Mapa

Tanie loty do Splitu

Pałacowe korytarze tak szerokie, że mogły by stać się miejskimi uliczkami i deptakami. Komnaty tak przestronne, że z łatwością pomieściły by sporej wielkości dom. Włoskie marmury tak znakomite, że bez względu na upływ czasu i wieków, nieustannie zachwycają. To wszystko ziściło się w Splicie, gdzie Starówka w całości stworzona została w oparciu o Pałac Dioklecjana. Czy jakakolwiek inna atrakcja będzie w stanie ją przyćmić? Sprawdź i przekonaj się sam.

Czego nie można przegapić

Bez wątpienia największą - i to w dosłownym tego słowa znaczeniu – atrakcją jest Pałac Dioklecjana, w którego ogrom aż trudno uwierzyć. To, co wieki temu stanowiło pałacowe korytarze, dziś przerodziło się w uliczki i zaułki. Tam gdzie były pałacowe komnaty, wybudowano domy. Pałac wrósł w miasto, a część z jego ścian została wkomponowana w inne zabudowania. Praktycznie rzecz ujmując, cała starówka to… pałac właśnie. W jej murach znajduje się ponad 200 budynków, zamieszkiwanych przez kilka tysięcy osób! A jak ogrom pałacu przedstawia się w liczbach? Jego wymiary to 215 na 181 metrów, do tego 16 baszt oraz mury obronne sięgające 26 metrów, a wszystko to wykonane w latach 295-305 z najdroższych i najpiękniejszych włoskich i greckich marmurów.

Nieopodal katedry znajduje się katedra św. Dujama, pełniąca rolę mauzoleum cesarza. I tutaj nie obyło się bez przepychu i ogromu. Wejścia do tej ośmiokątnej budowli strzegą lwy i sfinks, a sam budynek otaczają 24 kolumny. Katedra jest jedną z najstarszych na świecie!

Jeśli przylecimy do Chorwacji na dłużej, warto jeden dzień przeznaczyć na wycieczkę na łono natury. Autostradą dotrzemy do jednego z najpiękniejszych miejsc na wyspie, do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Myli się jednak ten, kto myśli, że jego oczom ukażą się zwykłe jeziorka. Tutaj zobaczyć można aż 16 krasowych zbiorników wodnych połączonych… 90 wodospadami. Z pewnością zachwyca kontrast kolorystyczny. Dzika, soczyście zielona roślinność oraz intensywny turkusowy kolor wody, który jest konsekwencją rozpuszczonego w wodzie węglanu wapnia tworzą widok, którego nigdy nie zapomnimy.

Oczami mieszkańca

Chorwaci mają opinię osób, które z chęcią komunikują się z turystami. Ponieważ da się zauważyć podobieństwa pomiędzy językiem polskim a chorwackim, nawet bez znajomości języka angielskiego poradzisz sobie w codziennych sytuacjach w kawiarni, restauracji, czy na zakupach.

Warto wiedzieć, że…

* Nazwa Split pochodzi z języka greckiego, od wyrazu aspalathos, co przetłumaczyć można jako „wonne ziele obficie porastające okolicę”.

* W Parku Narodowym Jeziora Plitwickie między jeziorkami możemy poruszać się po kładkach lub skorzystać z panoramicznej kolejki.

Lotniska

Stolica Chorwacji posiada jedno lotnisko – port lotniczy Split, oddalony od centrum miasta o około 25 kilometrów. W niedużej odległości od lotniska znajduje się miejscowość Trogir.

Znajdź tanie loty do Splitu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Splitu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Splicie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Split

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.