Mapa

Tanie loty do Zagrzebia

Stolica, którą warto zwiedzać na piechotę. Uporządkowana, z jasnym podziałem na pełne zabytków Górne Miasto oraz nowoczesne i tętniące życiem Dolne Miasto. Jeśli dodamy do tego 3,5 miliona eksponatów i 6 autostrad, Zagrzeb staje się miejscem, którego nie sposób nie lubić.

Czego nie można przegapić

Zagrzeb zwiedza się… łatwo, ze względu na podział na Górne Miasto, Kaptol i Dolac oraz Dolne Miasto. Górne Miasto, czyli Gradec to historyczne centrum Zagrzebia. W jego centrum znajduje się plac św. Marka z siedzibą Rządu oraz Rady Miasta. Najbardziej znany jest jednak Kościół św. Marka. Do dziś zachował się w nim średniowieczny południowy portal przedstawiający rzeźby dwunastu apostołów. Dalej, Muzeum Miasta Zagrzebia, niegdyś będące siedzibą żeńskiego klasztoru św. Klary – z łatwością rozpoznasz go po udawanych, namalowanych oknach. Nieopodal ulokowana jest też Wieża Lotrščak, z której podziwiać możemy widok na Dolne Miasto, pod nią znajduje się deptak Strossmayera.

Kaptol to dziś siedziba instytucji kościelnych. Znajduje się tutaj największa budowla sakralna kraju – Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W jej skarbcu przechowywana jest peleryna króla Ladislava (XI wiek), a zakrystia skrywa obraz Golgota autorstwa Albrechta Dürera. Dolac, a właściwie Targ Dolac to z kolei słynny zagrzebski targ. Warto odwiedzić go szczególnie wiosną i latem.

Dolne Miasto to symbol współczesności, jego powstanie datuje się na XIX i XX wiek. Posiada on nawet swój własny Zagrzebski Układ Słoneczny, który jest tak naprawdę artystyczną instalacją. Warto odwiedzić tu Muzeum Mimira, w którym prezentowanych jest ponad 4000 dzieł sztuki europejskich malarzy, Muzeum Techniki, Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Sztuki i Rzemiosła.

Poza wymienionymi wyżej trzeba częściami miasta, warto odnaleźć wielowyznaniowy cmentarz Mirogoj, uważany za jedną z najpiękniejszych nekropolii Europy, a założony w 1876 roku. Warto przejść się jego uliczkami, a w arkadach odnaleźć kolumbarium (zbiorowy grobowiec), w którym przechowywane są prochy słynnych Chorwatów.

Oczami mieszkańca

Nie możemy opuścić Zagrzebia nie kosztując ukochanej potrawy i chluby jego mieszkańców. Zagrebacki Schnitzel to słusznych rozmiarów potrawa z cielęciny nadziewanej serem i szynką, którą smaży się i podane na grzance. Po niej uratować nas może tylko filiżanka mocnej, aromatycznej czarnej kawy lub szklanka dobrego chorwackiego piwa.

Warto wiedzieć, że…

* W okolicach miasta zbiega się 6 autostrad, prowadzących do Zadaru, Splitu oraz do Słowenii i Serbii.

* Muzea przechowują łącznie ponad 3,5 miliona eksponatów, prezentowanych zarówno w dużych, publicznych muzeach jak i niewielkich, prywatnych kolekcjach.

* Szczególną atrakcją jest podróż naziemną kolejką linową. Kursuje ona regularnie co kilka minut, łącząc Dolne Miasto z Gradecem.

Lotniska

Port lotniczy Zagrzeb otwarto w roku 1959 i położony jest on na południe od miasta.

Znajdź tanie loty do Zagrzebia z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Zagrzebia. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Zagrzebiu? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Zagrzeb

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.