Mapa

Tanie loty na Ibizę

Ibiza nie jest taka, jaką się wydaje. Imprezowa mekka, na której „można tylko się opalać i chodzić po klubach”, w rzeczywistości ma o wiele więcej do zaoferowania. Pokryta rudą od świerków glebą, pełna legend i ukrytych plażyczek – to jej mniej znane oblicze. I jedno z trzech miejsc na ziemi o polu magnetycznym tak specyficznym, że tylko ona – jak twierdził Nostradamus – przetrwa Armagedon.

Tego nie można przegapić

Ibiza to nazwa zarówno miasta, jak i całej – położonej na Morzu Śródziemnym, osiemdziesiąt kilometrów od wybrzeży Walencji – wyspy. Sami mieszkańcy, żeby odróżnić, o której z nich mowa na stolicę często mówią po prostu Vila, czyli „miasto”. Jest ono podzielone na dwie główne części: położonej na wzgórzu starej części miasta, zwanej Dalt Vila i współczesnego rozszerzenia, tak właśnie nazwanego (Eixample). Większa część części Dalt Vila została zbudowana w XVI wieku, ale wciąż można tu znaleźć fragmenty fortyfikacji mauretańskich i kartagińskich, z których najstarsze mają nawet dwa tysiące lat. Na szczycie miasta znajduje się średniowieczna katedra, zbudowana na fundamentach rzymskiej świątyni i mająca w swojej historii także okres bycia meczetem. Odwiedź zamek Almudaina, który niedawno został przekształcony z wiejących grozą ruin w klimatyczny, pięciogwiazdkowy hotel. Napij się kawy na głównym placu, czyli Plaza de Vila, który po południu będzie najspokojniejszym miejscem na ziemi, a wieczorem obudzi się znów do życia.

Jeśli bardziej niż na spokojne zwiedzanie, liczysz na Ibizie na szalone imprezy, w samej stolicy znajdziesz dwa znane kluby Pacha i El Divino. Poza tym, na tej małej wyspie możesz bawić się w jednym z największych klubów na świecie – Privilage, słynnym Space, czy na imprezach na plaży. Do wysuniętego bardziej na północ miasteczka San Carlos wybierz się na kultowy bazarek Las Dalias Hippie Market, czy do modnego wśród artystycznej bohemy lat 60-tych i 70-tych baru Anita.

Oczami mieszkańca

Na Ibizie znalezienie klubu, albo przypadkowe trafienie na imprezę to nie problem. Ale prawdziwą gratką, dla tych, którzy szukają tam czegoś innego, są ukryte plaże. Zostaw w tyle głośne balangi, zapakuj kąpielówki (albo i nie), wypożycz skuter i ruszaj w drogę. Nieopodal miasteczka San Miguel znajdziesz największe naturalne jaskinie na Ibizie. Nieopodal znajduje się przyjemna plaża, na której zawsze kręci się dużo młodych Hiszpanów. Cala Llentrisca to wąziutka plaża, w okolicach której towarzystwa będą ci dotrzymywały tylko łodzie rybackie. Mieszkańcy Ibizy uważają ją za świetny punkt do nurkowania. Z rybakami możesz też uciąć pogawędkę na innej, nieznanej turystom plaży - Es Portitxol.

Spokój i możliwość podglądania lokalnego życia wyspy odnajdziemy także w małych, niepozornych miasteczkach, takich jak Santa Eulalia. Warto poszwendać się po spokojnej okolicy i zajrzeć do miejscowego kościółka, Puig de Missa. Ponieważ znajduje się on na wzgórzu, dodatkowo dostajemy piękny widok na wyspę.

Czy wiesz, że...

* na Ibizie nie ma żadnych jezior, ani rzek, poza jedną, która płynie... pod ziemią; z tego powodu wyspa nie jest szczególnie różnorodna pod względem flory i fauny: mieszkają tu głównie kozy i jaszczurki, a rosną przede wszystkim oliwki

* część historyków twierdzi, że Ibiza mogła być miejscem urodzin Krzysztofa Kolumba; miałyby o tym świadczyć słowa pochodzenia katalońskiego, używane w pozostałych po nim dokumentach

* pierwszym imieniem Ibizy było „Ibossim” nadane przez fenickich osadników w VII wieku p.n.e.; nazwa pochodziła od boga tańca i muzyki o imieniu Bes

* podobno tajemniczy wyspa Es Vedra leżąca u wybrzeży Ibizy jest tą samą, na której Ulisess spotkał syreny w homerowskiej „Odysei”

Lotniska

Głównym lotniskiem obsługującym wyspę jest Port Lotniczy Ibiza (IBZ).

Znajdź tanie loty na Ibizę z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty na Ibizę. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu na Ibizie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Ibiza

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Ibiza: Ibiza.
Delta, KLM Cityhopper, Transavia France, KLM, transavia, Norwegian, Czech Airlines i BA Cityflyer latają do: Ibiza bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Ibiza, to Kwiecień.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.