Mapa

Tanie loty do Koszyc

Mówi się, że to w Koszycach bije żelazne serce Słowacji. Taką opinię miasto zawdzięcza znajdującej się tutaj największej w kraju hucie żelaza. Koszyce są klimatyczne i mają swoją własną, unikatową i przyjazną atmosferę. Co ciekawe, większość zabytków i atrakcji turystycznych skupia się wokół głównej ulicy, co sprawia, że miasto z przyjemnością zwiedzimy na piechotę.

Czego nie można przegapić

Jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w mieście jest katedra św. Elżbiety – jedna z największych świątyń katolickich w kraju. Co ciekawe, katedra ma dwie, zupełnie różne od siebie wieże. Jedną – z metalową kopułą i złotymi zdobieniami, a drugą smukłą i strzelistą. Jest niezwykle zdobna i bogata, na elewacji widoczne są liczne płaskorzeźby, a wewnątrz zachwyca XV-wieczny ołtarz główny i ołtarze boczne. W jej wnętrzach znajduje się również krypta, w której złożono ciało księcia węgierskiego Franciszka Rakoczego.

Z katedry udajmy się do Pałacu Rakoczego i Pałacu Jakuba. W pierwszym z nich dziś mieści się Muzeum Techniki z kolekcją liczącą kilkanaście tysięcy (!) eksponatów. Prezentowane tutaj przedmioty i modele pochodzą z wielu bardzo zróżnicowanych branż – astronomii, górnictwa czy kowalstwa artystycznego. Drugi na myśl przywodzi Transylwanię, hrabię Drakulę i bajkowe klimaty. Przez niedługi okres urzędował tu nawet Edward Benesz, prezydent Republiki Czechosłowackiej.

Przyszedł czas na atrakcję dla dzieci i dorosłych – Hlavne amnestie, czyli plac z grającą fontanną. Pełno tu małych ławeczek, na których z przyjemnością odpoczniemy. W centralnej części placu znajduje się wyjątkowa fontanna, z której woda tryska w rytm muzyki. Tuż obok zobaczymy Teatr Państwowy Koszyce, którego siedziba mieści się w zabytkowym gmachu z roku 1899. Wnętrze zdobią liczne ornamenty, a na stropie dostrzeżemy sceny z „Romeo i Julii”, „Otella” czy „Snu nocy letniej”.

Oczami mieszkańca

Wydaje się, że ulubionym miesiącem mieszkańców Koszyc jest wrzesień. To właśnie wtedy rozpoczyna się tu Koszyckie Święto Wina, podczas którego odbywają się niezliczone pokazy, degustacje, a także cały szereg imprez towarzyszących. Jest to istotne wydarzenie dla społeczności, która kultywuje winiarskie tradycje regionu. Organizatorzy dbają również o odpowiednią atmosferę, organizując działania festiwalowe m.in. w podziemnym kompleksie muzeum archeologicznego.

Warto wiedzieć, że…

* W Koszycach znajduje się nietypowy skansen – Skansen Archeologiczny, gdzie możemy przemierzać podziemne korytarze i przypatrzeć się systemowi średniowiecznej kanalizacji.

* Miasto ma swój oficjalny… koktajl, wymyślony przez barmana Rasťo Kubáňa, który podawany jest na zimno – w lecie lub na gorąco – w zimie. W lokalach pytaj o „złoty drink”.

* Jednym z najciekawszych miejsc jest Uniwersytecki Ogród Botaniczny, z wystawami prezentującymi tropikalne motyle, mięsożerne rośliny oraz ponad 1200 kaktusów.

Lotniska

Międzynarodowy port lotniczy Koszyce to jedyne lotnisko Koszyc. Znajduje się w odległości około 6 kilometrów od miasta i powstał w 1954 roku.

Znajdź tanie loty do Koszyc z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Koszyc. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Koszycach? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Koszyce

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.