Mapa

Tanie loty Warszawa Modlin - Kraków

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Kraków.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Warszawa Modlin do: Kraków

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

243 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Kraków

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Kraków: Kraków.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Warszawa Modlin do: Kraków wynosi 243 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Warszawa Modlin do: Kraków.

Loty z Modlina do Krakowa

Informacje użyte w tym tekście pochodzą z listopada 2015

Linie lotnicze z Modlina do Krakowa

Chcąc skorzystać z lotniska w Modlinie, będziesz musiał lecieć do Krakowa z przesiadką, ponieważ latające stąd linie Ryanair nie oferują, póki co, takiego połączenia. Najłatwiej dolecisz z przesiadką w którymś z polskich miast (takich jak Wrocław czy Gdańsk).

Terminal wylotów - Warszawa Modlin

To drugie, po Okęciu, obsługujące aglomerację warszawską lotnisko, zaczęło swoją działalność w lipcu 2012 roku. Leży około trzydzieści pięć kilometrów na północny zachód od centrum stolicy. Bezpośredni dojazd z Warszawy zapewnia tu tak zwany Modlinbus. To specjalny autobus, który w ciągu czterdziestu minut dowiezie cię z centrum (przystanek mieści się na Placu Defilad, przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki) pod same drzwi terminalu pasażerskiego. Godziny kursowania tych autobusów zsynchronizowane są z czasem konkretnych wylotów. Bilety można kupić przez Internet lub bezpośrednio w autobusie. Zapłacić możesz za nie gotówką, kartą, a nawet w obcych walutach. Najtaniej jest kupić je online. Ceny zaczynają się wtedy już od dziewięciu złotych. Zarówno w terminalu pasażerskim, jak i w autobusach dostępne jest darmowe Wifi (na terenie terminalu także możesz korzystać z niego po uprzednim pobraniu pliku PDF z magazynem lotniskowym Hello Modlin).

Przed podróżą możesz kupić prasę, słodycze, kosmetyki i pamiątki. W hali odlotów znajdziesz kilka sklepów oraz Best Fly Bar i kawiarnię Cafe Modlin (antresola) oraz barek z przekąskami i napojami Coffee Express.

Terminal przylotów - Lotnisko im. Jana Pawła II Kraków-Balice

Podróż zakończysz na Lotnisku im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach. Po gruntownej przebudowie liczy ono jeden duży, solidnie zmodernizowany terminal. Hala przylotów mieści się w niedawno otwartej, wschodniej jego części. Znajdziesz tu też restauracje (większość z nich ulokowano na parterze, w strefie ogólnej). Do wyboru jest Jet Bistro i Eat&Fly Bistro a także cukiernio-piekarnia Awiteks Fly z dużym wyborem ciastek i kanapek oraz Coffee Minute. Obok restauracji, znajdziesz też sklep z pamiątkami i książkami Discover Kraków.

Na lotnisku rozlokowano bankomaty, pocztę oraz informację turystyczną. Podróżni mają też do dyspozycji piętnaście minut bezpłatnego internetu.

Z lotniska na Dworzec Główny w Krakowie kursują dwie linie autobusów podmiejskich: 208 i 292 oraz linia 902. Podróż zajmie ci około czterdziestu minut. Ich aktualny rozkład jazdy wyświetlany jest na ekranach, przy punkcie informacji w terminalu. Ponieważ lotnisko leży pod miastem, musisz kupić bilet obejmujący pierwszą i drugą strefę. Jednorazowy przejazd bez zniżki, kosztuje cztery złote. Bilet kupisz na lotnisku lub w automacie biletowym na przystanku. Jeśli masz przy sobie monety, możesz kupić je w autobusie: w specjalnym automacie lub bezpośrednio u kierowcy.

Informacje praktyczne

Z Warszawy do Krakowa bez problemu dolecisz mając ze sobą ważny dowód osobisty. Jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym, bądź na miejscu godzinę wcześniej. Jeśli chcesz nadać walizkę do luku, przyjedź przynajmniej półtorej godziny przed planowanym wylotem.

Czego się spodziewać po przylocie

To, czego możesz spodziewać się po przylocie z Warszawy do Krakowa zależy w dużym stopniu od pory roku. Kraków to najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce w Polsce. Dotyczy to jednak podróży rekreacyjnych i krajoznawczych. Warszawa natomiast pozostaje głównym ośrodkiem biznesowym. Dlatego wysoki sezon turystyczny w Krakowie obejmuje głównie lato i zimę, a w Warszawie wiosnę i jesień. Dostępne usługi również nieco się różnią: podczas gdy w Warszawie dominują centra konferencyjne i hotele dużych sieci, w Krakowie oprócz tego, znajdziesz jeszcze duży wybór bardziej przystępnych knajpek, hosteli i małych pensjonatów. Klimat na Mazowszu jest też nieco łagodniejszy niż w Małopolsce, dlatego w Krakowie zimy z reguły trwają dłużej, a lata bywają natomiast bardziej kapryśne. Jesienią i wczesną wiosną dobrze jest więc zaopatrzyć się w dodatkowy sweter i ciepłe buty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.