Mapa

Tanie loty Tokio-Honolulu

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Honolulu.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Tokio do: Honolulu International

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

2 276 zł

Linie latające bezpośrednio

8

Loty w tygodniu

94

Średni czas lotu, całkowita odległość: 6170 km

9 h 19 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Japan Airlines

Honolulu International

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Honolulu International: Honolulu International.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Tokio do: Honolulu International wynosi 2 276 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Tokio do: Honolulu International wynosi 9 h 19 min.
8 linii lotniczych lata bezpośrednio z: Tokio do: Honolulu International.
Według stanu na Listopad, jest/są 94 loty(-ów) w tygodniu z: Tokio do: Honolulu International.

Tokio sprawdzone

 

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Tokio-Honolulu, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Tokio-Honolulu

 • Najpopularniejszy lot: Tokio-Honolulu Japan Airlines
 • Bezpośredni lot Tokio-Honolulu: Japan Airlines, China Airlines, Delta, Hawaiian, Korean Air, American Airlines, United, All Nippon Airlines
 • Czas przelotu Tokio-Honolulu: min. 7 godzin (odległość Tokio-Honolulu w linii prostej to około 6 170 kilometrów)

Lotniska w Tokio

W stolicy Japonii są dwa lotniska: Haneda i Narita. Haneda obsługuje głównie loty lokalne, z Narity natomiast korzystają długie połączenia międzykrajowe i międzykontynentalne. Większość linii lotniczych oferujących bezpośrednie loty Tokio-Honolulu korzystać będzie z Hanedy (Japan Airlines, Delta, Hawaiian, niektóre All Nippon Airlines, Korean Air), tylko niektóre loty All Nippon Airlines, Hawaiian i China Airlines mogą wylatywać z Narity .

Lotnisko Tokio Haneda

To jedno z największych i najbardziej uczęszczanych lotnisk w Azji. Leży 28 kilometrów na południe od centrum Tokio. Lotnisko to liczy trzy terminale: T1, T2 i Międzynarodowy, z którego rozpoczynać będziesz twój lot Tokio-Honolulu. Pomiędzy terminalami możesz podróżować linią bezpłatnego busa. Na lotnisku działa duży wybór sklepów i restauracji, a także bezpłatne Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Haneda?

 • Najczęściej wybieraną przez turystów opcją jest kolejka jednotorowa. Kursuje ona ze stacji Hamamatsucho, na którą dostaniesz się linią Yamanote. Bilet kosztuje 490 jenów, czyli ok. 16 zł.
 • Część osób wybiera też linię Keikyu. Można złapać ją bezpośrednio z dzielnic Shinagawa (15 min, 410 jenów, 13,30 zł) i Yokohama (25 min, 450 jenów, 14,79 zł). Niektóre połączenia Keikyu kursują też z Ginzy (36 min, 690 jenów, 22,50 zł) i Asakusa (42 min, 690 jenów, 22,50 zł).
 • W tak dużym i zakorkowanym mieście jak Tokio, łapanie taksówki na lotnisko nie jest dobrym rozwiązaniem. To duży koszt (w zależności skąd będziesz jechał, zapłacisz za nią między 6 600 a 11 200 jenów, 195 a 364 zł) a czas przejazdu jest trudny do przewidzenia. Jeśli planujesz przejazd między 22 a 6 rano, uwzględnij jeszcze dopłatę wysokości od 1300 do 2000 jenów (od 42 do 65 zł).

Lotnisko Tokio Narita

To typowe międzynarodowe lotnisko, które większości pasażerów służy jako punkt tranzytowy. Oddalone jest o siedemdziesiąt kilometrów na północny wschód od centrum i podobnie jak Haneda, liczy trzy terminale. Pamiętaj jednak, żeby w dniu wylotu przyjechać tu odpowiednio wcześniej. Na Naricie panuje często bardzo duży ruch: lotnisko to obsługuje prawie połowę międzynarodowych lotów z i do Japonii. Na lotnisku rozmieszczone są hot spoty z bezpłatnym Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Narita?

 • Z dworców Tokio, Shinagawa lub Shinjuku najłatwiej jest dojechać tu pociągiem Narita Express. Przejazd zajmie ci niespełna godzinę.
 • Turyści najczęściej przyjeżdżają tu prywatnymi autobusami, które odjeżdżają ze wszystkich najważniejszych hoteli w mieście. W Linii Limousine Bus przyjezdni z zagranicy zapłacą preferencyjną stawkę 4 500 jenów - 146 zł (standardowa to 6 200 jenów 201,50 zł). Przejazd autobusem zajmuje najczęściej na ogół od półtorej do dwóch godzin
 • W miarę szybkim i dość niedrogim rozwiązaniem jest pociąg Keisei Express, który kursuje ze stacji Asakusa. Przejazd kosztować cię będzie 1290 jenów (ok. 42 zł) i zajmie ci około 65 minut.
 • Pociąg Keisei można złapać również z dworca Nippori, gdzie dociera spory wybór środków komunikacji miejskiej. Podróż stąd zajmie ci 35 minut, a za bilet zapłacisz 1240 jenów (40,30 zł).
 • Autobusem Keisei z Dworca Tokio dojedziesz na Naritę w 90 minut. Za bilet zapłacisz 900 jenów (ok. 29 zł)

