Frankfurt nad Menem

23 paź 201924 paź 2019

2 gości - 1 pokój

Frankfurt wydawać się może miastem przewidywalnym i niezwykle podobnym do pozostałych miast Niemieckich. Uporządkowany, spokojny, kulturalny. Czeka nas tu niespodzianka, bowiem wiele jego elementów może nas zaskoczyć. Powstał tu na przykład hotel inspirowany kultową marką spodni, z wbudowaną salą prób ze sprzętem renomowanych marek. Czy można chcieć więcej?

Noclegi we Frankfurcie - gdzie warto się zatrzymać?

Hauptbahnhof

Rejon Hauptbahnhof to okolice głównego dworca kolejowego w mieście. Wprost idealna lokalizacja dla sprzedawców, biznesmenów, podróżujących przedsiębiorców. Nieopodal znajduje się dodatkowo Frankfurt Messe – centrum wystawowe, a odległości 1 kilometra plac Römer i katedra. Warto wspomnieć również o doskonałych połączeniach komunikacyjnych tego rejonu. Środki transportu miejskiego dowiozą nas stąd na lotnisko w o koło 15 minut, a od autostrady dzieli nas zaledwie kilka kilometrów. Hotele, które tworzą tutejszą bazę noclegową posiadają w większości status 3 gwiazdek i należą do gustownych, eleganckich obiektów. Wśród pożądanych przez biznesmenów cech znaleźć można darmowy dostęp do Internetu wi-fi, wanna zamiast prysznica w łazience oraz przede wszystkim dźwiękoszczelne ściany – warunki te spełnia większość tutejszych hoteli.

Museumsufer – Dzielnica Muzeów

Museumsufer, czyli Dzielnica Muzeów, to jedna z najciekawszych i najbardziej wciągających atrakcji Frankfurtu. Tu żaden entuzjasta sztuki nie będzie się nudził. Na relatywnie niewielkim obszarze znajduje się około 12 muzeów. Muzeum Etnologiczne, Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum Żydowskie czy Städelsches Kunstinstitut und Städtische Galerie, zwany Städel to tylko niektóre z nich. Ten ostatni to jedna z największych kolekcji w Niemczech, w której dzieła prezentowane są na powierzchni ponad 4000 m2, a wśród nich prace Rembrandta, Botticellego, czy Edgara Degasa.

By móc podziwiać je wszystkie warto zdecydować się na nocleg w okolicy. Najbliższe hotele skoncentrowana są w dzielnicy Sachsenhausen Nord oraz Bruckenviertel, z przeważającą ilością 3- i 4-gwiazdek. W tych pierwszych nocleg może kosztowa kilka tysięcy złotych, dlatego warto jest porównywać ceny. Oferta najdroższych hoteli robi wrażenie – kilka gabinetów do masażu z widokiem na rzekę, prywatne spa, baseny, łaźnie parowe, dźwiękoszczelnie ściany oraz… prywatne dziedzińce pełne zieleni, na których co rano podaje się aromatyczne śniadanie. Wieczorami na dziedzińcu można posłuchać koncertów muzyki jazzowej czy bluesowej na żywo.

Najlepiej oceniane hotele w: Frankfurt nad Menem

od 333 zł
od 589 zł
od 1 247 zł

Co podróżni mówią o mieście Frankfurt nad Menem?

9,8
Podróżnicy biznesowi
8,0
Maniacy historii
7,7
Podróżujące rodziny
7,6
Miłośnicy natury
7,3
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (258)
Jô Dias
Jô Dias
21.04.2019

Urocze miasto, które pojechałem w sierpniu 2018 r., Wracam teraz w maju 2019 r

Elaine  Gerhard
Elaine Gerhard
11.04.2019

Piękne miasto, chciałbym wrócić i zobaczyć więcej, ale Monachium to więcej historii.

Jorge  Manfredi
Jorge Manfredi
07.02.2019

Uwielbiam Frankfurt nad Menem, miasto z wieloma atrakcjami i pięknem. Ludzie bardzo mili.

David Buendia
David Buendia
16.01.2019

Fajne miasto na weekend. Są dobre miejsca, w których można spróbować piwa, a ludzie są bardzo przyjaźni.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 328 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Frankfurt nad Menem to Maj, ze średnią ceną 596 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Październik w zeszłym roku wynosiła 388 zł za dobę. To 13% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 441 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Frankfurt nad Menem przewidywana średnia temperatura w miesiącu Październik to 8,0°C/46,3°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 21,3°C/70,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą -3,2°C/26,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: Frankfurt nad Menem to Frankfurt nad Menem (FRA) (11,29 km). Inne pobliskie lotniska to: Mannheim (71,98 km)

Zaplanuj podróż do: Niemcy