Mapa

Tanie loty Gdańsk - Madryt

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Madryt.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Madryt

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

321 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 2251 km

5 h 10 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Madryt

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Madryt: Madryt.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Madryt wynosi 321 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Madryt wynosi 5 h 10 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Madryt.

Informacje użyte w tym tekście pochodzą ze stycznia 2016

Linie lotnicze z Gdańska do Madrytu

Nie ma niestety bezpośrednich połączeń między Gdańskiem a Madrytem. Masz za to spory wybór lotów z jedną przesiadką. Oferują je LOT, Air Berlin, Lufthansa i Norwegian. W przypadku dwóch pierwszych przewoźników, lądować będziesz w Terminalu 1 lotniska Madryt Barajas, Norwegian i Lufthansa dowiozą cię na Terminal 2.

Terminal wylotów - Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Wszystkie odloty z Gdańska obsługuje zmodernizowany niedawno Terminal 2, w którym od jesieni 2015 odbywa się również część przylotów. W strefie ogólnodostępnej znajdziesz restaurację Business Shark i kawiarnię So!Coffee, w hali wylotów do państw strefy Schengen możesz skorzystać z barku The Flame oraz kawiarni Coffee Corner. Jeśli interesują cię zakupy, w części ogólnodostępnej znajdziesz butik marki Emmanuel Berg, sklep Baltona i księgarnię Virgin. W hali odlotów do państw strefy Schengen znajdziesz też  sklep z biżuterią S&A.

Chcąc w pełni wykorzystać czas, jaki został ci przed podróżą i uniknąć marnowania go na dopełnianiu lotniskowych formalności, możesz odprawić się wcześniej korzystając z Terminalu Miasto. Mieści się on w centrum Gdańska, przy ulicy Heweliusza 13-17. Dobę przed wylotem nadasz tu bagaż główny i załatwisz kilka ważnych spraw, takich jak zakup biletów czy ubezpieczenia podróżnego.

Terminal przylotów - Lotnisko Madryt Barajas

Madryt Barajas obsługuje rocznie prawie trzydzieści milionów podróżnych. To najbardziej uczęszczane lotnisko w Hiszpanii. Mieści się także w pierwszej piątce portów europejskich i jest piętnaste na skalę światową. Oddalone jest o dwanaście kilometrów od centrum Madrytu.

Z Terminalu 2 do Madrytu możesz dojechać metrem. Linia nr 8 (L8) kursuje do stacji Nuevos Ministerios, gdzie masz możliwość przesiadki w linię nr 10 i 6. Z lotniska jeździ także pociąg. Linia C1 łączy miasto z terminalem nr 4. Z T2 dostaniesz się natomiast na dworzec bezpłatnym busem. Koszt jednorazowego biletu na pociąg to 2,6 euro. Czas przejazdu do najważniejszych stacji w mieście znajdziesz tutaj.

Z lotniska odjeżdża również kilka miejskich autobusów. W Terminalu 2, przy punkcie odbioru bagażu oraz hali przylotów znajdziesz przystanki linii 101 i 200, a także międzymiastowego autobusu 824. Szczegółowe informacje na temat ich tras dostępne są tutaj.

Postoje taksówek mieszczą się w kilku wygodnych dla pasażerów punktach lotniska. W części przylotów Terminalu 2 znajdziesz go na poziomie zero, przy wyjściu z hali nr 5. Stała taryfa za dojazd do centrum Madrytu to trzydzieści euro. Wielu docierających tu kierowców nalicza minimalną stawkę wysokości dwudziestu euro za krótkie przejazdy. W przypadku niestandardowych tras, dobrze jest wcześniej zapytać o przybliżoną cenę, a na koniec poprosić o paragon.

Informacje praktyczne

Obywatele strefy Schengen dolecą do Madrytu mając przy sobie ważny dowód osobisty. Miejscowa waluta to euro, które warto wcześniej wymienić lub wypłacić z bankomatu na lotnisku. Płatników polskiego NFZ, którzy mają ze sobą kartę EKUZ, obowiązuje ubezpieczenie medyczne upoważniające do podstawowej opieki w nagłych przypadkach.

Czego spodziewać się po przylocie

Przed podróżą do Madrytu dobrze się wyśpij, bo mieszkańcy tego miasta nie mają w zwyczaju odpoczywać przed wschodem słońca. Miasto znane jest na całym świecie z tętniących życiem barów i klubów, muzyki na żywo i doskonałej kuchni. Przygotuj się jednak na to, że miejscowe restauracje są prawie dwa razy droższe niż w gdańskie, choć panujący w nich klimat z pewnością wart jest swojej ceny. Podobne różnice dotyczą także kosztów wynajmu mieszkania i transportu publicznego.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.