Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Londyn Stansted - Porównaj ceny ze Skyscanner

###Wynajem samochodu na lotnisku Londyn-Stansted Informacje aktualne na dzień 31.07.2015

Już na lotnisku wypożycz samochód i ruszaj, by poznać prawdę o Stonehenge, inspiracje Shakespeare’a, Clintona i C.S. Lewisa, życie Wikingów i kulinarne tajemnice małych miasteczek Cotswolds. ###Gdzie wynająć samochód na lotnisku Londyn-Stansted Na lotnisku Stansted znajdziesz osiem wypożyczalni samochodów: Alamo, Avis, Budget, Enterprise rent-a-car, Europcar, Hertz, National oraz Sixt. Ich biura obsługi czynne są 7 dni w tygodniu i ulokowane są poza terminalem w Car Rental Village. Dowiezie Cię do nich bezpłatny autobus, który co 10 minut odjeżdża spod terminalu. ###Stacje benzynowe w okolicy lotniska Londyn-Stansted Twoja wypożyczalnia samochodów może zażądać zwrotu pojazdu z pełnym bakiem. Jeśli tak się stanie, skorzystaj z jednej z trzech stacji znajdujących się przy drogach dojazdowych do lotniska. Zjeżdżając z autostrady M11 w prowadzącą do lotniska Thremhall Avenue, po prawej stronie miniesz stację Esso, a po przeciwnej stronie autostrady – stację Welcome Break Bircharger Green. Tuż przy samym lotnisku i zjeździe z drogi Thremhall Avenue A120 na główne rondo, po prawej stronie zobaczysz McDonald i stację BP. ###Jazda samochodem w okolicy lotniska Londyn-Stansted Wszystkie drogi w okolicy lotniska Londyn-Stansted prowadzą do widocznego z daleka ronda. Na nim wybierz jeden z dwóch zjazdów na drogę A120 Thremhall Avenue. Pojedź na wschód, dojedziesz aż do Colchester i brzegów Morza Północnego. Pojedź na zachód, w kierunku autostrady M11, by dotrzeć do Londynu czy Cambridge. Pamiętaj, że panuje tu ruch lewostronny, a wszystkie zjazdy są czytelnie oznakowane. ###Miejsca, do których warto pojechać Oto nasz subiektywny mini-przewodnik po miejscach, do których warto pojechać z lotniska Londyn-Stansted. ###Oxford / Cotswolds / Stratford-Upon-Avon Wciągająca wyprawa o literackim uroku! W Stratford-Upon-Avon podążaj śladami urodzonego tu Williama Shakespeare’a, w Oxfordzie odwiedź jedną z najstarszych bibliotek w Europie – zebrane tu dzieła, a także literacka atmosfera miasta inspirowały Billa Clintona i C.S. Lewisa, twórcy słynnej Narni! Na koniec zajedź do Cotswolds i jego urokliwych miasteczek, gdzie zjesz jeden z najlepszych posiłków w tej części kraju.

Do Oxfordu dojedziesz w niecałe 2 godziny, cześć trasy pokonując autostradami M11 i M25. W centrum miasta znajdziesz 15 parkingów ulicznych z parkomatem, gdzie za maksymalną dozwoloną długość postoju (2 lub 3 godziny) zapłacisz £4. Jednym z tańszych parkingów umożliwiających nawet dobowy postój jest ten przy Oxpens Road. Za 6 godzin postoju zapłacisz tu £12, a za dobę - £23. ###Stonehenge Do dziś Stonehenge owiane jest tajemnicą. 40 ogromnych głazów ustawionych w okrąg stojących tu samotnie od niemal 5000 lat zadziwia i nurtuje wielu naukowców, badaczy i… turystów. Jest w tym miejscu coś magicznego – może faktycznie znajdował się tu cmentarz lub kamienie stanowiły świątynię i zegar astronomiczny? Sam poszukaj odpowiedzi.

Parking w Stonehenge jest bezpłatny dla osób posiadających bilety wstępu do atrakcji (£5). W godzinach i okresie szczytu obsługują go pracownicy, którzy bilety sprzedają na miejscu, przy wjeździe na parking – zapłacisz za nie tylko gotówką. Stąd autobus dowiezie Cię do głównej atrakcji, zatrzymując się raz po drodze. Przystanek wybierany jest przez osoby, które część trasy chcą pokonać pieszo. Do Stonehenge z lotniska dojedziesz tu w nieco ponad 2 godziny. ###York Nie bez przyczyny York wieki temu, jeszcze w epoce rzymskiej, był północną stolicą. Do dziś pozostał mu niezwykły urok i czar, potęgowany tylko położeniem tuż przy rzece Ouse. Średniowieczne uliczki kryją tu muzea, a także masywne gotyckie opactwo górujące nad miastem. Warto również odbyć tu podróż w czasie do epoki Wikingów i zobaczyć jak toczyło się ich życie 1000 lat temu.

Z lotniska wyprawa do York powinna zająć około 3 godzin. Po drodze zajechać możesz do Leeds czy Sheffield, jeśli tylko planujesz dłuższy pobyt w tym rejonie. W York zaparkować możesz przy ulicy, w wyznaczonych miejsca przy Carmelite Street, Lawrence Street, Palmer Lane czy Picadilly. Samochód pozostawisz tu maksymalnie na 2 godziny (dłuższy postój dozwolony jest tylko po godz. 15.00) – koszt £4.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.