Mapa

Tanie loty do Perth

Chociaż australijskie Perth kryje w sobie wiele skarbów, warto w pierwszej kolejności udać się do oddalonego o 300 kilometrów Wave Rock. To formacja skalna licząca ponad 60 milionów lat! Ma kształt klifu, mieni się szarością i czerwienią granitu, na myśl przywodząc ogromną falę na wzburzonym morzu. Jej wymiary – 15 metrów wysokości oraz 100 metrów długości zapierają dech. Wybierz się do Perth, poczuj bryzę Oceanu Indyjskiego zmieszaną z gorącem piasków pustyni.

Tego nie można przegapić

Główną atrakcją w Perth jest… słońce. To najbardziej słoneczne miasto całej Australii. Niepodważalną zaletą są też temperatury, w zimie spadają jedynie do 16 stopni Celsjusza! By w pełni skorzystać z promieni słonecznych wybierzmy się na plażę – na przykład Scarborough lub Cottestole. Ta pierwsza uchodzi za najpiękniejszą w całej Zachodniej Australii, mówi się też, że jest to najlepsza pokryta białym piaskiem plaża dla surferów na świecie. Wokół niej kwietnie życie – możliwość żeglowania, łowienia ryb, pływania, jazdy na rowerze, a także doskonała oferta restauracyjna i klubowa sprawiają, że warto tu spędzić nawet kilka dni!

W odległości około 45 kilometrów na południe od Perth znajduje się kolejny australijski cud natury – wyspa pingwinów. W okresie zimowym około 1000 par małych pingwinów wysiaduje tu jaja. Pozostałe miesiące zwierzęta spędzają w wodzie, wracając na wyspę o zmroku. Co prawda zwierzęta te są dość płochliwe, ale z pomocą pracowników Discovery Centre możemy obserwować je z bliska, na przykład podczas pory karmienia. Oprócz tych uroczych maleństw zobaczyć tu możemy dzikie delfiny oraz lwy morskie. Jak je dostrzec? Wybierzmy jedną z kilku ciekawych propozycji – popłyńmy na wyspę promem, zdecydujmy się na wyprawę łodzią o szklanym dnie lub wybierzmy… kajak. Dodatkowo oferuje się nam tutaj możliwość popływania z delfinami, a nawet lekcje kite-boardingu.

Po tak emocjonującej wyprawie wróćmy do miasta i udajmy się do Kings Park, wielkiego parku znajdującego się w samym sercu miasta. Został on założony przez Aborygenów w XIX wieku i do dziś pełni szczególną rolę w życiu mieszkańców. Według jednej z legend płynąca tu Łabędzia Rzeka powstała z przemienienia węża zwanego Wagyl w wodę. Sam park obfituje w nieprzebrane zielone tereny, które wprost zachęcają do odpoczynku, a nawet krótkiej drzemki, po tak pełnym wrażeń dniu.

Okiem mieszkańca

W Australii panuje ruch lewostronny. Nie to jest jednak zagrożeniem dla kierowców. Szczególnie gdy zapadnie zmrok należy uważnie przyglądać się drodze, by w porę zauważyć skaczącego przez nią kangura. Ten widok nie należy do rzadkości!

Czy wiesz, że…

* Z całej ilości złota wydobywanej na świecie, aż 10% pochodzi z Australii.

* Według magazynu „The Economist” Perth to jedna z najbardziej przyjaznych metropolii świata, a jednocześnie najbardziej odosobniona metropolia globu. Najbliższe duże miasto – Adelajda - oddalone jest od niej o ponad 2800 kilometrów!

* W Perth podziwiać można krokodyle i delfiny.

Lotniska

Miasto posiada jedno lotnisko – Międzynarodowy Port Lotniczy Perth.

Znajdź tanie loty do Perth z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Perth. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Perth? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Perth

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.