Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Belfast - Porównaj ceny ze Skyscanner

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Belfast jest na tyle kompaktowym miastem, że można go z powodzeniem zwiedzać na piechotę. Wypożyczenie samochodu pozwoli Ci jednak w komfortowy sposób przedostać się z lotniska do miasta. Po samym Belfaście jeździ się wygodnie, choć wypożyczanie auta nie jest tu tak popularne jak w Dublinie. Wynajem sprawdzi się też, jeśli planujesz zwiedzić także inne regiony Irlandii Północnej. W takim przypadku, czeka Cię jazda przez malownicze trasy.

Auto w Belfaście można wynająć w wielu różnych lokalizacjach, ale największy wybór agencji jest na lotniskach: Belfast-International i Belfast-City. Sporo punktów można też znaleźć w centrum miasta, szczególnie wzdłuż A1 i jej skrzyżowania z Howard Street w okolicach opery. W Belfaście operują najbardziej znane wypożyczalnie aut, takie jak Europcar, Sixt czy Avis oraz mniejsze, lokalne agencje. Do dyspozycji klientów są zarówno ekonomiczne auta miejskie, jak i SUV-y, kombi i auta luksusowe. Do popularnych modeli należą między innymi Audi, Fiaty i Fordy.

W Irlandii Północnej istnieją trzy autostrady: M1, M2 i M22. Belfast jest połączony z innymi głównymi miastami, takimi jak Dungannon, Ballymena czy Newtownabbey siecią autostrad, łatwo jest więc poruszać się między nimi samochodem. Między Irlandią Północną a Irlandią istnieje sieć połączeń drogowych i czasem trudno się zorientować, że jest się już na południu. Na szczęście w całej Irlandii obowiązuje ruch lewostronny, natomiast ograniczenia prędkości w Północnej Irlandii są wyrażone w milach, a w Irlandii w kilometrach.

Ograniczenia prędkości to 48 kilometrów na godzinę na terenie zabudowanym, 96 kilometrów na godzinę na terenie niezabudowanym i 112 kilometrów na godzinę na autostradach. Warto ich przestrzegać szczególnie w samym Belfaście i jego okolicach, ponieważ częste są tam kontrole i radary. Trzeba także bardzo uważać przejeżdżając przez obwodnicę miast Coleraine, Portstewart i Portrush – to czarny punkt drogowy w Irlandii Północnej ze względu na częstą agresywną jazdę motocyklistów w tym regionie.

Poza ograniczeniami prędkości, większość kierowców w Irlandii Północnej przestrzega zasad ruchu drogowego i uprzejmie zachowuje się wobec innych użytkowników dróg. W niektórych regionach kierowcy mają nawet w zwyczaju pozdrowić gestem osoby w samochodzie nadjeżdżającym z naprzeciwka. Na północnym wybrzeżu wiele dróg może być bardzo krętych, ale trudy podróży rekompensowane są przez bajeczne widoki.

Belfast stanowi idealny punkt wypadowy do zwiedzania Irlandii Północnej. Obowiązkowym punktem programu jest zobaczenie na własne oczy niezwykłej Grobli Olbrzyma. Nazwą tą określa się formację skalną złożoną z trzydziestu siedmiu tysięcy kolumn bazaltowych ułożonych ciasno jedna przy drugiej nad samym morzem. Aby tam dotrzeć najlepiej wybrać trasę M2 na północ do hrabstwa Antrim. Przy sprzyjających warunkach droga nie powinna zająć dłużej niż godzinę. Mniej więcej tyle samo (ale w przeciwnym kierunku, na południe) zajmie wycieczka w malownicze góry Mourne. Aby do nich dotrzeć kieruj się M1 na miejscowość Lisburn, a potem wybierz albo drogę A1 albo A24. Na miejscu zaparkuj samochód i wybierz się a wspaniały spacer pośród zielonych wzgórz Irlandii, jej rzek, jezior i lasów.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.