Mapa

Tanie loty do Port of Spain

Port of Spain – stolica Trynidadu i Tobago ma szczęście do urodzonych tu i zdobywających światową sławę artystów. Kto z nas nie zna przeboju „What is love?” Haddawaya oraz Nicki Minaj – rozpoznawalnej na całym świecie raperki, a także aktorki i autorki tekstów? Port of Spain to jednak nie tylko kolebka gwiazd pop. To prężnie działające miasto, przez wielu nieodkryte i dla wielu tajemnicze.

Tego nie można przegapić

Z pewnością nie przegapimy siedziby parlamentu Republiki Trynidadu i Tobago. I nie chodzi tu wcale o wymiary czy wielkość budynku, a o jego charakterystyczny kolor. Wszystko wyjaśni nazwa – The Red House, czyli „Czerwony Dom”. Faktycznie jego fasada przybrała czerwony kolor, dzięki czemu jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w całym kraju. Jego architektom przyświecał grecki styl, w którym odbudowano go po zniszczeniu w 1903 roku. Ze względu na położenie w ścisłym centrum miasta, często jest świadkiem wydarzeń i wieców politycznych.

Jeśli udamy się na Frederick Street, to na jej szczycie dostrzeżemy zabytkową rezydencję z 1892 roku – obecnie mieści ona budynek Narodowego Muzeum i Galerii Sztuki. Jedno z największych w kraju prezentuje ponad 10 000 eksponatów, od próbek geologicznych po sztukę nowoczesną i przedmioty, które przybliżają nam życie dawnych mieszkańców terenu Port of Spain.

Stąd warto wybrać się na spacer do jednego z najstarszych ogrodów botanicznych na świecie, do Królewskich Ogrodów Botanicznych Port of Spain. Założony w 1818 roku park rozpościera się na przestrzeni 25 hektarów i oferuje mnóstwo miejsca na piknik, do odpoczynku, czy uprawiania sportów. Co ciekawe, teren nie jest bardzo gęsto obsadzony drzewami.

Jeśli zechcesz poczuć odrobinę klimatu dawnych lat, udaj się do Belmont, gdzie królują pokolonialne budynki. Wąskie brukowane uliczki oraz zamieszkujący dzielnicę artyści tworzą niezwykłą atmosferę tego miejsca.

Okiem mieszkańca

Nocne życie kwitnie tutaj w dzielnicy MovieTowne. To „kinowe miasteczko” w rzeczywistości oznacza kilkanaście kin ulokowanych jedno obok drugiego. Oprócz nich znaleźć tu można bary, sklepy, restauracje i wiele, wiele innych. Słowem: wszystko czego potrzeba, by doświadczyć odrobiny rozrywki po dniu pracy! I nie tylko.

Czy wiesz, że…

* To na Trynidad i Tobago toczyła się akcja „Robinsona Crusoe”, słynnej powieści autorstwa Daniela Defoe.

* Trynidad i Tobago jest stosunkowo rzadko odwiedzany przez huragany, dzięki czemu wypoczynek tutaj jest bezpieczny.

* W 1498 roku wyspy odkrył Krzysztof Kolumb i włączył je do Królestwa Hiszpanii.

Lotniska

Port of Spain posiada dwa lotniska – port lotniczy Piarco, oddalony od stolicy o około 25 kilometrów oraz położony na Tobago port lotniczy Crown Point.

Znajdź tanie loty do Port of Spain z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Port of Spain. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Port of Spain? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Port Of Spain

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.