Mapa

Tanie loty Łódź-Paryż

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Paryż.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Łódź do: Paryż

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

569 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1243 km

3 h 50 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

Lufthansa

Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais

3 lotniska

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Paryż: Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Łódź do: Paryż wynosi 569 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Łódź do: Paryż wynosi 3 h 50 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Łódź do: Paryż.

Loty z Łodzi do Paryża

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z października 2016

Linie lotnicze z Łodzi do Paryża

Z Łodzi do Paryża dolecisz bezpośrednio liniami Adria Airways. Lufthansa oferuje natomiast loty z przesiadką. W obu przypadkach, wyruszać będziesz z jedynego terminalu łódzkiego lotniska imienia Władysława Reymonta, dotrzesz natomiast na Terminal 1 paryskiego lotniska Charles de Gaulle.

Terminal wylotów - Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta

Lotnisko to położone jest w geograficznym środku Polski, w miejscowości Lublinek, zaledwie sześć kilometrów od centrum Łodzi. Samochodem dostaniesz się tu w ciągu zaledwie kilku minut. Szczegółową mapę dojazdu możesz obejrzeć tutaj. Jeśli planujesz przejazd komunikacją miejską, masz do wyboru dwie miejskie linie autobusowe: 55 i 65, których przystanek mieści się tuż przy wejściu na lotnisko.

Lotnisko to otwarto w 2012 roku. Wszystkie, najważniejsze usługi mieszczą się na parterze, w pasażu umieszczonym przy wejściu.  Znajdziesz tu kantor wymiany walut, gdzie przed odlotem, kupisz potrzebne w na miejscu euro. Jest tu też biuro turystyczne oraz kilka wypożyczalni samochodów. Po kontroli bezpieczeństwa, działają jeszcze dwa sklepy wolnocłowe: drogeria Aelia oraz sklep z alkoholami Keraniss.

Jeśli w pozostałym ci do wylotu czasie chciałbyś coś zjeść, w terminalu masz do wyboru kilka restauracji. Szybkie przekąski na wynos i napoje możesz kupić w kiosku 1 Minute,  lekkie, zdrowe posiłki w banku Stop & Eat, a tradycyjne, polskie dania we Flying Bistro. Jeśli chciałbyś odpocząć i nabrać energii przy kawie i ciastku, możesz usiąść w jednej z dwóch działających tu kawiarni So!Coffe i The Coffee House.

Terminal przylotów Paryż

Lotnisko Charles de Gaulle leży w miejscowości Roissy oddalonej o dwadzieścia pięć kilometrów od centrum Paryża. Pomimo, że jest ono jednym z najważniejszych portów lotniczych w Europie, powszechnie ma ono opinię mało sprzyjającego pasażerom. Teoretycznie, port ten liczy tylko trzy terminale. Warto jednak zwrócić uwagę, że T2 składa się z sześciu różnych sektorów (oznakowanych od 2A do 2F). Na trasie z Łodzi korzystać będziesz jednak najprawdopodobniej z Terminalu 1, w którym na szczęście jest tylko jeden sektor.

Najprościej możesz dojechać stąd do miasta kolejką podmiejską RER, która zatrzymuje się pod terminalem 2. Z T1 na dworzec RER, dostaniesz się kursującym pomiędzy terminalami, bezpłatnym busem. Podróż na leżący w północnej części centrum Paryża Gare du Nord, trwa mniej więcej pół godziny.

Za przejazd taksówką do centrum Paryża zapłacisz od czterdziestu do pięćdziesięciu euro (czyli w granicach dwustu złotych). Pamiętaj, że najtańszą opcją jest zamówienie transferu online. Za taksówkę złapaną z postoju przy terminalu zapłacisz drożej.

Informacje praktyczne 

Podróżując do Paryża, warto zabrać ze sobą trochę euro. Szczególnie przydatne będą monety, których potrzebować będziesz, aby skorzystać z toalety lub automatów z biletami na stacji RER, ponieważ nie przyjmują banknotów. Jeśli nie masz przy sobie bilonów, za przejazd kolejką możesz zapłacić kartą lub, jeśli wolisz, kupić bilet w dworcowych kasach (w tym przypadku przygotuj się jednak na długie kolejki).

Na granicy możesz wylegitymować się dowodem osobistym zamiast paszportu.

Czego spodziewać się po przylocie

Od czasu ostatnich zamachów terrorystycznych w 2015 roku, we Francji wprowadzono plan wzmożonej kontroli. W najbardziej uczęszczanych dzielnicach Paryża, możesz spotkać sporo policji.

Ceny w Paryżu są dość wysokie. Średnio nawet trzykrotnie przewyższają Łódzkie. Ze względu na wzmożoną aktywność terrorystyczną we Francji, miasto nieustannie stara się przyciągnąć turystów atrakcyjnymi promocjami.

Choć klimat nie różni się zbytnio, w Paryżu możesz spodziewać się wyższych średnich temperatur (więcej upałów latem i sporadycznie występujących zimą mrozów czy opadów śniegu). W podróży nie będziesz zmieniał strefy czasowej. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.