Madryt

25 lip 201926 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Madryt, miasto królów, najlepszych drużyn piłkarskich, emocjonalnego flamenco i krwawej korridy. Piękne katedry, liczne zabytki i wielkie parki, których powierzchnia dochodzi odo 1700 hektarów (!) sprawiają, że w mieście odnajdą się i zamożni biznesmeni, i rodziny, i beztroscy backpackerzy poszukujący budżetowych noclegów.

Noclegi w Madrycie - gdzie warto się zatrzymać?

Calle de Alcalá

Calle de Alcalá zasłynęła obecnością na planszy do słynnej gry Monopoly. Najdłuższa i jedna z najstarszych w Madrycie zasłużyła sobie na to miejsce obecnością niezliczonej ilości placów, kawiarni, teatrów, banków, kościołów oraz wielu ważnych instytucji, takich jak Instytut Cervantesa, Muzeum Morskiego, Narodowej Biblioteki Hiszpanii czy wreszcie gigantycznego wręcz Parku Retiro, którego powierzchnia obejmuje 120 hektarów, w samym centrum miasta! Nieopodal znajduje się jedna z najdroższych dzielnic miasta. I to właśnie ze względu na tą lokalizację ceny tutejszych noclegów należą do wysokich i bardzo wysokich, szczególnie kiedy z dość ekskluzywnej oferty noclegowej wybierzemy prestiżowy 5-gwiazdkowy hotel. Jeśli Madryt odwiedzamy z dziećmi warto poszukać noclegów w okolicy, w parku Retiro z pewnością nie będą się nudzić!

Centro

Nocleg w centrum to (prawie) zawsze doskonały pomysł. Niezwykle bliska odległość od głównych atrakcji miasta zapewni wysoki komfort zwiedzania wycieczkom, turystom indywidualnym, backpackersom, nowożeńcom czy seniorom. Nie inaczej jest i w Madrycie. Wśród bogatej oferty kulturalnej i turystycznej warto wybrać tutejsze muzea, należące do światowej czołówki. W kolekcji Muzeum Thyssen – Bornemisza znajdują się prace Tycjana, van Gogha i Goyi. Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii pokaże nam prace Picassa czy Salvadora Dalego, a jego siedziba mieści się w XVIII-wiecznym szpitalu. Muzeum Prado posiada jedną z najbogatszych kolekcji sztuki na świecie, z Tycjanem, Rubensem i Baroccim na czele. Co ciekawe i nietypowe, w ścisłym centrum miasta znajdziemy wiele hoteli, które pomimo bardzo wysokiego standardu i nierzadko statusu 4 i 5 gwiazdek oferują noclegi w… racjonalnych cenach. Zakwaterowanie budżetowe zapewnią liczne hostele. Prywatne apartamenty i kwatery chociaż bardzo wygodne szczególnie dla rodzin mogą okazać się jednymi z najdroższych noclegów w obrębie centrum.

Casa de Campo

Okolice Casa de Campo będą niezwykle atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Warto się tu wybrać nawet grupą wielopokoleniową, z której każdy znajdzie tu coś niezwykle atrakcyjnego. Sam park zajmuje ponad 1700 hektarów, co daje mu tytuł największego parku w mieście, a już sam sposób dotarcia do niego jest równie interesujący jak jego teren – prowadzi tu kolejka linowa! Dalej, już na terenie parku znajduje się potężnych rozmiarów wesołe miasteczko, a w nim kolejki, kino, karuzele, zjeżdżalnie i wiele, wiele innych. Po południu można wybrać się całą rodziną na stadion Santiago Bernabeu i obejrzeć zmagania najlepszych światowych drużyn piłkarskich. A która lokalizacja noclegu będzie najlepsza? Oczywiście ta najbliższa, przy Jardines de Sabatini, na drugim brzegu rzeki. Hostel oraz kilka hoteli oferują noclegi w zróżnicowanych cenach, dzięki czemu wybór będzie łatwiejszy. Warto też poszukać apartamentu do wynajęcia, najlepiej z kuchnią. 

Najlepiej oceniane hotele w: Madryt

od 295 zł
od 376 zł
od 796 zł

Co podróżni mówią o mieście Madryt?

9,8
Maniacy historii
8,2
Miłośnicy nocnego życia
7,6
Miłośnicy sztuki
7,5
Smakosze
6,9
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (719)
Angel Stiben Almanza Hernandez
Angel Stiben Almanza Hernandez
12.07.2019

Fue genial! Ciudad hermosa, llena de lugares fantásticos y gran calidad de vida

Pablo Gramajo
Pablo Gramajo
11.07.2019

Me encanta Madrid, es un buen lugar para hacer compras, recorrer museos, o simplemente caminar por la Gran Vía o la calle del Fuencarral.

Gina  Gómez
Gina Gómez
11.07.2019

¡Me encanto! Su historia, sus edificios, su comida, lo organiza que es la ciudad.

Jonathon  Skibbe
Jonathon Skibbe
09.07.2019

This city is so clean and beautiful. If you love architecture this is for you!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Sierpień; średnia cena noclegu to wówczas 302 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Madryt to Październik, ze średnią ceną 581 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 435 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 447 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Madryt przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 25,5°C/77,9°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 32,8°C/91,0°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 1,8°C/35,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: Madryt to Madryt (MAD) (13,14 km).

Zaplanuj podróż do: Hiszpania