Mapa

Tanie loty do Waszyngtonu

Opinie o Waszyngtonie są mniej więcej tak podzielone, jak Amerykanie w swoim stosunku do możliwości posiadania broni. Ze swoimi szerokimi ulicami i dostojnymi gmachami jedno jest pewne: jest to najelegantsze miasto w Stanach. John F. Kennedy mówił o nim, że łączy skuteczność Południa i urok Północy kraju.

Tego nie można przegapić

Waszyngton jest napakowany historycznymi miejscami, budynkami i pomnikami. Wiele z nich znamy z filmów i wieczornych wiadomości, inne wymagają głębszej znajomości tematu i kryją wiele niespodzianek. Ale zacznijmy od najbardziej oczywistego: Białego Domu. Jeśli uda Ci się go zwiedzić w środku uważaj, żeby nie pogubić się na jego 6 poziomach, 8 klatkach schodowych, 132 pokojach i 35 łazienkach. O pracę nie musi się chyba też martwić dostawca białej farby dla siedziby amerykańskiego prezydenta. Za każdym razem, gdy trzeba go odmalować, potrzebne jest 2,5 tysiąca litrów farby.

Poza gabinetami i korytarzami w Białym Domu znajduje się też całe zaplecze rekreacyjne dla głowy państwa i jego rodziny. Są to korty tenisowe, ścieżka do joggingu, basen, własne kino czy sala do kręgli. Odkąd zamieszkała w nim Michelle Obama promująca zdrowy tryb życia, pojawił się też ogródek warzywny z kalafiorami, brokułami, papryką i pac choi (tylko co to jest?).

Po zwiedzeniu Białego Domu, warto skierować kroki do parku National Mall. W jego sercu stoi Pomnik Waszyngtona – 169-metrowy obelisk z marmuru, piaskowca i granitu, który w roku otwarcia – 1888, był najwyższą budowlą na świecie. Nie długo jednak nacieszył się tym tytułem, bo już rok później przejęła go Wieża Eiffla. Na wschód od pomnika, aż do budynku Kapitolu rozciąga się rozległy pas zieleni. Po jego obu stronach znajduje się szereg muzeów pod egidą Smithsonian. Na zachód znajduje się pomnik ofiar Drugiej Wojny Światowej i pomnik poświęcony weteranom wojny w Wietnamie. Oddzielone są od siebie tak zwanym Reflection Pool.

Będąc w Waszyngtonie warto też odwiedzić pomnik Lincolna, przy którym Martin Luther King Jr. wygłosił swoje historyczne przemówienie “Miałem sen” w 1963 roku. Ogromne wrażenie robi też Cmentarz Narodowy w Arlington, odpowiednik naszych Powązek. Chowane są tam zasłużone postaci Ameryki i przede wszystkim - wojskowi. Za każdym razem, kiedy odbywa się pogrzeb żołnierza, obecna jest jedna z tak zwanych Dam Arlington. Fascynującym budynkiem jest też Pentagon, ale ponieważ to chyba najlepiej strzeżony gmach na świecie, można go jedynie zobaczyć z daleka z autostrady.

Oczami mieszkańca

Mówi się, że w Waszyngtonie wszyscy są prawnikami albo lobbystami. Coś w tym jest. Według danych, na każdych 19 obywateli przypada jeden prawnik, a na każdego senatora - 74 lobbystów. Wcale to jednak nie oznacza, że waszyngtończycy są sztywni i skupieni tylko na pracy. Każdy w końcu musi odreagować ciężki dzień i związane z pracą stresy. Z tego powodu, w Waszyngtonie jest

całkiem niezłe życie nocne. Popularna jest pod tym kątym U Street, od zachodu przechodząca w Dupont Circle. Jeśli jednak szukasz bardziej swoiskich klimatów, do zabawy wybierz Bloomingdale.

Dzielnicą, w której można i się zabawić i dobrze zjeść i zrobić zakupy jest pełne przepięknych, historycznych domów Georgetown. To tutaj też znajduje się prestiżowy i najstarszy katolicki uniwersytet w Stanach Zjednoczonych. Jego imponujące gotyckie gmachy były miejscem kręcenia horroru „Egzorcysty”. Z tego względu do dziś elementem przyjmowania pierwszoroczniaków do studenckiej braci jest wspólne oglądanie tego filmu. Absolwentami uczelni są między innymi Bill Clinton, José Manuel Barroso, a wykładali tu Madeleine Albright czy Jan Karski.

Czy wiesz, że…

* znajdująca się w Waszyngtonie Biblioteka Kongresu jest największą tego typu placówką w kraju; znajduje się w niej 860 kilometrów rzędów półek z książkami, a w samej czytelni znajduje się 45 tysięcy pozycji

* w Waszyngtonie pije się najwięcej wina w całych Stanach Zjednoczonych

* sporo tu też pada; średnio rocznie spada 990 mm deszczu; to nawet więcej niż w deszczowym Seattle

* z serii: zwierzęta amerykańskich prezydentów; Thomas Jefferson miał swojego przedżeźniacza (ptak z rzędu wróblowych), który swobodnie latał po całym Białym Domu; był zamykany tylko, gdy prezydent przyjmował gości

Lotnisko

Międzynarodowym lotniskiem obslugującym Waszyngton jest Washington Dulles (IAD). Bliżej samego miasta znajduje się też specjalizujące się w lotach krajowych Ronald Reagan Washington National (DCA).

Znajdź tanie loty do Waszyngtonu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Waszyngtonu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Waszyngtonie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Waszyngton

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Waszyngton: Waszyngton Dulles, Baltimore Balt / Wash i Waszyngton Ronald Reagan.
Gulf Air, GOL Linhas Aéreas, GoJet Airlines, Azul Airlines, Thai Airways, Piedmont Airlines As American Eagle, Avianca i Austrian Airlines latają do: Waszyngton bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Waszyngton, to Listopad.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.