Mapa

Tanie loty do Fort Myers

Fort Myers to sympatyczne miasto z wyluzowanymi mieszkańcami i fantastyczną pogodą. To jedno z ulubionych miejsc Amerykanów ze wschodniego wybrzeża, którzy uciekają tutaj podczas srogich zim.

Tego nie można przegapić

Fort Myers oferuje szereg niezobowiązujących rozrywek, którymi można urozmaicać sobie odpoczynek na plaży. Jedną z nich jest odwiedzenie konserwatorium motyli, czyli Butterfly Estates. Można tu podziwiać niewielki wodospad, egzotyczne rośliny i oczywiście kolorowe motyle. Najlepiej przyjść tu w piątek wczesnym popołudniem, bo wtedy do ogrodu wpuszczane są nowe gatunki. Innym miejscem, które trzeba odwiedzić podczas wizyty w Fort Myers jest Edison and Ford Winter Estates. W jednej z najbardziej malowniczych dzielnic miasta swoje rezydencje miało dwóch wybitnych obywateli amerykańskich: Thomas Edison i Henry Ford. W tym miejscu zorganizowano muzeum pełne wynalazków obu panów, a nieopodal znajduje się lasek złożony z charakterystycznych masywnych drzew banyan.

Na wycieczki pod hasłem: w poszukiwaniu rajskich plaż warto polecić dwie pobliskie wyspy: Sanibel i Captiva. Pierwsza, nazywana też Point Ybel Light przyciąga turystów malowniczym wybrzeżem i rezerwatem przyrody imienia Jaya „Ding” Darlinga, który był także aktywistą na rzecz ochrony środowiska. W tutejszych mangrowcach można zaobserwować moczące nogi ptaki, w tym dostojną warzęchę różową. Na północ od Sanibel znajduje się Captiva, której plaża uważana jest przez wielu za jedną z najpiękniejszych na Florydzie. Najlepszym pomysłem na przyjemny ciepły wieczór w Fort Myers jest wizyta w historycznym teatrze Arcade. Zbudowany na początku wieku zaprasza na musicale i spektakle komediowe swoimi charakterystycznymi neonami i fasadą pomalowaną w pastelowych kolorach.

Oczami mieszkańca

Mówi się, że głównym zajęciem mieszkańców Fort Myers jest relaks. Łowienie ryb, pływanie łodzią, wycieczki piesze, nurkowanie, jazda na rowerze i oczywiście jedzenie i picie – to ulubione zajęcia mieszkańców Fort Myers w czasie wolnym. Wieczorami najlepiej wybrać się do lokalnego baru, potańczyć albo pójść na mecz futbolu amerykańskiego, gdzie bardzo łatwo będzie nawiązać kontakt z mieszkańcami i na przykład wypić wspólnie piwo.

Czy wiesz, że…

•  ciągnący się przez dwadzieścia pięć kilometrów McGregor Boulevard jest obsadzony po obu stronach przez palmy; pierwsze dwieście z nich zostało sprowadzonych z Kuby przez Thmasa Edisona

•  Fort Myers przyciąga filmowców; nakręcono tu między innymi kultowy horror „Dzień żywych trupów” z 1985 roku czy „W słusznej sprawie”, w którym zagrali między innymi  Sean Connery, Laurence Fishbourne i Scarlett Johansson

•  Koreshan State Historic Site w Bonita Springs to dawna siedziba ekscentrycznej sekty działającej pod koniec XIX wieku w różnych regionach Stanów Zjednoczonych; jednym z centralnych wierzeń było przekonanie, że Ziemia jest w środku pusta

Lotnisko

Port lotniczy Southwest Florida (RSW) jest położony piętnaście kilometrów na południowy wschód od Fort Myers.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Fort Myers

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Fort Myers: Fort Myers Page Field i Fort Myers Southwest Florida Reg.
Delta, Qatar Airways, KLM, Qantas, Sun Country Airlines, Singapore Airlines, ExpressJet i Air New Zealand latają do: Fort Myers bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Fort Myers, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.