Mapa

Tanie Loty do Bari

Włoskie Bari to eklektyczna mieszanka. To stłoczone blokowiska, biurowce i port. Nastrojowe stare miasto to labirynt wąskich krętych uliczek, wypełnione piazzas, miejsce kościołów, miejskich pałacyków. To piękne uliczki przyozdobione rozwieszonym praniem. Starówka w Bari to nie relikt przeszłości, nie muzeum. To miejsce lokalnej ludności, jej mieszkańców, to cześć ich życia. Poznać Bari to wędrować jej ulicami późnym wieczorem gdy każde zacienione miejsce wydaję się być wypełnione przechodniami, każdy róg ulicy przepełniony grupkami przyjaciół i zakochanych par, gdzie czas upływa na intymnych rozmowach, grze w karty, gdzie słychać śmiech rozbawionych dzieci. Bari to piazzas, które tętnią miejskim życiem, to lokalne bary i restauracje wypełnione gwarem i zgiełkiem. To matki biegnące za bambino, to pyszne gelato. Jedzenie, morze i wakacyjny nastrój.

Tego nie można przegapić

Bari może okazać się znakomitym wyborem, jeżeli … lubisz spędzać wczesne poranki lub późne popołudnia na przechadzaniu się po nawach bocznych lub głównych, przyprawiających o gęsia skórkę kryptach lub wpatrywać się w witraże i drewniane sklepienia. Jedną z baryjskich kościelnych perełek jest katedra Św. Sabina (San Sabino) z fantazyjnymi stworzeniami i groteskowymi potworami, z mozaikami, rybami, ośmiornicami i życiem flory. Uważana za symbol miasta Bazylika Św. Mikołaja Cudotwórcy (Basilica di San Nicola) jest fantastycznym przykładem architektury romańskiej. Została wybudowana jako dom dla relikwii Świętego Mikołaja (tego od prezentów). Psst, tylko nic nie mów mamie!

Stare Miasto (Bari Vecchia), znajdujące się w okolicach portu, to kręte uliczki i ukrywające się w jej zakamarkach jakieś 120 kapliczek i dziesiątki kościołów, jest doskonałym miejscem na obserwowanie przechodniów. Z każda chwilą, nieustannie, jak klatki starego filmu, zmieniają się sceny z życia codziennego. Przy lokalnych fontannach i miejskich placach. Grupa przechodniów przysiada aby w promieniach popołudniowego słońca zjeść panini z salami i pomidorami, kilkuletni chłopiec biegnie w osobliwym pośpiechu z butelką mleka, ksiądz, w ciągnącej się po wysuszonej od słońca ziemi czarnej sutannie przystaje aby ugasić pragnienie w wodach fontanny.

Okiem mieszkańca

Bari Vecchia to miejsce, które zatrzymało się w czasie. Właśnie tutaj na krętych uliczkach można zobaczyć jak włoskie kobiety profesjonalnie przygotowują orecchiette („małe uszy” lub „uszka”) zupełnie jak ich babcie i mamy.

Czy wiesz, że...

* W Bazylice Św. Mikołaja została pochowana polska królowa Bona Sforza d’Aragona.

* Pizzica (lub tarantella) to lekki taniec celebrujący romantyczne uczucia i radość życia.

* Burrata to włoski ser przygotowany z mozzareli i świeżego mleka.

Lotniska

Port lotniczy Bari Karol Wojtyła (Karol Wojtyła International Airport), BRI.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Bari

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.