Mapa

Tanie loty do Lusaki

 

W Lusace bije serce prężnie rozwijającej się Zambii. Bogata kultura plemienna, dynamiczne afrykańskie bazary i ulice, i wciąż niewydeptane przez turystów parki przyrodnicze z fascynującą dziką przyrodą – te wszystkie atrakcje czekają na ciekawego świata podróżnika.

 

Tego nie można przegapić

 

Główna ulica w Lusace to Cairo Road, przy której znajdują się główne centra handlowe, instytucje rządowe i Muzeum Społeczności Zintu. Warto też odwiedzić Muzeum Narodowe, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat życia wioskowego, afrykańskiego czarownictwa, a w gazetach pochodzących z czasów kolonialnych przeczytać, w jaki sposób ówczesne władze opisywały rzeczywistość.

 

Ale do Zambii przyjeżdża się przede wszystkim dla dzikiej przyrody, najlepiej więc od razu zaplanować wycieczkę do jednego z pobliskich rezerwatów. Jednym z najbardziej znanych jest Munda Wanga Environmental Park, sanktuarium dzikich zwierząt, ogrody botaniczne i centrum edukacyjne w jednym. Trafiają tam między innymi zwierzęta przechwycone z nielegalnego przemytu, gdzie po przejściu odpowiedniej kuracji trafiają do życia na wolności. W ogrodach botanicznych i miejscowej kawiarni można odpocząć i zrelaksować się.

 

Odwiedzając Lusakę warto też odwiedzić rancza zamieszkałe przez dzikie zwierzęta. Jednym z nich jest Lilayi Lodge – poza bliskim spotkaniom z dziką przyrodą można się tam wymoczyć w basenie i dobrze zjeść w lokalnej restauracji. Dwadzieścia kilometrów od miasta znajduje się Parray's Game – tam też można popływać, odpocząć, zobaczyć zebry i dostojne kudu z powykręcanymi rogami. Więcej zebr, a do tego żyrafy antylopy, słonie, lwy  hieny można zaobserwować w prywatnym parku Chaminuka Lodge położonym nieopodal lotniska.

 

Oczami mieszkańca

 

Aby podpatrzeć życie codzienne mieszkańców Lusaki najlepiej pozwiedzać miasto na własną rękę. Można odwiedzić bazar New City Market – przywitają nas tam poukładane w piramidy dorodne owoce, wyroby sztuki plemiennej i góry niedrogich ciuchów. Ale mieszkańcy Lusaki najchętniej wychodzą do miasta wieczorem. W stolicy Zambii można znaleźć multum barów w europejskim stylu, ale warto poszukać takiego, w którym nie będzie menu po angielsku, a zamiast importowanego piwa napijemy się lokalnego czibuku. W Zambii jest stosunkowo bezpiecznie, ale zagrożenie stanowią kieszonkowcy. Najlepiej więc zostawić drogocenne przedmioty w hotelu.

 

Czy wiesz, że…

 

* nazwa stolicy Zambii pochodzi od założyciela wsi Lusakaa; pierwsza osada znajdowała się w miejscu dzisiejszej dzielnicy Manda Hill

 

* Lusaka była pierwotnie zaprojektowana dla maksymalnie dwustu tysięcy mieszkańców; dziś mieszka tam półtora miliona osób

 

* o Zambię zahacza południowy skrawek najdłuższego jeziora świata, Tanganiki; w sumie akwen zajmuje powierzchnię ponad trzydziestu czterech tysięcy kilometrów kwadratowych na terenie Konga, Zambii, Burundi i Tanzanii

 

Lotnisko

 

Miasto obsługuje port międzynarodowy lotniczy Kenneth Kaunda International Airport (LUN).

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Lusaka

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Lusaka: Lusaka.
EgyptAir, Fly KISS, KLM, Air France, Air Namibia, Airlink, Kenya Airways i Proflight Zambia latają do: Lusaka bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Lusaka, to Kwiecień.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.