Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Aberdeen - Porównaj ceny ze Skyscanner

sixt
eury
erac
alam
avis
budg

Aberdeen jest świetnie skomunikowane z innymi miastami Wielkiej Brytanii, dzięki czemu stanowi dobrą bazę wypadową do zwiedzania Szkocji samochodem. Większość głównych dróg wylotowych z tak zwanego „Granitowym miasta” jest pokrytych wysokiej jakości nawierzchnią i jest dobrze utrzymanych przez szkockie władze. Z drugiej strony, w samym Aberdeen jakość dróg nie cieszy się dobrą sławą, więc jeśli planujesz się tam na kilka dni zatrzymać, najlepiej zwiedzaj miasto piechotą, a w razie zmęczenia, złap taksówkę.

Z Aberdeen bardzo łatwo wynająć dobry samochód, bo miasto ma własne lotnisko i dobrze rozwinięta stację kolejową. To właśnie w okolicach tych punktów na mapie Aberdeen najłatwiej znaleźć stanowisko firmy zajmującej się wypożyczaniem samochodów. Można tu skorzystać z usług najbardziej znanych agencji, takich jak Europcar, Sixt czy Avis, ale i mniejszych, lokalnych wypożyczalni. Do wyboru jest też cała gama aut: zgrabne auta miejskie, większe samochody rodzinne, a także SUV- czy kabriolety. Dostępne modele to między innymi Skoda, Fiat, Renault czy BMW.

Przed wypożyczeniem auta w Aberdeen, dobrze jest zapoznać się z zasadami ruchu drogowego. Za nieprzestrzeganie ich grożą bardzo wysokie mandaty, nawet do równowartości 25 tysięcy złotych. Za przekroczenie prędkości, brak zapiętych pasów czy przejechanie na czerwonym świetle grozi kara nawet w wysokości 5 tysięcy złotych. Najważniejsza różnica między tym, jak jeździ się w Polsce, a w Aberdeen i całej Wielkiej Brytanii to obowiązywanie ruchu lewostronnego. Jeśli będziesz w ten sposób prowadzić auto po raz pierwszy, najlepiej trochę poćwiczyć na mniejszych drogach, bo nawyki wyuczone podczas jazdy w ruchu prawostronnym mogą doprowadzić do kolizji. Ważne też, żeby oswoić się z tym, że dozwolona prędkość jest podawana w milach, a nie w kilometrach na godzinę. W Szkocji w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 mph (48 km/godz.), w terenie niezabudowanym – 60 mph (96 km/godz.), a na drogach ekspresowych i autostradach 70 mph (112 km/godz.). Prędkość jest często sprawdzana przez fotoradary lub kontrole policyjne.

Jeśli wjeżdżasz albo wyjeżdżasz z Aberdeen od południa (na przykład z Edynburga, Fife czy Dundee albo od północy (np. z Peterhead) będziesz jechać autostradą A90. Na południowy-zachód (do Inverness czy Moray prowadzi A96. Warto uważać na węzeł przy rondzie Haudagain Roundabout – w godzinach szczytu może być zakorkowany. Na południowy-wschód, w kierunku Royal Deeside albo gór Cairngorm prowadzi A93 – niektóre odcinki tej drogi bywają zamykane zimą w wyniku wysokich opadów śniegu. Od zachodu (Alford, Huntly) do Aberdeen najlepiej wybrać A944.

Odkrywanie Szkocji samochodem to wspaniała przygoda. Do zwiedzenie jest wiele ciekawych miejsc, a po drodze wspaniałe krajobrazy: zielone wzgórza, koryta rzek, zamki i wioski rybackie. Poniżej przedstawiamy kilka z wielu możliwych propozycji na wycieczki samochodowe z Aberdeen. Raptem pół godziny drogi samochodem na południe położone jest Stonehaven – urokliwe miasto portowe, dawna stolica handlu śledziem. Warto tu przespacerować się po romantycznej plaży, powłóczyć po sympatycznych domowych knajpkach, a na deser odwiedzić położony na skale XIV-wieczny zamek Dunnottar. Sporo dalej, bo aż sześć godzin w kierunku zachodnim znajduje się jeden z ewenementów przyrodniczych Szkocji, malownicza wyspa Skye. Na pewno warto odwiedzić główne miasta Szkocji, Glasgow i Edynburg. To pierwsze dla architektury i pubów, a drugie dla górującego nad miastem zamku, letniego festiwalu teatralnego i mnóstwa strasznych legend i tajemnic.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.