Mapa

Tanie loty Aberdeen-Londyn

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Londyn.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Aberdeen do: Londyn

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

276 zł

Linie latające bezpośrednio

5

Loty w tygodniu

95

Średni czas lotu, całkowita odległość: 642 km

1 h 20 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

British Airways

Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton i inne

6 lotnisk

Często zadawane pytania

Jest 6 lotnisk w mieście Londyn: Londyn Heathrow, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Londyn Luton, Londyn City i Londyn Southend.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Aberdeen do: Londyn wynosi 276 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Aberdeen do: Londyn wynosi 1 h 20 min.
5 linii lotniczych lata bezpośrednio z: Aberdeen do: Londyn.
Według stanu na Styczeń, jest/są 95 loty(-ów) w tygodniu z: Aberdeen do: Londyn.

Linie lotnicze Aberdeen – Londyn

 • Najpopularniejszy lot: Aberdeen – Londyn British Airways
 • Bezpośrednie loty Aberdeen – Londyn: easyJet, British Airways, flyBE
 • Loty z przesiadką Aberdeen – Londyn: KLM, SAS, Lufthansa, Air France, Aer Lingus
 • Czas przelotu Aberdeen - Londyn: minimum 1h 40minut

Lotniska w Aberdeen

Loty do Londynu są dostępne z lotniska Aberdeen.

Lotnisko Aberdeen

Informacje: Port lotniczy Aberdeen to jedno z największych lotnisk Szkocji. Jest położony w miejscowości Dyce, w odległości 9 kilometrów od centrum Aberdeen. Lotnisko posiada jeden terminal, w którym realizowane są wszystkie przyloty i wyloty. Na miejscu możesz skorzystać z dobrej jakości darmowego WiFi oraz z oferty sześciu sklepów i sześciu kawiarni oraz restauracji. Wśród lokali gastronomicznych znajdziesz tu popularne sieciówki, m.in. Costa Coffee.

Odprawa: Podróż z Aberdeen do Londynu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny. Na lotnisku warto być z minimum 1,5-godzinnym wyprzedzeniem.

Jak dojechać na lotnisko Aberdeen:

 • szybko, wygodnie i bez przesiadek autobusem. Podróż z centrum miasta powinna zająć około 30 minut, w godzinach szczytu może się nieco wydłużyć. Przystanek autobusowy znajduje się bezpośrednio przed terminalem. Wybierz podróż linią Jet Service727, oferującą kursy przez 7 dni w tygodniu z dworca autobusowego w Aberdeen. Pierwszy autobus złapiesz już o godz. 4:30. Za bilet zapłacisz 2,90£ (15zł).
 • wygodnie, ale z przesiadką pociągiem. Z Aberdeen dojedź do stacji w Dyce (podróż trwa 10 minut), stamtąd autobusem 80 (Jet Connect) dojedziesz na lotnisko. Za bilety na całą podróż zapłacisz 3,70£ (19,50zł).

Lotniska w Londynie

Miasto Londyn posiada sześć lotnisk. Z Aberdeen dolecisz bez przesiadek na lotniska: Heathrow, Gatwick, Luton i City.

Lotnisko Londyn Heathrow

Informacje: Port lotniczy London Heathrow to największe lotnisko Wielkiej Brytanii i najbardziej ruchliwe lotnisko świata. Realizuje się tu 180 połączeń do aż 90 krajów! Obiekt jest położony na skraju Londynu, w odległości 24 kilometrów od centrum miasta. Przyloty z Aberdeen są realizowane w terminalu 5.

Jak dojechać z lotniska do Londynu:

 • najszybciej pociągiem Heathrow Express. Pociąg kursuje co 15 minut, do Londynu dojedziesz w około 20 minut. W przedziale możesz korzystać z darmowego WiFi czy dużej ilości miejsca na bagaże. Za bilet zapłacisz 22£ (116zł). Jeśli bilet zarezerwujesz z wyprzedzeniem przez Internet, cena biletu może spaść nawet do 5,5£ (29zł).
 • najtaniej metrem. Przystanek znajduje się na najniższym poziomie terminalu 5, a podróż do Londynu powinna zająć około godzinę. Czas oczekiwania na odjazd wynosi do 10 minut. Za bilet jednorazowy zapłacisz 6£ (32zł).
 • wygodnie linią National Express. Najpierw bezpłatnym autobusem dojedź do terminali 2 i 3, stamtąd podróż National Express zajmie Ci minimum 75 minut. Za bilet zapłacisz od 6£ (32zł).

