Mapa

Tanie loty do Fort Lauderdale

Dawniej znane jako płynące piwem miasto studenckiej rozrywki, dziś skierowane ku bardziej dystyngowanym gościom. Zawsze słynące natomiast ze słonecznych plaż, rejsów wycieczowych i unikatowej przyrody. A to tylko poczatek tego, co ma do zaoferowania Fort Lauderdale.

Tego nie można przegapić

Florydę i Fort Lauderdale odwiedza się przede wszystkim dla słonecznych plaż i rzeczywiście jest z czego wybierać. W samym mieście znajduje się Fort Lauderdale Beach (The Strip), a jej najpopularniejszy fragment znajduje się między Las Olas Boulevard a Sunrise Boulevard. W okolicach miasta znajduje się, idealnie nadająca się do rodzinnego spędzania czasu i uprawiania sportow wodnych, Deerfield Beach. Hillsboro Beach jest bardziej spokojna, a Pompano Beach słynie z Fishing Rodeo. Za hadlowe, gastronomiczne i rozrywkowe centrum miasta uchodzi Las Olas Boulevard. Restauracje, galerie, butiki, a wieczorem bary i kluby nocne – tutaj trudno się nudzić. Na Las Olas znajduje się też fantastyczne Broward Center for the Performing Arts, gdzie można się wybrać na przykład na musical.

W Fort Lauderdale znajduje się słynny port Everglades – ważny ośrodek handlowy i popularny punkt wypadowy do rejsów po okolicznych wodach. Godzinę drogi z Fort Lauderdale znajduje się też jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Ameryce, o tej samej nazwie co port – Everglades. To gigantyczny (6,105 kilometrów kwadratowych) obszar lasów namorzynowych zamieszkały przez tropikalne ptaki. Co więcej, park odgrywa rolę studni dla całej południowej Florydy, zaopatrując ją w czystą wodę.

Oczami mieszkańca

Od lat 40-tych do 80-tych Fort Lauderdale słynęło jako kierunek wybierany przez studentów na przerwę wiosenną. A studenckie przerwy wiosenne kojarzą się w Stanach z suto zakrapianymi imprezami i szaleństwami do białego rana. Z tego powodu miasto zyskało nawet przydomek “Fort Liquordale”. O zalewającej miasto rządnej zabawy młodzieży powstał nawet film w latach 60-tych pod tytułem “Where the boys are” i jego sequel dwadzieścia lat później. Władze postanowiły jednak ukrócić te studenckie praktyki i odmienić wizerunek miasta. To się udało i dziś Fort Lauderdae jest chętniej odwiedzane przez nieco starsze i szukające bardziej eleganckuich rozrywek towarzystwo.

Trudno tutaj odróżnić przyjezdnych od mieszkańców spędzających czas wolny. Lokalna społeczność jest międzynarodowa i kosmopolityczna. Fort Lauderdale to też mekka dla osób homoseksualnych (szczególnie Wilton Manors). Kultura plażowa najlepiej odzwierciedla charakter zawsze zrelaksowanych mieszkańców, których najłatwiej spotkać jeżdżących na rolkach wzdłuż nadmorskiej riwiery lub spacerujących z psami w okolicach plaży Hollywood.

Mieszkańców Fort Lauderdale można też spotkać w nieoczywistych punktach zakupowych. Jednym z nich jest największy na Florydzie targ staroci, tak zwany Swap Shop. To Ameryka, więc na samych stoiskach z ciekawymi przedmiotami się nie kończy. Panuje tu atmosfera festynu, śpiewają

Mariachi i sprzedawane są hot dogi. Floryda słynie też z doskonałych produktów rolniczych, grzechem byłoby więc nie zajrzeć na chociaż jeden z lokalnych bazarków. Większość z nich znajduje się na obszarze metropolitalnym Fort Lauderdale. I tak Batten’s Farmers Market słynie ze słodkich truskawek (nawet zimą i wiosną), Delray Beach Green Market z przypraw i produktów ekologicznych, a Flamingo Road Nursery z ręcznie robionych czekoladek.

Czy wiesz, że…

* w Fort Lauderdale powstał zespół rockowy Marilyn Manson; założyciel grupy Brian Hugh Warner słynie z prowokatorskich tekstów, kontrowersyjnego wizerunku i zachowań na scenie

* obszar dzisiejszego Fort Lauderdale był dawniej zamieszkany przez Indian Tekesta; kontakt z hiszpańskimi odkrywcami skończył się dla nich tragicznie, ponieważ nie byli uodpornieni na choroby przywiezione przez Europejczyków, na przykład na ospę

* Fort Lauderdale jest czasem nazywane “Wenecją Ameryki”; znajduje się tam aż 266 kilometrów kanałów

Lotnisko

Port lotniczy Fort Lauderdale/Hollywood (FLL) jest położony 5 kilometrów od centrum miasta.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Fort Lauderdale International

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.