Mapa

Tanie loty do Podgoricy

Podgorica to miasto niezwykle ciekawe wizualnie. Przepływa przez nie kilka rzek, w centrum miasta znajduje się okazałe wzgórze, nieopodal znajdziemy ośrodki narciarskie Gór Dynarskich oraz wybrzeże Morza Adriatyckiego. Walory naturalne to jednak nie wszystko, co do zaoferowania ma niegdysiejszy Titograd.

Czego nie można przegapić

Wizytę w mieście warto rozpocząć w dzielnicy Stara Varos, w której znajduje się słynna wieża zegarowa (Sahat kula). Wzniesiona w 1667 roku szczęśliwie przetrwała wojenne bombardowania. W roku 2012 została odnowiona, a zegarowy mechanizm starej daty zastąpiono cyfrowym. Wiele lat wcześniej i przez wiele lat w okresie późniejszym, zegar – notabene przywieziony z Włoch – był jedynym publicznym zegarem Podgoricy.

Dalej, w dzielnicy Nova Varos, znajdziemy kulturalne i administracyjne centrum miasta – Plac Republiki. Promieniście rozchodzi się stąd wiele urokliwych uliczek, a przy samym placu znajduje się między innymi Galeria Państwowa „Sztuka” oraz biblioteka.

Co ciekawe, jedną z największych atrakcji turystycznych Podgoricy jest budowla zupełnie współczesna – Most Millennium nad rzeką Moraca. Most ma długość 140 metrów i podtrzymywany jest przez 36 lin, dzięki czemu wygląda niezwykle widowiskowo i stabilnie. Otwarto go w lipcu 2005 roku, w jedno z czarnogórskich świąt narodowych.

Dalej – ruiny twierdzy Medun, powstałej na przełomie III i IV wieku w okolicy Starego Miasta. Znajdziemy tu pałac, łuk triumfalny i warownię. W zdecydowanie lepszym stanie zachowała się Duklja i jej antyczne cmentarze i łaźnie. Z licznych obiektów o krótszej historii warto zobaczyć neorenesansowy Zamek Nikola King i jego piękny park oraz Katedrę Zmartwychwstania Chrystusa o charakterze prawosławnym.

Oczami mieszkańca

Podgorica jest miastem, które nie zasypia. Podobno tutejsze kluby są najlepsze w tej części Europy! Oprócz tego liczne kawiarnie, szczególnie te umiejscowione wzdłuż ulicy Njegoseva oraz w dzielnicy Vectra, przyciągają licznie gromadzących się tu mieszkańców.

Warto wiedzieć, że…

* Miasto nazywane było przez wiele lat „Titograd”, od nazwiska Josipa Tito, komunistycznego przywódcy SFR Jugosławii. Do dziś ślady jego obecności znajdziemy między innymi na znakach drogowych.

* W lecie temperatura w mieście jest wprost nieznośna. Kiedy osiągnie ona 40 stopni, nawet mieszkańcy decydują się na wyjazd w chłodniejsze rejony kraju.

* Podgorica zajmuje aż około 10% powierzchni całej Czarnogóry, a przez miasto płynie aż 5 rzek: Ribnica, Zeta, Cijevna, Moraca oraz Sitnica.

* Planując wyprawę i sprawdzając rozkłady jazdy autobusów czy busów, warto wziąć pod uwagę nie odległość w kilometrach, lecz planowany czas przejazdu. Drogi są tu długie i kręte!

Lotniska

Port lotniczy Podgorica to jedyne lotnisko miasta. Znajduje się w Golubovci i oddalone jest od stolicy o około 12 kilometrów.

Znajdź tanie loty do Podgoricy z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Podgoricy. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Podgoricy? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Podgorica

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.