Mapa

Tanie loty do Szarm el-Szejk

Podobno jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów. Podobno miejsce o idealnych warunkach do nurkowania. Podobno jedna z najlepszych wakacyjnych destynacji. Z pewnością Szarm el-Szejk cechuje jednak niezaprzeczalne doskonałe położenie między szczytem góry Synaj a Morzem Czerwonym z 40 kilometrami plaż i niezwykle rozbudowaną ofertą turystyczną.

Czego nie można przegapić

Pobyt na półwyspie Synaj warto zacząć nie od zwiedzania Sharm el-Szejk, ale od… wycieczki. I to wycieczki nie byle jakiej, bo do Parku Narodowego Ras Muhammad, pierwszego morskiego parku narodowego w kraju. Na własne oczy zobaczymy tu jedne z najpiękniejszych podwodnych miejsc Egiptu. Miasto Anemonów czy jeziorka ukryte w szczelinach skał to dopiero początek atrakcji. Kolejne zapewni nam safari łodziami, na którym dotrzemy m.in. do Rafy Rekina. Co ciekawe, w parku można nurkować! Doskonałe warunki do nurkowania zapewni również wyspa Tiran, a dokładnie jej okolice. Tiran, choć piękna, jest niezwykle niebezpieczna. Wyspa jest zaminowana i zamieszkują ją wyłącznie żołnierze sił międzynarodowych. My możemy podpłynąć w jej okolice, by ponurkować w jednych z najpiękniejszych raf koralowych świata.

Z morskich głębin wyjdźmy na brzeg i dalej, jeszcze wyżej, na szczyt góry Synaj, zwanej również Górą Mojżesza, który otrzymał tu od Boga 10 przykazań. Jeśli zdecydujemy się na wycieczkę na szczyt, warto jest wyjechać z hotelu około godziny 22. Gdy dotrzemy do umiejscowionego u stóp góry klasztoru Św. Katarzyny, powinniśmy nastawić się na trwającą około 3 godzin wyprawę. Wycieczkę można również rozpocząć o innej porze dnia, ale w ten sposób ominie nas przejmujący i piękny wschód słońca. Po zejściu ze szczytu warto zajrzeć do klasztoru wybudowanego przez cesarzową Helenę, matkę Konstantyna Wielkiego w miejscu, gdzie do Mojżesza przemówił Bóg. W okolicy klasztoru rośnie gorejący krzew, a w Domu Czaszek przechowywane są czaszki kolejnych pokoleń klasztornych mnichów. Jest to najstarszy z istniejących chrześcijańskich klasztorów, w którym warto zobaczyć między innymi dziedziniec ze studnią Mojżesza, przy której spotkał on poślubioną później Seforę oraz Kaplicę Krzewu Gorejącego, udostępnianą jedynie po uzyskaniu zezwoleń. Goście proszeni są tutaj o uszanowanie tego najświętszego miejsca na ziemi i zdjęcie butów.

Oczami mieszkańca

Szczególną chlubą mieszkańców jest Blue Hole, jaskinia morska w Morzu Czerwonym. Jest to w rzeczywistości naturalna morska studnia o głębokości ponad 100 metrów. Na wysokości 54 metrów w

jej ścianie zauważalny jest łuk skalny, który prowadzi do otwartego morza i dalej ponad 200 metrów w głąb. Miejsce to przeznaczone jest tylko dla doświadczonych nurków, którzy próbują tu swoich sił w swobodnym nurkowaniu. O tych, którym nie udało się wrócić na powierzchnię, przypominają tablice umieszczone w miejscu pamięci.

Warto wiedzieć, że…

* W Szarm el-Szejk piękna i słoneczna pogoda panuje przez 300 dni w roku, co czyni go całorocznym idealnym miejscem do odpoczynku.

* Jeśli chciałbyś nurkować w rafach okolicy Parku Narodowego Ras Muhammad, sprzęt wypożycz jeszcze w Szarm el-Szejk.

* Miasto jest doskonałym centrum wypadowym wycieczek objazdowych do Izraela.

* W 2000 roku klasztor św. Katarzyny odwiedził Jan Paweł II. Była to pierwsza wizyta zwierzchnika kościoła rzymskokatolickiego w tym miejscu.

Lotniska

W najbliższej odległości od kurortu znajdują się dwa lotniska – port lotniczy Santa Katarina Mt. Sinai oraz port lotniczy Hurghada, oddalone kolejno o 72 i 106 kilometrów od centrum miasta.

Znajdź tanie loty do Szarm el-Szejk z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Szarm el-Szejk. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Szarm el-Szejk? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Szarm el-Szejk

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Szarm el-Szejk: Szarm el-Szejk.
Gulf Air, SkyUp Airlines, Air Astana, Chair Airlines, Wamos Air, Air Arabia Egypt, Al Masria i TUI latają do: Szarm el-Szejk bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Szarm el-Szejk, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.