Mapa

Tanie loty do Akry

Być może myśląc o imprezowym urlopie, Afryka nie jest tym, co pierwsze przychodzi do głowy. Ale jeśli szukasz relaksu, dobrego jedzenia i bogatego nocnego życia, Akra jest kierunkiem, na który powinieneś/powinnaś zwrócić uwagę.

Tego nie można przegapić

Akra to dwumilionowa stolica Ghany, położona nad Zatoką Gwinejską. Tworzy ją mieszanka nowoczesnych budynków, biednych dzielnic i kolorowych marketów. Wśród przyjezdnych najpopularniejsza jest Oxford Street w nieco bardziej eleganckiej dzielnicy Osu. To tutaj pośród barów, restauracji i klubów toczy się życie nocne miasta. Tutaj też znajduje się jedna z najciekawszych budowli – Zamek Osu, zbudowany przez Duńczyków w XVII wieku i przez pewien czas służący jako siedziba władz duńskiego Złotego Wybrzeża. Pośród miejsc związanych z historią, warto też odwiedzić park poświęcony Kwame Nkrumah, który doprowadził do niepodległości Ghany od Wielkiej Brytanii i jest uważany za bohatera narodowego.

Warto też odwiedzić Jamestown, najstarszą część Akry. Wybierając drogę od latarni można dojść do wielkiego portu rybackiego, którego odwiedzenie jest atrakcją samą w sobie. Z kolei na plażowy relaks najlepsza jest Labadi Beach. To przy niej zgromadzone są najlepsze hotele, sklepy z pamiątkami, a w weekendy można tu spotkać ulicznych artystów czy trafić na koncert bębniarzy.

Oczami mieszkańca

Najbardziej „lokalnym” miejscem w Akrze jest bez wątpienia Makola Market. Daj się wciągnąć w świat targujących się sprzedawców, używanych ciuchów i butów i kolorowych owoców i innych produktów spożywczych. Niektórzy mówią, że odwiedziny tego bazaru to chrzest bojowy przed odkrywaniem Afryki. Fakt: trzeba mieć mocne nerwy i mocne łokcie, żeby przetrwać tu zakupy albo chociaż przez niego przejść. Ale jeśli szukasz nie-uładzonej wersji miejskiej Afryki, na pewno ją tutaj znajdziesz. Złap się mocno swojej torby i wyrusz na polowanie na pięknie zdobione tkaniny i kolorową afrykańską bawełnę.

Po takiej przygodzie, możesz udać się na zasłużony posiłek, najlepiej do dzielnicy Osu. Banku z tilapią (fermentowana kukurydza z rybą), fufu (mieszanka z bananów, ryżu i ziemniaków podawana z sosem z orzeszków) czy bardziej zachowawczo – smażony banan? Niezależnie od tego, na który ze specjałów lokalnej kuchni się zdecydujesz, nie ma nic lepszego niż zimne piwo w gorący afrykański wieczór.

Czy wiesz, że…

•  Akra uważana jest za jedno z najgorętszych miejsc w Afryce; co prawda nie leży w bezpośrednim sąsiedztwie pustyni, ale odczuwalna temperatura jest wyższa przez wysoką wilgotność

•  Akra została założona w XIX wieku przez połączenie trzech fortów handlowych: brytyjskiego James Town, holenderskiego Ussher i duńskiego Christiansborg; od 1957 roku jest natomiast stolicą niepodległej Ghany

•  najpopularniejszym środkiem transportu w Akrze są taksówki tro-tro; dzisiejsze tro-tro są jak limuzyny w porównaniu do tych, które w latach 80-tych zostały wycofane ze względów bezpieczeństwa

Lotnisko

Port lotniczy Akra (ACC) jest największym portem lotniczym w Ghanie.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Akra

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Akra: Akra.
Delta, Qatar Airways, KLM, Singapore Airlines, Qantas, Air Namibia, Kenya Airways i Alitalia latają do: Akra bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Akra, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.