Mapa

Tanie loty na Zakynthos

Wyobraź sobie morską zatokę mieniącą się wieloma odcieniami błękitu. Niewielką plażę otoczoną wysokimi, jasnymi skałami, do której dostać się możesz tylko łodzią. Na plaży przechylony wrak statku, który według opowieści mieszkańców pozostawili tutaj przemytnicy papierosów. Te cuda, tworzące najpiękniejszą plażę na świecie, znaleźć można na greckiej wyspie Zakynthos. Raj!

Czego nie można przegapić

Zakynthos choć pełne jest ciekawych i urzekających miejsc, przyciąga przede wszystkim Zatoką Wraku, przez wielu uważaną za najpiękniejszą plażę świata. Nad plażą, na otaczających ją białych, bardzo wysokich skałach, wybudowano taras widokowy, który pozwala w całości ocenić jej piękno. Uwaga! Taras jest niewielkich rozmiarów i mogą się na nim znajdować maksymalnie 4 osoby na raz. To jednak nie widok z góry należy do największych przyjemności. Warto na plażę dostać się również drogą morską, z bliska zobaczyć zarówno wszystkie odcienie niebieskiej wody, jak i wrak statku, który zajmuje znaczną część plaży. Podobno należał on do przemytników tytoniu, którzy osiedli tu na mieliźnie podczas nieudanej ucieczki.

Kolejnych niezwykłych przeżyć dostarczy nam Przylądek Skinari oraz Błękitne Groty. Skinari rozpoznasz z łatwością – po dwóch ustawionych tuż obok siebie wiatrakach. Stąd warto wypłynąć do urokliwych grot. Niewielką łodzią wpłyniemy w liczne zagłębienia skalne oraz przepłyniemy pod skalnymi łukami. Jeśli dodatkowo znajdziemy się na pokładzie łodzi o szklanym dnie, naszym oczom ukaże się toczące się pod naszymi stopami morskie życie.

Wyspa to jednak nie tylko cuda natury, ale i miasta. Stolica Zakynthos nosi nazwę wyspy, a jej architektura przywołuje na myśl styl wenecki. Ponad pół wieku temu została nawiedzona przez trzęsienie ziemi, które zniszczyło zdecydowaną większość historycznych zabudowań. Jednym z niewielu który je przetrwał jest Kościół Św. Dionizosa, patrona wyspy. Warto zobaczyć jego ikony, ścienne malowidła oraz złocenia. Drugim z niezwykłych miejsc jest Muzeum Bizantyjskie, oddane do użytku w roku 1960. W zbiorach muzeum – poza makietą Zakynthos prezentującą miasto przed kataklizmem – znajdziemy m.in. hellenistyczne rzeźby czy naczynia z okresu bizantyjskiego. Uczta dla ducha i oczu!

Oczami mieszkańca

Do jednego z największych skarbów wyspy należą żółwie Caretta Caretta. Jako, że jest to gatunek zagrożony, na wyspie wprowadzono szereg zakazów i ograniczeń, których mieszkańcy bezwzględnie

przestrzegają. W wielu miejscach pływanie czy wbijanie w ziemię parasoli i parawanów jest zabronione. Warto pamiętać, że szczególne środki ostrożności trzeba zachować na plaży Gerakas – to naturalne miejsce lęgowe tych uroczych stworzeń.

Warto wiedzieć, że…

* Po wyspie możemy się poruszać m.in. wypożyczonym samochodem. Warto jednak rozważyć podróż skuterem – szczególnie, że Zakynthos nie należy do największych wysp.

* Pod żadnym pozorem nie można dotykać, ani tym bardziej pomagać małym żółwiom dostać się do wody.

* Ze względu na obecność żółwi, na plaży Gerakas możemy otrzymać… bilet wstępu, który upoważni nas do maksymalnie 3-godzinnego pobytu.

Lotniska

Wyspa posiada jedno lotnisko – Port Lotniczy Zakynthos.

Znajdź tanie loty na Zakynthos z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty na Zakynthos. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu na Zakynthos? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Zakintos

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Zakintos: Zakintos.
Ellinair, SkyUp Airlines, Transavia France, Olympic Air, transavia, Vueling Airlines, Volotea i Novair latają do: Zakintos bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Zakintos, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.