Lotnisko Honolulu

Daniel K. Inouye International Airport to główne lotnisko na Hawajach i należy do najbardziej uczęszczanych w USA. Leży 5 kilometrów od centrum Honolulu. Liczy trzy terminale: Overseas (na który dolecisz), obsługujący loty międzynarodowe i do innych stanów USA, Inter Island obsługujący loty stanowe i krajowe oraz Commuter, z którego korzystają tylko połączenia w granicach archipelagu. Pomiędzy terminalami przemieszczać się możesz autobusami lotniskowymi linii Wiki Wiki (od 6 rano do 22). Lotnisko nie ma zbyt rozbudowanego zaplecza handlowego, ale bez problemu po przylocie dostaniesz tu przekąski i najpotrzebniejsze rzeczy. Na całym lotnisku możesz połączyć się z bezpłatnym WiFi. Do dyspozycji pasażerów są też stacjonarne komputery.

Jak dojechać z lotniska do centrum Honolulu?

 • Do większość hoteli w nadmorskiej dzielnicy Waikiki dojedziesz specjalnym autobusem Airport Waikiki Express, który odjeżdża z lotniska co około 30 minut. Koszt przejazdu to 9 USD.
 • Do miasta najprościej jest dojechać autobusem. Z lotniska złapiesz autobusy linii 19, 20 i 31, z czego dwa pierwsze zawiozą cię bezpośrednio do centrum Honolulu. Autobusem 31 dotrzesz natomiast do wygodnych punktów przesiadkowych. Autobusy odjeżdżają co 30 minut, a bilet normalny kosztuje 2,50 USD (pamiętaj, że za bilet płaci się gotówką u kierowcy, który nie wydaje reszty).
 • Oprócz tego Roberts Hawaii Express Shuttle oferuje połączenia do Waikiki, Oahu i przystani w Honolulu za 16 USD.

Informacje praktyczne

Obywatele polski podróżujący do USA muszą mieć ze sobą paszport i ważną wizę. Trzeba uzyskać ją jeszcze przed podróżą w amerykańskim konsulacie. Aktualnie koszt rozpatrzenia wniosku to 160 USD. Szczegółowe informacje na temat tego, jak się o nią ubiegać znajdziesz na stronie ambasady USA.

W Honolulu jest o 19 godzin wcześniej niż w Tokio. Przygotuj się więc na potężnego jetlaga.

Ceny, pogoda i atrakcje w Honolulu

Ceny w Honolulu

Podróżując z Tokio do Honolulu przemieszczać się będziesz pomiędzy jednymi z najdroższych miejsc na świecie. Co więcej, w Honolulu za większość usług i produktów zapłacisz jeszcze więcej niż w japońskiej stolicy. W restauracjach będzie o prawie pięćdziesiąt procent drożej, ale w sklepach już tylko o kilkanaście. Za wynajem mieszkania zapłacisz natomiast aż o siedemdziesiąt pięć procent więcej niż w japońskiej stolicy.

Przykładowe ceny w Honolulu

 • Obiad w lokalnej restauracji 15 USD (ok. 55 zł)
 • Obiad w fast foodzie 8 USD (ok. 29 zł)
 • Filiżanka kawy 4,50 USD (ok. 16,50 zł)
 • Lokalne piwo w pubie 5 USD (ok. 18 zł)
 • Butelka wody mineralnej 2 USD (ok. 7 zł)

Transport w Honolulu

Opiera się na sieci autobusowej, która jest jak na amerykańskie warunki komfortowa i wydajna. Co więcej, każdy pojazd wyposażony jest w bagażnik rowerowy. Jednorazowy przejazd kosztować cię będzie podobnie jak autobus lotniskowy 2,5 USD (9 zł), a bilet dobowy 5 USD (18 zł).

Pogoda w Honolulu

Wyspy charakteryzuje klimat tropikalny. Upały i wysoką wilgotność powietrza łagodzi jednak nieco morska bryza, która sprawia, że pogoda na Hawajach jest przez większość czasu bardzo przyjemna. Przez cały rok temperatury oscylują między 25 (zimą) a 30 stopni Celsjusza (latem). Pada tu dość często, średnio przez kilkanaście dni w miesiącu. Wiosną i jesienią zdarzają się też tornada.

Honolulu atrakcje

Zwiedzanie Honolulu warto zacząć od plaż. Miasto oferuje ich duży wybór i różnorodność. Do najbardziej znanych należą:

 • Waikiki. Jest główną atrakcją turystyczną miasta. Rozbudowana baza turystyczna obfituje w możliwości uprawiania rozmaitych sportów wodnych
 • Bardziej kameralna Ala Moana Park
 • Hanauma Bay powstała w zatopionym wulkanie oferuje świetne warunki do snorklingu na wspaniałych rafach koralowych

Co jeszcze warto zobaczyć w Honolulu?

 • Pałac ‘lolani. To jedyny pałac królewski w USA. W XIX wieku był siedzibą hawajskich władców
  Diamond Head. Wygasły wulkan położony 8 km od Honolulu
  Akwarium Waikiki
 • Pomnik ofiar II Wojny Światowej w Pearl Harbour i otwarta dla zwiedzających łódź podwodna USS Bowfin
 • Bishop Museum przedstawiające historię Hawajów

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualnych informacji. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w październiku 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu) mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.