Lotnisko Londyn Gatwick

Informacje: Port lotniczy London Gatwick to drugie największe lotnisko Wielkiej Brytanii. Jest położony w miejscowości Crawley oddalonej o 40 kilometrów od Londynu i 40 kilometrów od Brighton. Obiekt posiada dwa terminale – Północny (North) i Południowy (South). Przyloty linii easyJet odbywają się zazwyczaj w pierwszym z nich.

Jak dojechać z lotniska do Londynu:

 • najszybciej i wygodnie pociągiem Gatwick Express. Linia kursuje non-stop przez siedem dni w tygodniu, średnio co kwadrans. Podróż do Londynu trwa zaledwie 30 minut, a za bilet zapłacisz 17,80£ (94zł).
 • tanio i szybko busami National Express. Za bilet zapłacisz 8£ (42zł), podróż trwa od 65 do 85 minut, a autobusy odjeżdżają średnio dwa razy na godzinę. Przystankiem końcowym jest Victoria Coach Station.
 • najtaniej busami easyBus. Za bilet zapłacisz 5,95£ (31zł), podróż trwa niemal dwie godziny. Przystankiem końcowym jest Victoria Station.

Lotnisko Londyn Luton

Informacje: Port lotniczy Londyn Luton to czwarte największe lotnisko Londynu. Jest położone w miejscowości Luton, oddalonej od stolicy o 50 kilometrów. W 2016 roku padł tu rekord dziennie obsłużonej ilości pasażerów – było to 50 564 osób! Wszystkie przyloty realizowane są tutaj w jedynym terminalu.

Jak dojechać z lotniska do Londynu:

 • najwygodniej autobusem - do Londynu dotrzesz nawet w 50 minut, choć czas podróży może wynieść do 1,5 godziny. Linia A1 National Express kursuje do Victoria Station ponad 60 razy na dobę (koszt biletu: 12£ - 63zł). Linie 757 i 755 Green Line kursują dwa razy na godzinę (koszt biletu: 10£ - 53zł).
 • alternatywnie pociągiem. Dedykowanym autobusem dojedziesz do stacji Luton Airport Parkway, stamtąd podróż kontynuuj pociągiem. Za trwającą minimum 30 podróż minut zapłacisz od 14£ (74zł).

Lotnisko Londyn City

Informacje: Port lotniczy London City położony jest niemal w centrum miasta, w dzielnicy Royal Docks, oddalonej od ścisłego centrum jedynie o 10 kilometrów. Posiada jeden terminal i jest doskonale skomunikowany z największymi atrakcjami Londynu.

Jak dojechać z lotniska do Londynu:

 • najprościej, najszybciej i najsprawniej – pociągiem DLR Docklands Light Railways. DLR to kolej naziemna łącząca Wschodni Londyn z siecią metra. Pociągi kursują tu co 8 do 15 minut, czas podróży do Canning Town wynosi 7 minut, czas podróży do Stratford International wynosi 17 minut. Jeśli chcesz stąd dojechać do Victoria Station, na stacji Canning Town przesiądź się do linii jubileuszowej metra. Nią w 17 minut dojedziesz do Green Park Station. Stamtąd tylko minuta podróży dzieli Cię od Victoria Station. Przejazd nie powinien Ci zająć dłużej niż 35 minut. Za podróż zapłacisz 4,90£ (26zł).

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Londynu korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Wielkiej Brytanii wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy stu osiemdziesięciu dni. Aberdeen i Londyn znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Londynie

Pogoda w Londynie

Latem w Londynie termometry wskazują średnio do 22°C, zimą temperatura spada tu do 6-7°C. Choć każdy z nas słyszał o słynnej deszczowej pogodzie w Londynie, nie ma się czego bać. Przez większą część roku ilość deszczowych dni w miesiącu utrzymuje się poziomie 12-13. Również przez większą część roku należy się tu spodziewać prawdziwych tłumów turystów. Jeśli chcesz uniknąć największego tłoku, miasto odwiedź na wiosnę w maju lub na przełomie września i października.

