Mapa

Tanie loty Gdańsk-Ibiza

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Ibiza.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Ibiza

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

480 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 2152 km

5 h 50 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

KLM

Ibiza

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Ibiza: Ibiza.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Ibiza wynosi 480 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Gdańsk do: Ibiza wynosi 5 h 50 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Ibiza.

Tanie loty Gdańsk – Ibiza

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Gdańsk-Ibiza, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Gdańsk – Ibiza

 • Najpopularniejszy lot: Gdańsk – Ibiza Lufthansa
 • Bezpośrednie loty Gdańsk – Ibiza: brak
 • Loty z przesiadką Gdańsk – Ibiza: Wizz Air, Lufthansa, Air Berlin, KLM
 • Czas przelotu Gdańsk-Ibiza: minimum 10h 55 minut (z przesiadką)

Lotniska w Gdańsku

Loty z Gdańska na Ibizę realizuje jedyne lotnisko miasta, port lotniczy Gdańsk Rębiechowo.

Lotnisko im. Lecha Wałęsy (Lotnisko Rębiechowo)

Informacje: Gdańskie lotnisko otrzymało imię Lecha Wałęsy w 2004 roku, a do dziś zwane jest często lotniskiem Gdańsk Rębiechowo. Dzielnica Matarnia, w której położony jest obiekt, jest oddalony od centrum Gdańska i Sopotu o 10 kilometrów. W jedynym terminalu znajdziesz kawiarnie, restaurację, butik Emanuel Berg, kiosk, strefę malucha, a także skorzystasz z bezpłatnego Wi-Fi.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Gdańska na Ibizę wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny. Co ciekawe, możesz się tu odprawić w Terminalu Miasto i skrócić formalności lotniskowe do minimum. Terminal znajduje się w centrum Gdańska, przy ul. Heweliusza 13-17. Dzięki niemu zaoszczędzisz czas i spędzisz nieco mniej czasu na lotnisku.

Jak dojechać na lotnisko Gdańsk?

 • Pekaemką, czyli Pociągiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Wybierz jedną z dwóch tras: Gdańsk Wrzeszcz – lotnisko – Gdynia Główna lub Kartuzy – lotnisko – Gdańsk Główny. Cena biletu: 3,50zł, czas podróży: 30 minut,
 • Autobusem komunikacji miejskiej, jedną z pięciu linii: 110, 112, 210, N3, 4A. Cena biletu: 3,20zł, czas podróży: 30 minut.

Lotniska na Ibizie

Loty Gdańsk - Ibiza obsługuje jedyne lotnisko wyspy, port lotniczy Ibiza.

Lotnisko Ibiza

Informacje: Port lotniczy Ibiza (Aeropuerto de Ibiza) to jedyne lotnisko na wyspie. Wszystkie przyloty i wyloty realizowane są w jednym niewielkim terminalu.

Jak dojechać z lotniska do Ibizy, San Antonio i Sant Eulalia?

 • Autobusem linii 10 - dojedziesz nie tylko do stacji autobusowej Ibiza i portu promowego Formentera, ale także do portu i San Jorge. Autobus kursuje co kwadrans w sezonie i co pół godziny w okresie od listopada do kwietnia. Cena biletu: 3,50€ (15zł).
 • Autobusem linii 24 - dojedziesz do Cala Nova i Sant Eulalia. Linia kursuje tylko od 23 maja do 15 października, cena biletu: 4€ (17zł).
 • Autobusem linii 9 - dojedziesz do San Antonio. Linia kursuje tylko od 1 czerwca do 12 października. Cena biletu: 4€ (17zł).
 • Wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując na Ibizę korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren wyspy wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu. Gdańsk i Ibiza znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje na Ibizie

Pogoda na Ibizie

Ibiza to idealna całoroczna destynacja! Największe upały czekają Cię tu w sierpniu, temperatura wody wynosi 25°C, a temperatura powietrza osiąga średnio 29°C. Przygotuj się wtedy również na 11 godzin nasłonecznienia dziennie. Zimą spodziewaj się tutaj około 15 stopni.

Ceny i waluta na Ibizie

Walutą obowiązującą na Ibizie jest euro. Na miejscu znajdziesz bankomaty, dodatkowo większość restauracji, hoteli czy kawiarni honoruje karty płatnicze. Jeśli planujesz zabrać gotówkę pamiętaj, by złotówki wymienić jeszcze w Polsce. Korzystne kursy oferują kantory internetowe, możesz również negocjować kurs w kantorze stacjonarnym.

Ceny posiłków na Ibizie są wyższe nawet o ponad 200%. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 6,5€ (28zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 15€ (64zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób – 59€ (250zł)
 • kawa – 2€ (8,50zł)
 • piwo w pubie – 3,5€ (15zł)
 • butelka wody – 0,7€ (2,90zł)
 • taksówka – 2€/kilometr (8,50zł).

Transport na Ibizie

W ciągu dnia po wyspie możesz poruszać się autobusem, wynajętym samochodem lub taksówką. Do wszystkich kurortów wyspy dojedziesz z przystanku – węzła przesiadkowego przy Avenida de Isidor Macabich, ulokowanego w centrum miasta. Ceny u przewoźników (w tym Lucas Costa czy Voramar El Gaucho) za jeden przejazd wahają się od 1,5 do 4€ (4,25-17zł). Nocą – zgodnie z imprezowym charakterem wyspy - kursuje autobus imprezowy Disco Bus. Dojedziesz nim do San Antonio, Santa Eulalia czy Es Canar. Przystanki znajdują się w okolicach największych dyskotek. Za przejazd zapłacisz od 3 do 4€ (13-17zł).

Ibiza atrakcje

Choć Ibiza postrzegana jest jako wyspa imprezowa pełna dyskotek i szalonej muzyki, to znajdziesz tu również atrakcje warte odwiedzenia w ciągu dnia. Według Nostradamusa była to „ostatnia bezpieczna ostoja w dniu sądu ostatecznego”… Co warto zobaczyć na Ibizie?

 • Ushuaia Ibiza Beach Club – numer jeden na wyspie
 • Jarmark hipisów Mercadilo Las Dalias
 • Wyspa Es Vadra i klify
 • Piękne widoki i niezwykłe uliczki Dalt Vila
 • Plaża Cala Conta – jedna z najpiękniejszych plaż wyspy i restauracja Sunset Ashram
 • Plaża Cala Comte
 • Plaża Cala Bassa i Cala Saladeta w Sant Antoni de Portmany

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w czerwcu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule, będą bazować na kursie 1€ = 4,25zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.