Mapa

Tanie loty Gdańsk-Frankfurt Hahn

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Frankfurt nad Menem.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Gdańsk do: Frankfurt-Hahn

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

431 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Frankfurt-Hahn

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Frankfurt-Hahn: Frankfurt-Hahn.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Gdańsk do: Frankfurt-Hahn wynosi 431 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Gdańsk do: Frankfurt-Hahn.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Gdańsk - Frankfurt Hahn, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Gdańsk – Frankfurt Hahn

 • Bezpośrednie loty: Gdańsk – Frankfurt Hahn Wizz Air
 • Loty z przesiadką Gdańsk – Frankfurt Hahn: brak
 • Czas przelotu Gdańsk – Frankfurt Hahn: 1h 50minut

Lotniska w Gdańsku

Bezpośrednie loty z Gdańska do Frankfurtu Hahn są dostępne z lotniska im. Lecha Wałęsy.

Lotnisko im. Lecha Wałęsy (Lotnisko Rębiechowo)

Informacje: Lotnisko Gdańsk im. Lecha Wałęsy, choć swoją oficjalną nazwę przyjęło w 2004 roku, do dziś przez wielu mieszkańców zwane jest lotniskiem Gdańsk Rębiechowo. Dziś położone jest w dzielnicy Matarnia, w odległości 10 kilometrów od Sopotu i Gdańska. Wszystkie wyloty realizowane są tu w jedynym terminalu T2. Dla pasażerów oczekujących na lot przygotowano tu bezpłatne WiFi, kioski z pamiątkami, książkami i prasą, restaurację, kawiarnie i strefę dla malucha. Możesz tu również odwiedzić perfumerię i butik z szytymi na miarę koszulami.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Podróż z Gdańska do Frankfurtu wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Gdańsk:

 • pociągiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, zwanej przez mieszkańców „pekaemką”. Pociągi kursują na dwóch trasach: Gdańsk Wrzeszcz – lotnisko – Gdynia Główna oraz Kartuzy – lotnisko – Gdańsk Główny. Cena biletu: 3,50zł, czas podróży: 29 minut.
 • autobusami komunikacji miejskiej jednej z pięciu linii: 110, 112, 210, N3, 4A – kursują z Gdańska, Sopotu Kamiennego Potoku i Gdyni. Cena biletu: 3,20zł, czas podróży: 30 minut.

Lotnisko Frankfurt Hahn

Informacje: Port lotniczy Frankfurt-Hahn to drugi port lotniczy miasta, obsługujący w szczególności tanich przewoźników, oddalony od centrum Frankfurtu o 120 kilometrów. Znajdziesz na nim pięć sklepików, w których kupisz prasę, książki, pamiątki, perfumy i wiele innych, a także bank i pięć restauracji.

Jak dojechać z lotniska do Frankfurtu:

 • autokarem flibco.com z Luksemburga przez lotnisko Frankfurt Hahn do Frankfurtu kilkanaście razy na dobę. Przejazd na odcinku od lotniska do Frankfurtu kosztuje 14€ (60zł). Czas podróży wynosi od 2 do 2,5h.
 • autokarem intermezzo, który kursuje z lotniska do Frankfurtu 3-4 razy na dobę. Koszt przejazdu wynosi 13€ (56zł). Czas podróży wynosi od 2 do 2,5h.
 • wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Jeśli masz obywatelstwo polskie, podróżując do Frankfurtu korzystasz z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Na podstawie tego porozumienia, do wjazdu na teren Niemiec wystarczy dowód osobisty. Nie jest wymagana wiza ani pokazanie ważnego paszportu, pod warunkiem, że pobyt nie przekroczy stu osiemdziesięciu dni. Gdańsk i Frankfurt znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Frankfurcie

Pogoda we Frankfurcie

Pogoda w Gdańsku i Frankfurcie jest bardzo zbliżona. Latem w obu miastach termometry wskazują średnio do 24°C, zimą od -5°C w Gdańsku do -2/4°C we Frankfurcie. Nieco bardziej deszczowy jest z kolei Gdańsk, w lipcu średnia ilość deszczowych dni sięga trzynastu, przy maksymalnie 10 dniach w Niemczech.

Ceny i waluta we Frankfurcie

Walutą obowiązującą we Frankfurcie jest euro. W hotelach, restauracjach czy sklepach powszechnie akceptowane są tu karty płatnicze/kredytowe, nie trudno tu również o bankomat. Jeśli nie chcesz ponieść wysokich kosztów transakcji bezgotówkowych wykonywanych za granicą, przed wyjazdem zapytaj swojego doradcę bankowego o nowe produkty finansowe, które pozwolą obniżyć te koszty. Jeśli planujesz zabrać nieco euro w gotówce, skorzystaj z kantoru internetowego.

Ceny w Hamburgu są wyższe średnio o ponad 91%, za posiłek zapłacisz nawet 135% więcej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 7€ (30zł)
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 12€ (52zł)
 • taksówka – 1,75€ (7,50zł)
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób - 50€ (216zł)
 • butelka wody – 0,59€ (2,50zł)
 • kawa – 3€ (2,50zł)
 • piwo w pubie – 3,50€ (15zł).

Transport we Frankfurcie

Frankfurt posiada doskonały system komunikacji miejskiej RMV, mający opinię bardziej efektywnego od komunikacji samochodowej. Skorzystasz tu z metra (U-bahn), kolei podmiejskiej (S-bahn), autobusów, trolejbusów, a także tramwajów, w tym tramwaju turystycznego Ebbelwei-Expreß. Jeśli planujesz zostać w mieście przez kilka dni, kup bilet tygodniowy Wochenkarte,w cenie 20,60€ (89zł) i korzystaj z nielimitowanych przejazdów. Jeśli atrakcje Frankfurtu musisz zwiedzić w dzień lub dwa, zdecyduj się na zakup biletu dziennego w cenie 6,60€ (28zł) lub 9,50€ (41zł, łącznie z linią lotniskową)

Frankfurt atrakcje

Frankfurt to piąte co do wielkości miasto Niemiec i jedna z najważniejszych metropolii finansowych świata. Zobacz, co warto zobaczyć we Frankfurcie:

 • Staedel Museum – muzeum, w którym możesz podziwiać znane i mniej znane dzieła europejskiego malarstwa
 • Römer – średniowieczna budowla w starej części miasta, która pełni funkcję ratusza od ponad 600 lat
 • Muzeum Historii Naturalnej – coś dla dorosłych i dla dzieci. Każdy może poczuć się tu jakby żył kilka tysięcy lat przed naszą erą. W muzeum możesz podziwiać gatunki zwierząt i dinozaurów sprzed tysięcy lat.
 • Katedra Cesarska Świętego Bartłomieja – ten średniowieczny kościół gotycki góruje nad starym miastem i przyciąga architekturą.
 • Muzeum Niemieckiej Kinematografii – możesz tu zobaczyć sprzęt używany do produkcji filmów od powstania kinematografii do dzisiejszych czasów
 • Goethe House – zobacz arcyciekawy dom Johanna Wolfganga von Goethego
 • Main Tower – to wieżowiec o wysokości ponad 200 metrów, ulokowany w centrum dzielnicy biznesowej
 • Palmengarten – to urokliwy ogród botaniczny, idealny na rodzinne popołudnie lub randkę.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Wszystkie informacje o cenach w przeliczeniu na złotówki zamieszczone w tym artykule bazują na kursie 1 = 4,3zł.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.