w wygodnych, skórzanych fotelach, posilić się w dostępnym tu barku oraz skorzystać z darmowego Wi-Fi. Do dyspozycji gości jest też wybór polskiej i anglojęzycznej prasy oraz telewizja kablowa.

Jeśli twój grafik przed wylotem jest napięty i nie chcesz marnować czasu załatwiając formalności na lotnisku, możesz w wolnej chwili skorzystać z Terminalu Miasto. Znajdziesz go w centrum Gdańska, na ulicy Heweliusza 13-17. Spokojnie odprawisz się tu unikając lotniskowych kolejek, a dzięki możliwości wcześniejszej odprawy, już dobę przed wylotem nadasz ciążący ci bagaż. Obsługa Terminala Miasto pomoże ci też zaplanować dalsze podróże, kupić bilety lotnicze i ubezpieczenie. W ten sposób na lotnisko możesz przyjechać w ostatniej chwili, nie ryzykując spóźnienia.

Terminal przylotów - Ryga

Jeśli zapomniałeś zabrać ze sobą jakiejś przydatnej rzeczy lub chcesz zaopatrzyć się w jedzenie, produkty pierwszej potrzeby czy prezenty, po przylocie do Rygi pasażerowie ze strefy Schengen wciąż mogą skorzystać ze sklepów, mieszczących się w hali odlotów. Znajdziesz tu sklepy z typowymi dla strefy wolnocłowej, lokalnymi produktami, alkoholami i tytoniem. Jest tu też kilka butików z torebkami, walizkami i bielizną (Victoria’s Secret), a także drogeria. W części ogólnodostępnej znajdziesz natomiast dwa kioski ruchu i aptekę.

Z lotniska do centrum dojedziesz autobusem numer 22, który kursuje co dziesięć-trzydzieści minut. Podróż trwa około pół godziny. Po wyjściu z hali przylotów (która mieści się na drugim piętrze terminala), przystanek znajdziesz za parkingiem P1. W lotniskowym kiosku lub w informacji turystycznej “Welcome to Riga” jednorazowy przejazd kosztuje niecałe półtora euro. Jeśli zapłacisz bezpośrednio u kierowcy, kosztować on będzie dwa euro. Bilet czasowy na dwadzieścia cztery godziny, upoważniający do nieograniczonej liczby przejazdów kosztuje pięć euro.

Informacje praktyczne

Ponieważ Ryga leży w Strefie Schengen, możesz bez problemu odprawić się dowodem osobistym. Pamiętaj tylko, by był on ważny przynajmniej trzy miesiące po planowanej dacie powrotu. Na lotnisku w Gdańsku bądź przynajmniej półtorej godziny wcześniej.

Czego się spodziewać po przylocie

Ryga jest bardziej wysunięta na północ niż Gdańsk, więc temperatury są tu z reguły niższe. Średnio, latem sięgają niewiele ponad dwadzieścia stopni, a zimą nawet minus dziesięciu. Pamiętaj więc, żeby zaopatrzyć się w ciepłe ubrania, najlepiej chroniące przed panującą w mieście, dość dużą wilgocią. Ceny są tu natomiast wyższe niż w Gdańsku, z reguły o około pięćdziesiąt procent. Różnice te najbardziej odczujesz w restauracjach i opłatach za transport publiczny. Wynajem mieszkania natomiast pozostaje na porównywalnym poziomie lub bywa nawet ciut tańszy, niż w Gdańsku.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.