Mapa

Tanie loty z Lotniska Korfu

Port lotniczy Korfu (CFU) to międzynarodowe lotnisko położone na wyspie Korfu, w Grecji. Jego patronem jest pierwszy prezydent niepodległej Grecji Ioannis Kapodistrias.

Jak się tam dostać?

Port lotniczy Korfu znajduje się dwa kilometry na południe od miasta Korfu i pół kilometra na północ od  wysepki Pontikonisi. Pobliskie miejscowości z terminalem łączy trasa autobusowa (linie numer 5 i 6). Można też skorzystać z taksówki.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Z lotniska Korfu wiele lotów jest uruchamianych w sezonie letnim. Z Aegean Airlines przez cały rok można się stąd dostać do Aten, a sezonowo także do Brukseli, Düsseldorfu, Frankfurtu, Monachium, Sankt Petersburga, na lotnisko Moskwa-Domodiedowo, a wkrótce mają być także uruchomione połączenia na Paryż-Charles de Gaulle i Rzym-Fiumicino. Czarterowo odbywają się także loty do Bukaresztu, Budapesztu, Kluż-Napoki, Kazania, Koszyc, Marsylii, Nantes, Tel-Awiwu (Ben Gurion), Poznania, Wrocławia, Warszawy (Lotnisko Chopina), a w planach jest uruchomienie sezonowego czarteru na lotnisko Belfast-International. Astra Airlines lata stąd na lotnisko Saloniki.

Aer Lingus sezonowo lata stąd do Dublina, Air France do Tuluzy, Air Méditerranée do Lyonu, Marsylii i Nantes, Arkefly do Amsterdamu, Air Berlin na lotniska Berlin-Tegel, Kolonia/Bonn, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Leipzig/Halle, Monachium, Norymberga i Zurych, Austrian Airlines (obsługiwane przez Tyrolean Airways) do Graz i Wiednia, Blu-express (obsługiwane przez Blue Panorama Airlines) do Rzymu (Fiumicino), Condor na lotnisko Berlin-Schönefeld, do Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Leipzig/Halle i Monachium, Corendon Dutch Airlines do Amsterdamu, easyJet na lotniska Berlin-Schönefeld, Bristol, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Manchester, Mediolan-Malpensa, Neapol, Rzym-Fiumicino i Paryż-Charles de Gaulle, Edelweiss Air do Zurychu, Ellinair na lotniska Bari, Moskwa-Domodiedowo, Jekaterynburg, Sankt Petersburg. Planowane jest też uruchomienie połączeń na lotnisko Rostów nad Donem.

Germanwings sezonowo lata z Korfu na lotniska Kolonia/Bonn, Drezno, Hamburg i Stuttgart, Jet2.com na East Midlands, Glasgow-International, Leeds/Bradford, Manchester i Newcastle upon Tyne, Jetairfly do Brukseli i Paryża (Charles de Gaulle), Mistral Air do Bari, Neapolu i Werony, Monarch Airlines na lotnisko Londyn-Luton, Niki do Graz, Linz, Salzburga i Wiednia, NordStar na lotnisko Moskwa-Domodiedowo, Norwegian Air Shuttle na Londyn-Gatwick, Orenair do Perm i Sankt Petersburga, Ryanair do Bremen, Bergamo, Billund, Charleroi, East Midlands, Edynburga, na lotniska Glasgow-Prestwick, Leeds/Bradford, Londyn-Stansted, Manchester, Moss/Rygge, Rzym-Ciampino i Weeze, Sky Express na lotnisko Preveza, Small Planet Airlines na Londyn-Gatwick i do Manchesteru, SmartWings (obsługiwane przez Travel Service Airlines) do Budapesztu, Pragi, Ostrawy, a wkrótce zacznie też obsługiwać połączenia do Brna, Swiss International Airlines do Genewy, Thomas Cook Airlines do Birmingham, Bristolu, East Midlands, na lotniska Glasgow-International, Londyn-Gatwick, Londyn-Stansted, do Manchesteru, Newcastle upon Tyne, Thomson Airways do Aberdeen, Birmingham, Bournemouth, Bristolu, Cardiff, na lotniska Belfast-International, Doncaster/Sheffield, Glasgow-International, Leeds/Bradford, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Londyn-Stansted, Dublin, East Midlands, Edynburg, Exeter, Manchester, Newcastle upon Tyne, Norwich Transaero Airlines na lotnisko Moskwa-Domodiedowo, Transavia.com do Amsterdamu, TUIfly na lotnisko Bazylea/Miluza/Fryburg, Düsseldorf, Frankfurt, Hannover, Monachium, Norymberga, Stuttgart, a planowane są połączenia z Wiednia.

Inne planowane sezonowe połączenia to Bremen i Münster/Osnabrück z liniami Germania, London-Heathrow z British Airways, Bordeaux i Venecja-Marco Polo z liniami Volotea, Barcelona i Rzym-Fiumicino z Vueling i Budapeszt, Wilno i Warszawa (lotnisko Chopina) z Wizz Air.

Sezonowo latają tu także czartery, między innymi na lotniska Moskwa-Domodiedowo, Bukareszt, Belgrad, Kijów-Boryspol, Ryga, Helsinki, Kopenhaga, Oslo-Gardermoen, Groningen, Eindhoven, Rotterdam, Kopenhaga, Birmingham, Londyn-Gatwick, Manchester czy Oslo-Gardermoen.

Na lotnisku

Na lotnisku znajduje się bank, bankomat, kantor, poczta i punkt pierwszej pomocy. Poza tym, w oczekiwaniu na samolot można skorzystać z lokalnego bistro lub zrobić zakupy w sklepie wolnocłowym. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Korfu

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Korfu: Korfu.
Ellinair, Transavia France, Olympic Air, transavia, Vueling Airlines, Volotea, Norwegian Air International i Eurowings Europe latają do: Korfu bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Korfu, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.