Mapa

Tanie loty do Pizy

Skojarzenie związane z Pizą może być tylko jedno: Krzywa Wieża. Często nieważna bywa jej historia, nieważne losy i cel, ale zdjęcie, na którym z perspektywy podtrzymujemy ją, to must-have wizyty w tym włoskim mieście. Tymczasem Piza to nie tylko wieża i pizza, ale i wiele ciekawych zakątków, rodem z powieści Umberto Eco.

Czego nie można przegapić

Tysiące turystów nie może się mylić. Krzywa Wieża na zawsze pozostanie już symbolem miasta. Torre Pendente, bo tak brzmi jej włoska nazwa, położona jest na otoczonym łańcuchami Piazza dei Miracoli – Placu Cudów. Razem z nią, w jednym szeregu stoją Katedra (Duomo) oraz Baptysterium (Battistero). Sama wieża jest… krzywą dzwonnicą, którą – co ciekawe – zaczęto budować później niż całą katedrę, w roku 1173. Ponad 200 lat później zawieszono na niej dzwony, a ponieważ grunt okazał się grząski, wieża zaczęła się przechylać. Maksymalne przechylenie wyniosło aż 5 metrów! Dzięki włoskim inżynierom proces udało się zatrzymać.

Sam Plac Cudów to tak naprawdę Piazza del Duomo, czyli Plac Katedralny. W jej centrum stoi katedra Santa Maria Assunta Duomo, trzynawowa, utrzymana w stylu romańskim z XI wieku. Jej czystość podkreślają biały i szary marmur, a wnętrze zdobią łuki i mozaiki.

W niedalekiej odległości położony jest również mały przykatedralny XV-wieczny cmentarz, na którym znajdują się groby najbogatszych mieszkańców miasta. Jego niezwykły charakter i klimat wielu przywołuje na myśl książki Umberto Eco. Konkuruje z paryskim Pere Lachaise o tytuł najpiękniejszego cmentarza świata. Znaleźć tu można wiele sarkofagów zdobionych freskami czy płaskorzeźbami. Zewnętrza ściana budynku cmentarza składa się z 43 łuków, a część grobów schowanych jest pod arkadami. Dalej, poza ścisłym centrum warto przyjrzeć się kościołowi Santo Sepolcro, zbudowanemu na planie ośmiokąta i stylizowanego na Bazylikę Świętego Grobu w Jerozolimie.

Po spacerze po tym urokliwym mieście warto na chwilę przysiąść w jednej z urokliwych kawiarni i delektować się smakiem pysznej kawy oraz łakoci i ciast, z których słyną Włosi.

Oczami mieszkańca

Piza to nie tylko zabytki, ale przede wszystkim doskonały węzeł komunikacyjny. Odjedziemy stąd w 6 atrakcyjnych kierunkach: do Ligurii, Livorno, Argentario, doliny Gargafagna, Florencji czy Pistoi.

Warto wiedzieć, że…

* Krzywą Wieżę odwiedził wieki temu Galileusz, który chcąc przeprowadzić dowód prawa swobodnego spadania ciał, zrzucał z jej szczytu przedmioty o różnej masie.

* Przy Piazza dei Cavalieri warto odszukać Pałac Rycerzy o przepięknej fasadzie oraz Palazzo degli Anziani, jest to siedziba uniwersytetu, który Napoleon stworzył dla wyjątkowo uzdolnionych uczniów.

* Skorzystaj z podróży pociągiem do Cinque Terre, trasa wiedzie przez liczne tunele i wzdłuż skalistego wybrzeża. Niewiele jest tak malowniczych tras!

Lotniska

Port lotniczy Piza Galileo Galilei obsługuje ruch lotniczy Pizy i położony jest zaledwie 2 kilometry od centrum miasta.

Znajdź tanie loty do Pizy z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Pizy. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Pizie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Piza

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Piza: Piza.
Delta, SkyUp Airlines, KLM, transavia, Kenya Airways, Norwegian, Air Malta i germanwings latają do: Piza bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Piza, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.