Mapa

Tanie loty do Entebbe

Entebbe to miasto w Ugandzie położone nad największym w Afryce jeziorem - Wiktorii. Jest tu dużo spokojniej i bezpieczniej niż w sąsiedniej Kampali, stolicy państwa, można się tu zrelaksować pośród malowniczych krajobrazów. Dawne kolonialne ogrody, dzika przyroda i przemili, otwarci mieszkańcy to główne atuty tego miejsca i powody, dla których warto się tu wybrać.

Tego nie można przegapić

Największą dumą Entebbe są ufundowane w 1898 roku Narodowe Ogrody Botaniczne. To właśnie tutaj powstawał film o przygodach Tarzana z lat 40-tych. To zadbane i spokojne miejsce, w którym można podglądać życie ptaków, spacerować wśród drzew gigantów i natykać się na psotne małpki. Z ogrodów można przejść bezpośrednio nad brzeg Jeziora Wiktorii, skąd z kolei warto wynająć łódkę i wybrać się na ryby lub na wyspę Ngamba, gdzie mieszkają szympansy. A jeśli jeszcze mało Ci będzie zwierząt, koniecznie wybierz się do Uganda Wildlife Education Center – wejście do zoo znajduje się nieopodal molo. Można w nim spotkać różne gatunki małp, żyrafy, lwy, węże czy zebry.

Oczami mieszkańca

Społeczeństwo Ugandy ma strukturę plemienną, a większość mieszkańców to chrześcijanie. W oczy od razu rzucają się tradycyjne stroje: dla mężczyzn są tu białe tuniki i marynarki, a kobiety ubierają się w barwne suknie, zwane gomez, które związuje się w talii szerokim pasem.

Mieszkańcy Ugandy, zwłaszcza Ci z mniejszych miast, są bardzo przyjaźnie nastawieni do przyjezdnych. Zwyczaj, który może krępować to klękanie kobiet przed mężczyznami podczas powitania, choć w miastach jego praktykowanie widuje się coraz rzadziej. Może się zdarzyć, że gdy w okolicy będzie się odbywała uroczystość rodzinna zostaniemy na nią zaproszeni. Będąc gościem w ugandyjskim domu, warto mieć ze sobą choć symboliczny podarek dla gospodarzy.

Czy wiesz, że…

•  Entebbe jest położone na północnym wybrzeżu Jeziora Wiktorii; podczas gdy powierzchnia miasta wynosi pięćdziesiąt sześć kilometrów kwadratowych, aż dwadzieścia kilometrów kwadratowych stanowi woda

•  nazwa miasta odnosi się prawdopodobnie do sądu plemiennego, który mógł się tu znajdować;  „Entebbe” oznacza w języku luganda "siedzenie"

•  na półwyspie Koja nad Jeziorem Wiktorii, nad którym położone jest Entebbe, znajduje się cmentarz polskich uchodźców z czasów Drugiej Wojny Światowej; pochowanych jest tam około stu osób

•  Entebbe jest znane jako miejsce operacji Piorun, przeprowadzonej w lipcu 1976 roku; polegała na odbiciu pasażerów porwanego samolotu

Lotnisko

Port lotniczy Entebbe (EBB) jest największym lotniskiem w Ugandzie.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Entebbe

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.