Mapa

Tanie loty do Enfidha

W północno-wschodniej części Tunezji, sto kilometrów od Tunisu znajduje się Enfidha. Miasto jest dobrze skomunikowane ze stolicą kraju oraz z ważniejszymi ośrodkami turystycznymi, między innymi z Susą. Obowiązkowo należy udać się także do  położnej nieopodal Zatoki Hammamet i skorzystać z jej piaszczystych plaż.

Tego nie można przegapić

Koneserzy lokalności mogą odwiedzić Muzeum Enfidha, które mieści się w dawnym francuskim kościele. Wraz z końcem okresu kolonialnego wiele takich obiektów w Tunezji zyskało inną użyteczność.

Można także wybrać się do pobliskich ośrodków turystycznych (np. Susa,  Hammamet, Tunis) i zwiedzić tamtejsze medyny, a więc stare, historyczne części arabskich miast Afryki Północnej, w których znajduje się meczet czy. W grę wchodzi także spacer deptakami, gra w golfa lub po prostu błogie plażowanie. Klimat w tym obszarze jest łagodny i ciepły, a woda ma kolor głębokiego turkusu – można tu odpoczywać dziesięć miesięcy w roku.

Co możemy przywieźć jako pamiątkę z wojaży? Turyści najczęściej dają się skusić na wyroby skórzane lub ceramiczne, fajki wodne oraz patery, łyżki czy miski z drewna oliwnego.

Oczami mieszkańca

Miasto i okolica pulsuje ruchem turystycznym. Niemal całe nadbrzeże pokrywa infrastruktura hotelowa, często przylegają do nich ogrody. Elementem regionalnego krajobrazu są drzewa oliwne i pomarańczowe. Obecnie wiele hoteli czy willi nawiązuje stylem do tradycyjnych dla Tunezji form (kopuły, kolumny), zdobień (mozaiki, arabeski) i kolorów (morski, błękitny, biel).

Dopełnienie podróżniczych wrażeń stanowi lokalna kuchnia: pikantna, kolorowa, przepełniona przyprawami. Smak potraw wzmacnia ostry i gęsty sos harissa, przyrządzany na bazie oliwy, czosnku, papryki, kolendry, mięty i kminku. Inne, narodowej potrawy tunezyjskiej, jakim jest kuskus, nie trzeba nikomu przestawiać. Warto spróbować także aromatycznej herbaty i tradycyjnych, naturalnych słodkości (miód, figi, orzechy, daktyle).

Czy wiesz, że…

•  port lotniczy w Enfidha funkcjonuje od 2009 r. , ale obecna nazwa obowiązuje od 2011 r.; obiekt pretenduje do największego i najnowocześniejszego w Afryce Północnej

•  cztery piąte turystycznej bazy w Tunezji znajduje się w pobliżu miejscowości Enfidha i Monastyr

•  według niektórych przewodników na talerzu Tunezyjczyka powinien znaleźć się czerwony kolor (pomidory i papryka), aby potrawa została uznana za smakowitą

Lotnisko

Port lotniczy Enfidha-Hammamet (NBE) obsługuje loty czarterowe przede wszystkim z Europy.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Enfidha

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.