Ceny w Londynie

Walutą obowiązującą w Londynie jest funt szterling. Niemal w każdym miejscu zapłacisz tu kartą płatniczą czy kredytową, a bankomat znajdziesz bez najmniejszego problemu. Jeśli planujesz zabrać trochę gotówki, walutę wymień jeszcze w Polsce – skorzystaj z kantoru internetowego lub możliwości negocjacji kursu w kantorze stacjonarnym. Przed wyjazdem warto również dopytać w swoim banku o możliwość bezpłatnych wypłat z bankomatów za granicą.

Ceny w Londynie i Aberdeen są zbliżone. Oto przykładowe średnie ceny w stolicy Wielkiej Brytanii:

 • lunch w fast-foodzie – 5£ (26zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 15£ (79zł)
 • taksówka – 3,73£/kilometr (20zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 55£ (290zł)
 • butelka wody – 0,90£ (4,70zł)
 • kawa – 2,60£ (14zł)
 • piwo w pubie – 4,50£ (24zł).

Transport w Londynie

Komunikacja publiczna w Londynie jest bardzo rozbudowana. Możesz podróżować tu pociągami, autobusami czy metrem. By zaoszczędzić czas i pieniądze skorzystaj z karty Oyster, która ma charakter karty przedpłaconej i zniżkowej. Zamiast kupować pojedyncze bilety, po prostu przyłóż kartę do czytnika za każdym razem, gdy rozpoczynasz podróż. Za dzienną możliwość podróżowania w strefie 1 zapłacisz tu 6,50£ (34zł). Możesz również wykupić całodzienny bilet Travelcard, który umożliwia Ci nielimitowane podróże w ciągu doby – zapłacisz za niego 12,10£ (64zł). Dla porównania zwykły bilet jednorazowy papierowy może kosztować od 2,60£ (14zł), ten sam bilet kupiony z kartą Oyster kosztuje tylko 1,50£ (7,90zł).

Londyn atrakcje

Londyn posiada chyba największą ilość atrakcji na metr kwadratowy na świecie. Na zwiedzenie go i poznanie choć skrawka miasta niezbędnych będzie kilka dni. Zobacz jakie atrakcje cieszą się największym uznaniem turystów i podróżników:

 • Muzeum Brytyjskie – to jedno z największych muzeów historii starożytnej na świecie. Piękny jest tu nawet budynek, w którym ulokowano wystawy, a jego Wielki Dziedziniec jest największym zadaszonym placem kontynentu. Zobaczysz tu niezwykły Kamień z Rosetty, prace Albrechta Durera czy rzeźby z ateńskiego Panteonu. Wstęp jest bezpłatny.
 • National Gallery – pięknie ulokowane muzeum prezentujące ponad 2000 dzieł malarstwa. Znajdziesz tu m.in. prace Vincenta Van Gogha, Leonardo da Vinci czy Rembrandta. Po wizycie warto odpocząć chwilkę na słynnym Trafalgar Square.
 • Tower of London – a właściwie Pałac i Twierdza Jej Królewskiej Mości, została zbudowana dla Wilhelma Zdobywcy. Sławę zdobyło jako więzienie, z którego nie ma ucieczki. Przekonał się o tym nawet sam Henryk IV czy królowa Anna Boleyn. Dawniej więzienie, potem pałac i zoo, dziś jest jedną z topowych atrakcji miasta.
 • Churchill War Rooms – cenna lekcja historii. Znajdziesz tu podziemne niewielkie pokoje i sale, niewielkie przejścia i korytarze, zobaczysz w jakich warunkach obradował i przebywał rząd brytyjski w czasie II wojny światowej. Robi wrażenie.
 • Muzeum Historii Naturalnej – na tę atrakcję musisz przeznaczyć cały dzień. Obojętnie czy muzeum odwiedzasz z dziećmi czy bez, ogrom i perfekcja wystaw Cię zachwyci. Kolekcja liczy tu ponad 70 milionów eksponatów, a wśród głównych działów znajdziesz zoologię czy botanikę. Na szczególną uwagę zasługuje symulacja trzęsienia ziemi oraz dinozaury.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w listopadzie 2016 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1£ = 5,27zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.