Mapa

Tanie loty do Rygi

Ryga poza starówką niezwykle popularną wśród odwiedzających ją turystów, jest przede wszystkim miastem unikatowych bulwarów. To jedno z największych europejskich skupisk secesyjnej architektury przyciąga jak magnes. Wystarczy tylko kilka minut spaceru od ścisłego centrum, by przekonać się, jak wyjątkowe jest ryskie art nouveau w tym na pierwszy rzut oka niepozornym mieście.

Czego nie można przegapić

Z pewnością zaskoczyć może wielkość miasta, bo jeśli Rygę porównać z Paryżem czy Rzymem to wyda nam się bardzo niewielka. Dzięki temu nawet krótki pobyt umożliwi nam poznanie najciekawszych miejsc i zakamarków, których kryje się tu wiele. A może by tak przewodnik na chwilę schować głęboko do torby i udać się na piechotę, przed siebie? Ryga zachwyci małymi zaułkami, urokliwymi uliczkami i niezwykłą atmosferą. Zaskoczy też obecnością kogutów czy najeżonych kotów, na szczęście jedynie na fasadach budynków!

Jeśli jednak nie chcesz przegapić największych atrakcji, zacznij zwiedzanie od Vecrīga, czyli Starej Rygi. To tutaj znajduje się między innymi plac Liwów oraz Dom Kotów, wybudowany w 1909 roku. Sam budynek – choć secesyjny – na myśl przywodzi średniowiecze. Na nim znajdują się dwie rzeźby… najeżonych kotów. Legenda głosi, że umieścił je na budynku kupiec, któremu odmówiono przyjęcia do gildii. Co więcej, nakazał, by umiejscowione na dachu koty odwrócić tyłem do budynku gildii znajdującego się nieopodal. Podobno w niedługim czasie konflikt udało się zażegnać, a koty zostały odwrócone.

Pozostając w tematyce zwierzęcej, kolejnym charakterystycznym zjawiskiem w Rydze jest obecność kogutów. A konkretnie czterech kogutów na czterech wieżach kościołów. Mają one chronić przed złem oraz – zupełnie praktycznie – wskazywać kierunek wiatru. Nietrudno będzie je znaleźć!

Miasto jest położone na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, co widoczne jest gołym okiem. Zanim jednak dotrzemy do gotyckich budowli, warto zajrzeć na Plac Ratuszowy, gdzie poza Domem Bractwa Czarnogłowych i samego ratusza znajduje się pomnik Rolanda, patrona miasta. Dalej – czarny budynek Muzeum Okupacji wraz z pomnikiem Czerwonych Strzelców Łotewskich. Udajmy się na Plac Katedralny, by zobaczyć Katedrę Najświętszej Marii Panny, architektonicznie nawiązującej do wielu stylów. I tak najstarsze elementy świątyni zostały wybudowane w stylu romańskim, młodsze w

gotyckim, a w przedsionku, na portalu i w wieży dopatrzymy się kolejno art nouveau, neogotyku oraz baroku. Wewnątrz zachwycą nas organy i ołtarz.

Stamtąd wybierz się na spacer, by podziwiać wiodące w europie skupisko architektury secesyjnej. Unikat!

Oczami mieszkańca

Jednymi z najbardziej znanych mieszkańców Rygi są członkowie zespołu Brainstorm. Kto nie słyszał ich utworu „Maybe”? U nas również był wielkim przebojem. Jeśli zechcesz kupić ich płytę, w sklepie zapytaj się o Prāta Vētra, tak mówią na Brainstorm mieszkańcy.

Warto wiedzieć, że…

* Znajdujący się w Rydze budynek Ambasady Rosji wsławił się… oryginalnym kolorem, któremu najbliżej jest do różu. Dziewczynki będą zachwycone!

* Czarny Balsam to słynna ryska ziołowa nalewka – jeśli chciałbyś zabrać do domu smaki Rygi, zdecyduj się właśnie na nią.

* Czerwcowe dni są tutaj bardzo długie, dlatego to właśnie ten miesiąc szczególnie polecany jest do odwiedzenia miasta.

* Podobno dzwon w kościele św. Jakuba rozbrzmiewa zawsze, gdy w jego okolicy spaceruje… niewierna żona!

Lotniska

Miasto posiada jeden port lotniczy, oddalony o 6 kilometrów od centrum Międzynarodowy Port Lotniczy Riga. Wymowa jego łotewskiej nazwy „Starptautiskā lidosta Rīga”, stanowi nie lada wyzwanie dla turysty.

Znajdź tanie loty do Rygi z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Rygi. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Rydze? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Ryga

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Ryga: Ryga.
Transavia France, KLM, Braathens Regional Airways, Norwegian, Czech Airlines, Air Malta, Laudamotion i Georgian Airways latają do: Ryga bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Ryga, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.