Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Edynburg - Porównaj ceny ze Skyscanner

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Informacje aktualne na dzień 30.04.2015

###Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Edynburgu?

Jednym z najdogodniejszych miejsc odbioru wypożyczonego samochodu jest miejski port lotniczy. Pojazd odebrać możesz również w okolicy głównej stacji kolejowej Waverley czy nieopodal Picardy Place i Katedry Metropolitalnej św. Marii. W Edynburgu skorzystać możesz z usług wielu zarówno międzynarodowych, jak i lokalnych korporacji, porównując ich ofertę dzięki wyszukiwarce Skyscanner. Sixt, Hertz, Thrifty, Keddy czy Alamo zapewniają tu wybór spośród 50 modeli o zróżnicowanej wielkości i poziomie komfortu, a także o zróżnicowanym wyposażeniu. Najczęściej oferowane są samochody z manualną skrzynią biegów oraz klimatyzacją, a niektóre z korporacji – z Sixt na czele - nierzadko nie wprowadzają limitu kilometrów, które możemy przejechać.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

W Szkocji, tak jak i w całej Wielkiej Brytanii, panuje ruch lewostronny. Warto pamiętać, że szczególnie na rondach pierwszeństwo posiada samochód nadjeżdżający z naszej prawej strony. Bez żadnych ograniczeń jest tu honorowane prawo jazdy wydane w każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej. Limity prędkości wynoszą 48 km/h (30mph) na terenie zabudowanym, 32 km/h (20 mph) w okolicy np. szkół, 96 km/h (60 mph) poza terenem zabudowanym oraz 112 km/h (70 mph) na autostradach. W Edynburgu, na wzór Londynu, planowane było wprowadzenie opłaty Congestion, mającej za zadanie ograniczenie ruchu kołowego w centrum miasta. Dlaczego? Edynburg jest trzecim najbardziej zatłoczonym miastem w Wielkiej Brytanii. Poranne godziny szczytu (7.30 - 9.30) oraz godziny popołudniowe (16.00 – 18.30) sprawiają, że długość jazdy wydłużyła się tu nawet o 71%!

Parkowanie

W mieście skorzystać możesz zarówno z krytych parkingów, jak i miejsc położonych przy ulicach. Parkowanie w mieście jest płatne, a nasze potwierdzenia uiszczenia opłaty są regularnie kontrolowane, warto więc zastosować się dokładnie do limitu czasu, za który zapłaciliśmy. Warto również skorzystać z parkingów typu Park&Ride, oddalonych nieco od centrum, doskonale z nim skomunikowanych i nierzadko tańszych. W Edynburgu znajdziemy je w Ingliston, Straiton, Wallyford, Sheriffhall.

###Gdzie warto pojechać?

Poza doskonale rozwiniętą siecią dróg krajowych i autostrad, Szkocja oferuje nie lada gratkę dla zmotoryzowanych turystów. Funkcjonuje tu 12 (!) Narodowych Tras Turystycznych (National Tourist Routes), doskonale oznakowanych i prowadzących przez największe atrakcje regionu. Piękne widoki gwarantowane!

Borders Historic Route

Pierwsza z nich, Borders Historic Route, wiedzie przez 142 kilometry od Edynburga aż do miasta Carlisle. Ten rejon od lat jest nieustanną inspiracją dla romantycznych powieści, między innymi ze względu na urzekające krajobrazy, zamki, domostwa. Po drodze warto zajrzeć do małych sklepików i nabyć rękodzieło, m.in. w Borders Textile Towerhouse, a także skosztować lokalnych frykasów.

Fife Coastal Route

Kolejną trasą jest Fife Coastal Route, o długości 136 kilometrów (85 mil), prowadząca dookoła północno-wschodniego wybrzeża Kingdom of Fife, będącego synonimem przepięknych plaż, kolorowych rybackich wsi, spokoju i niezwykłych krajobrazów, a także atrakcyjnych możliwości gry w golfa.

Forth Valley Route

Forth Valley Route, o długości 40 mil (64 kilometrów), prowadzi z Edynburga do Stirling. Po drodze czeka Cię widok pięknych mostów kolejowych i urokliwych posiadłości. Tu urodziła się Maria, królowa Szkotów, tu znajdują się piękne parki, wzgórza, pałace i o dziwo - wiele cudów techniki. Tu też poczuć można autentyczną, szkocką atmosferę.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.